PayPal sa rozhodla pre platby bitcoinmi prostredníctvom BitPay, Coinbase a GoCoin

PayPal sa rozhodla pre platby bitcoinmi prostredníctvom BitPay, Coinbase a GoCoin

PayPal nedávno oznámil, že spolupracuje s tromi bitcoínovými procesormi – BitPay, Coinbase a GoCoin – s cieľom umožniť niektorým maloobchodníkom akceptovať virtuálnu menu.

Nová služba bude spočiatku zameraná na predajcov digitálneho tovaru, ako sú sťahovanie MP3 a online hry, a bude obmedzená na obchodníkov v Severnej Amerike a Kanade, hoci Scott Ellison, hlavný riaditeľ podnikovej stratégie spoločnosti PayPal, odhalil, že sa stratégia spoločnosti bude vyvíjať postupom času píšeme, že „v súčasnosti postupujeme postupne, v niektorých smeroch podporujeme bitcoíny a inými spôsobmi zdržujeme, až kým neuvidíme, ako sa veci vyvíjajú.“

Ellison ďalej vysvetlil, že výber partnerov spoločnosti PayPal bol ovplyvnený spoločnými záväzkami ponúknuť bezpečnejšie spôsoby platby predajcom, ako aj vlastným zákazníkom..

PayPal však nebude pridávať bitcoíny do svojej vlastnej digitálnej peňaženky ani ich spracúvať prostredníctvom svojej zabezpečenej platformy. Namiesto toho budú všetky platby za bitcoíny spracovávať výlučne BitPay, Coinbase a GoCoin.

Spoločnosť PayPal ďalej nebude akceptovať platby od obchodníkov, ktorí predávajú tovar alebo služby, ktoré plánuje dodať v budúcnosti. Toto rozhodnutie vychádza z toho, že také organizácie môžu niekedy upadnúť skôr, ako sa splnia objednávky, ale po uplynutí ochrannej lehoty kupujúceho. Spoločnosť Ellison píše, že spoločnosť PayPal sa zaviazala chrániť svojich zákazníkov a bitcoín jednoducho nie je realizovateľnou možnosťou, pokiaľ ide o zálohové platby..

Ellison tiež vysvetľuje, ako bude prijatie virtuálnej meny ovplyvnené legislatívou, pričom poznamenáva, že „PayPal sa tiež musí riadiť zákonmi a predpismi na každom trhu, na ktorom pôsobíme. Z tohto dôvodu musia virtuálni výmenníci mien a správcovia, ktorí majú záujem o prácu s PayPal v budúcnosti, zabezpečiť príslušné licencie a zaviesť postupy proti praniu špinavých peňazí. “

Pri čítaní medzi riadkami to vyzerá, že PayPal má určite záujem o alternatívne meny a pravdepodobne má vplyv, aký bude mať ich prijatie na spodný riadok spoločnosti, napriek tomu má určité výhrady týkajúce sa priameho preskočenia.

Posledný krok vychádza z predchádzajúceho oznámenia, že jeho dcérska spoločnosť Braintree, spracovateľ platieb, ktorý používajú spoločnosti ako Airbnb, Dropbox, LivingSocial a Uber, tiež skúmala, ako by mohla akceptovať bitcoíny ako spôsob platby opäť prostredníctvom Coinbase..

Postupné oznamy o bitcoinoch od firmy sa môžu ukázať ako predohra k oveľa širšiemu prijatiu krypto meny spoločnosťou PayPal, čo môžu niektorí majitelia bitcoínov privítať. Ellison napísal, ako je spoločnosť nadšená, že môže spolupracovať s podnikmi, ktoré uľahčujú nové typy mien, a dodala, že „dúfame, že s bitcoinmi urobíme viac, pretože jeho ekosystém sa neustále vyvíja.“

Či už bude každý fanúšik bitcoínov radi predstaviť budúcnosť bitcoínu, ktorá potenciálne zahŕňa užšiu integráciu so službou PayPal a možno aj eBay, ešte treba vidieť. Zatiaľ čo bitcoín naďalej získava na sile ako legitímna menová súčasť svojej príťažlivosti, v minulosti bola prinajmenšom pre jeho neoficiálnu a neregulovanú povahu a následné potenciálne využitie..

Okrem toho veľa používateľov virtuálnych mincí vyzerá, že budú využívať ďalšie metódy platenia za e-knihy, piesne, hry a dokonca aj za svoju obľúbenú sieť VPN, takže to nie je všetko zlé?

PayPal sa rozhodla pre platby bitcoinmi prostredníctvom BitPay, Coinbase a GoCoin
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.