5 módnych predmetov, ktoré budete musieť bojovať proti stavu sledovania

Niektorí pixelovaní ľudia v dave

V predchádzajúcom príspevku sme sa zaoberali tým, ako byť inkognito v skutočnom svete. Dnes sa poďme hlbšie do témy ... a ako vyzerať báječne, keď to robíme!

Keď ste na cestách, najťažšou vecou, ​​ktorej sa treba vyhnúť, sú kamery CCTV, najmä ak sa pripájajú k systémom rozpoznávania tváre. V niektorých krajinách sa systémy hromadného rozpoznávania tváre už stali skutočnosťou, zatiaľ čo iné sa stále stretávajú s technologickými a právnymi prekážkami..

V chladných časoch si môžeme okolo krku ovinúť šál, pritiahnuť kapucňu hlboko cez tvár alebo dokonca zakryť naše tváre lyžiarskymi okuliarmi. Ale čo leto?

Našťastie, móda má odpovede:

1. Anti-paparazziové šatky

Anti-paparazziové šatky znemožňujú každému, aby v tme zachytil dobrý obrázok. Časti šálu sú vyrobené z reflexných materiálov, ktoré zamieňajú akúkoľvek fotografiu alebo videokameru - a ani nevyzerajú tak zle!

A čo viac, materiál môžete dostať na takmer akýkoľvek odev, vrátane obleku, čiapky, tričko alebo dokonca náhrdelník.

2. Masky na tvár

Či je to dobrý nápad nosiť masku, aby ste sa vyhli rozpoznaniu tváre, závisí od toho, ako prijateľné je príslušenstvo vo vašom meste. Na mnohých miestach po celom svete je znečistením bežné, že ľudia nosia masky, čo je očividne skvelé pre súkromie.

Ak ste však jediný, kto má masku, jednoducho ste „ten s maskou“ a vyniknete ešte viac.

3. Dočasné maľby na tvár

Môžete ľahko oklamať technológiu rozpoznávania tváre.

Stačí si na hlavu aplikovať nejaké nezvyčajné značky alebo dočasné tetovanie a na strojoch zostanete nezistení. Táto technika je pomerne jednoduchá, ale tiež robí vyhlásenie. Málokto sa pravdepodobne pripojí k vášmu malému protestu, čo znamená, že budete vyniknúť, a ľudskí pozorovatelia vás ľahko rozpoznajú..

To však neznamená, že to nemôže vyzerať super štýlovo!

4. Viac vzorov všade

Počítače ľahko rozptyľujú čokoľvek, čo vyzerá ako tvár.

Môžete to využiť vo svoj prospech pomocou vzorov, ktoré napodobňujú jednoduchú štruktúru ľudskej tváre. Všetko, čo musíte urobiť, je vytlačiť vzory tváre na váš kabát alebo košele. To, či táto metóda dostatočne zamieňa rozpoznávacie algoritmy, by sa však malo pravdepodobne otestovať skôr, ako ju použijete na skrytie pred akýmkoľvek drakonickým oprávnením.

5. Anti-CCTV okuliare

Na podporu nočného videnia majú kamery CCTV LED svetlá, ktoré vyžarujú ultrafialové svetlo neviditeľné pre ľudské oko. Reflektory anti-CCTV jednoducho odrážajú toto svetlo späť do fotoaparátu, takže samotné kamery sú slepé. Hlúpe CCTV kamery.

Vzdelanie je najlepšou obranou

Ak budú tieto triky na ochranu súkromia nasadené samy, urobia len málo pre to, aby skryli svoje miesto vo verejných priestoroch. Napríklad vás môžu ľudia sledovať za kamerami a mobilným telefónom vo vrecku.

Ukážu však vašim priateľom a ľuďom vo vašom okolí, že vám záleží na problémoch s ochranou osobných údajov, a možno dokonca prinútia jedného alebo dvoch, aby o tomto probléme premýšľali viac. To nemôže byť zlá vec.

5 módnych predmetov, ktoré budete musieť bojovať proti stavu sledovania
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.