5 otázok o novej inovácii šifrovania WhatsApp

5 otázok o novej inovácii šifrovania WhatsApp

Od pondelka 4. apríla 2016 sa WhatsApp stala najväčšou aplikáciou šifrovaného zasielania správ na svete. Začala svoju modernizáciu šifrovania end-to-end na všetkých komunikačných platformách..

Keď sme si mysleli, že prípad Apple v. FBI je bezprecedentným vyhlásením v prospech digitálnej slobody, toto oznámenie privádza diskusiu o šifrovaní na úplne novú úroveň. Čo sa však nového upgrade WhatsApp zmenilo, presne?

1. Čo je šifrovanie typu end-to-end?

End-to-end šifrovanie (E2EE) je metóda šifrovania, ktorá umožňuje len príjemcovi správy ju prečítať a zabraňuje tretím stranám prístup k nej. V E2EE sú dáta šifrované v systéme odosielateľa a dešifrovať ich môže iba zariadenie príjemcu.

Podľa slov generálneho riaditeľa WhatsApp a spoluzakladateľa Jana Kouma:

„Teraz je každá odoslaná správa, fotografia, video, súbor a hlasová správa štandardne šifrovaná, ak vy a ľudia, ktorým správu posielate, používate najnovšiu verziu našej aplikácie. Aj vaše skupinové rozhovory a hlasové hovory sú šifrované. “

WhatsApp nastavil toto šifrovanie na predvolené nastavenie, aby ho mohli využívať všetci používatelia bez toho, aby museli meniť akékoľvek nastavenia. Výsledkom je, že WhatsApp nemôže vidieť, zachytiť ani načítať žiadnu konverzáciu, aj keď chce.

2. Prečo sa WhatsApp aktualizoval na E2EE?

Pred týmto oznámením nebola spoločnosť WhatsApp známa ako účinný záväzok chrániť údaje používateľov pred vniknutím do vlády. Naopak, v skutočnosti WhatsApp nedávno označil EFF vo svojej správe „Kto sa dostal späť“ pre jeho nedodržanie štandardov ochrany údajov v tomto odvetví..

Zdá sa však, že táto dlho očakávaná aktualizácia bola na kartách už nejaký čas. Podľa spoluzakladateľa WhatsApp Briana Actona zaisťuje ochrana osobných údajov používateľov iba to, čo mali vždy:

„Ak sa celkovo pozriete na ľudskú históriu, ľudia sa vyvinuli a civilizácie sa vyvinuli súkromnými rozhovormi a súkromnými rečami. Ak niečo, prinášame to späť jednotlivcom. “

3. Ako ovplyvní šifrovanie priemerného používateľa WhatsApp?

Vďaka tejto inovácii je WhatsApp teraz jedným z najbezpečnejších spôsobov elektronickej komunikácie.
Citlivé informácie - osobné informácie, bankové údaje, obchodné informácie atď. - sa teraz dajú bezpečne vymieňať bez toho, aby ich niekto mohol zachytiť. Kriticky to tiež znamená, že WhatsApp nemôže poskytnúť kópie žiadnej z našich oznámení vládnym orgánom.

4. Bude všetko na WhatsApp šifrované?

Krátko po oznámení novinárka The Intercept, Micah Lee, našla linku v podmienkach ochrany osobných údajov WhatsApp, ktorá hovorí, že služba môže archivovať dátum, čas a čísla príjemcov správ odoslaných s jej službou. Skutočný obsah správy, tvrdí WhatsApp, sa na serveroch vôbec nenachádza.

Je úžasné, že kód @WhatsApp je šifrovaný, nezabudnite však skryť, komu posielate textové správy https://t.co/i8G61TUo9i pic.twitter.com/PbXN3IF8UJ

- Micah Lee (@ micahflee) 5. apríla 2016

5. Prečo je Whatsapp Encryption tak dôležité?

Spoločnosť Facebook vlastnená viac ako miliardou používateľov vo všetkých častiach sveta má globálny dosah.

Vďaka útočnému kroku smerom k ochrane súkromia a zabezpečeniu miliárd správ je WhatsApp príkladom, ktorý tlačí iné veľké dátové spoločnosti, aby urobili podobný výber. Kto by teraz chcel používať službu nešifrovaných správ?

Dúfajme, že sa tu nezastaví prebudenie diskusie o šifrovaní Whatsapp. Podľa slov Jána Kouma je to iba začiatok:

Šifrovací džin je mimo fľaše.

Hlavný obrázok: mrhighsky / Dollar Photo Club

5 otázok o novej inovácii šifrovania WhatsApp
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.