5 bežných aplikácií, ktoré ohrozujú vaše súkromie – používate jednu?

[ware_item id=33][/ware_item]

Aplikácie, ktoré zneužívajú vaše súkromie.IlluminiPhone: Váš telefón vidí všetko, čo robíte, uistite sa, že nie je blab.


S dnešným množstvom aplikácií, ktoré sú dnes k dispozícii, má takmer každý online formu osobných údajov. Možno si to neuvedomujete, ale vaše aplikácie môžu odhaliť vaše súkromie. Fotografie, ktoré odfotíte, správy, ktoré odošlete, a dokonca aj vaša presná poloha sa dajú zbierať a predávať za účelom zisku.

5 typov aplikácií, ktoré sú zlé pre vaše súkromie

Nenechajte sa chytiť nevie. Tu je krátky pohľad na niekoľko bežných aplikácií, o ktorých sa zistilo, že odhaľujú a potenciálne predávajú vaše súkromné ​​informácie.

1. Žiarové a iné sledovače období

Všetky informácie, ktoré je možné spätne vysledovať, by sa mali považovať za citlivé, ale potenciálne invazívne informácie o menštruačnom cykle osoby by mali byť vždy súkromné.

Bohužiaľ to tak nie je v prípade sledovačov obdobia, ako je Glow, ktorý bol pred niekoľkými rokmi vyradený z dôvodu nastavenia súkromia tak slabého, že prakticky každý, kto má počítač a pár hodín navyše, mohol mať prístup a zmeniť e-mail osoby, skontrolovať zaznamenanú sexuálnu históriu používateľa a ďalšie dôverné informácie.

Keď vyšetrovateľ z Consumer Reports zverejnil svoje zistenia, spoločnosť za Glowom rýchlo aktualizovala svoje nastavenia ochrany osobných údajov a vydala aktualizovanú verziu svojej aplikácie.

Bez ohľadu na to, či spoločnosť už bola o týchto zraniteľnostiach informovaná (alebo sa o ne starali), ukazuje, ako málo protokolov o ochrane osobných údajov sa pri marketingu aplikácie berie do úvahy..

2. Základné pomocné aplikácie, ako je najjasnejšia baterka

Myslíte si, že jednoduché aplikácie s jedinou funkciou by nemuseli mať prístup k informáciám, ako sú vaše fotografie, e-maily alebo kontakty, mohli by ste sa však mýliť. Najjasnejšia baterka, populárna pomocná aplikácia, vyriešila pred niekoľkými rokmi súdny spor s FTC kvôli obvineniam, že zhromažďuje polohu používateľa GPS a jedinečný identifikátor zariadenia, ktoré potom predáva tretím stranám..

Aj keď sa tento škandál prvýkrát objavil (prepáčte slovnú hračku), ľudia si aplikáciu sťahovali stále, čo spoločnosti umožňovalo ľahký spôsob, ako zarobiť peniaze, zatiaľ čo súkromne nasiakli údaje na pozadí. Hovorte o zanechávaní ľudí v tme.

Pro tip: Väčšina telefónov má vstavané baterky, vďaka čomu sú tieto aplikácie na ochranu súkromia zastarané.

3. Starbucks a rôzne vernostné aplikácie

Aplikácia Starbucks síce uľahčuje objednávanie dvojitého vysokohorského frappuccina pomlčkou škoricového prášku bez preklepu vášho mena, ale namiesto HTTPS, ktorý v podstate nielen zanecháva, bol uložený ukladanie veľmi citlivých informácií - napríklad hesla a e-mailu - prostredníctvom protokolu HTTP. Ak sú vaše predné dvere odomknuté, nechajú ich dokorán.

Ak chcete pridať urážku do zranenia, toto neopatrné bezpečnostné opatrenie sa stáva ešte nebezpečnejším, keď ukladáte informácie o svojej kreditnej karte do aplikácie. Predstavte si, že pomocou svojej aplikácie zaplatíte za svoju moka, zatiaľ čo niekto v pozadí potichu berie na vedomie vašu kreditnú kartu. Strašidelné myslenie.

4. MeetMe, AffairD a ďalšie zoznamovacie aplikácie

Ako keby už nebolo dosť ťažké zadať vaše osobné informácie do aplikácie na zoznamovanie, teraz si musíte robiť starosti s tým, aby sa tieto citlivé informácie zhromažďovali, analyzovali a potom predávali. Populárne zoznamovacie aplikácie, ako je MeetMe, ktoré vyžadujú, aby používatelia vstúpili do svojho náboženstva, veku, etnického pôvodu, sexuálnej orientácie a ďalších, vytvoria tajný identifikátor každého používateľa a potom tieto informácie odošlú hromadne dátovým firmám - bez toho, aby sa používateľ vôbec dozvedel alebo súhlasil.

AffairD, ďalšia aplikácia na zoznamovanie, tiež dáva používateľom viac, ako pre nich rokovali. Aplikácia typu „no-strings-attach“ prostredníctvom prenosu vysoko osobných osobných paketov prostredníctvom protokolu HTTP zanecháva stopu, ktorú môžu vidieť prakticky všetci. Vaše meno, e-mail, heslá atď. Sú otvorené.

5. Každý fitness sledovač. niekedy.

Je zvláštne, keď poisťovacie spoločnosti začínajú ponúkať zľavy ľuďom, ktorí si kupujú fitness sledovače. Na prvý pohľad to vyzerá, že poisťovacie spoločnosti povzbudzovali zákazníkov, aby využívali fitness sledovacie zariadenia, aby sa stali aktívnejšími - a áno, určite existuje korelácia medzi zdravšími spotrebiteľmi a nižšími poistnými rizikami - ale skutočný dôvod, prečo chcú, aby ich zákazníci sledovali svoje fitness návyky je jednoduchý: dáta.

Početné testy ukázali, že takmer každý sledovač fitness na trhu (dokonca aj vytúžený Apple Watch) má aspoň niekoľko nedostatkov v ochrane súkromia. Populárne sledovače ako FitBit, Vivosmart a Jawbone nielen vystavujú presnú polohu GPS používateľa, ale využívajú slabšie nastavenia zabezpečenia, vďaka ktorým sú vaše informácie zraniteľnejšie. Aj keď Apple Watch pravdepodobne poskytuje najlepší celkový bezpečnostný balík, zistilo sa, že ponúka aktualizácie prostredníctvom oveľa menej zabezpečeného protokolu HTTP na rozdiel od protokolu HTTPS, pričom vaše súkromie ostáva vystavené - aj keď na chvíľu. Aj napriek tomu je to hlava a plecia nad ostatnými aplikáciami týkajúcimi sa ochrany osobných údajov.

Ako uchovávať údaje aplikácie ako súkromné.

4 spôsoby, ako sa brániť a udržať svoje súkromné ​​veci v súkromí

Štúdia z roku 2016 sa zamerala na údaje o ťažbách zo smartfónov. Pre používateľov systému Android je najbežnejším zdieľaným údajom e-mailová adresa osoby, pričom v prípade telefónov iPhone ide o údaje GPS osoby. V každom prípade sa predávajú vaše informácie, a preto vás chránia.

1. Nechajte VPN zapnutú

Rýchlym a jednoduchým spôsobom, ako chrániť svoje súkromie, je udržiavať vašu VPN stále zapnutú. Sieť VPN zaistí vašu sieť, automaticky zašifruje vašu komunikáciu prostredníctvom protokolu HTTPS a zabráni únosu vášho systému snoops a tretím stranám..

2. Skontrolujte, k čomu majú vaše aplikácie prístup

Nie ste si istí, ktoré aplikácie majú prístup k vášmu účtu Google? Zamierte na stránku zabezpečenia spoločnosti Google a prejdite nadol na ‘Pripojené stránky & Odkaz na aplikácie a skontrolujte, ktoré aplikácie majú prístup k vášmu e-mailu. Odtiaľ si môžete vybrať, ktoré aplikácie si chcete ponechať a ktoré chcete prehadzovať. Možno vás prekvapí, ku ktorým aplikáciám majú prístup.

3. Použite falošný e-mailový účet

Pri zadávaní osobných údajov môže byť navyše vo vašom najlepšom záujme vytvoriť sekundárny e-mailový účet. Ak dôjde k ohrozeniu vašich informácií, nebude nikdy možné ich vystopovať späť k vám.

4. Aktualizujte svoje aplikácie

Nakoniec si zvyknite pravidelne aktualizovať svoje aplikácie. Okrem nových funkcií a služieb, ktoré sa neustále ponúkajú, aktualizácie aplikácií poskytujú bezpečnejší a lepší zážitok.

Morálka tohto príbehu? Nikdy nepredpokladajte, že spoločnosť má na zreteli vaše najlepšie záujmy. A to, že je aplikácia zadarmo, neznamená, že za ňu neplatíte iným spôsobom.

Záver: Starajte sa o svoje súkromie, pretože nemôžete veriť spoločnostiam, aby to urobili za vás

Spoločnosti však, žiaľ, vždy zvažujú, či má prístupnosť aplikácie za to obetovať svoje súkromie, av niektorých prípadoch to vyžaduje úplnú katastrofu (pozri: Snapchat), aby venovali chvíľku odstráneniu svojich bezpečnostných nedostatkov..

Dobrou správou je, že spoločnosť Apple oznámila, že začnú požadovať, aby aplikácie štandardne používali protokol HTTPS koncom minulého roka; o niekoľko mesiacov neskôr nasledovala spoločnosť Google. Aj keď sa protokol HTTPS pomaly stáva normou, nie všetky aplikácie sa riadia pravidlami.

Ale ešte nie sme mimo temných vekov súkromia. Ako sa hovorí: Ak je aplikácia bezplatná, pravdepodobne za ňu platíte iným spôsobom.

5 bežných aplikácií, ktoré ohrozujú vaše súkromie - používate jednu?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.