6 funkcií, ktoré skutočne chceme na našich telefónoch iPhone

Funkcie ochrany osobných údajov pre iPhone.

Nové telefóny sú vzrušujúce. Prinášajú nové funkcie, zvyšujú výkonnosť existujúcich funkcií a sú nám nadšení z toho, že minúť polmesačnú mzdu za obrazovku, na ktorú sa budeme pozerať počas nasledujúcich dvanástich mesiacov – predtým, ako sa rozbije alebo kým sa nevybije batéria.

Pri výbere telefónu je ochrana osobných údajov nesmierne dôležitá. Záleží na tom, aké údaje telefón zbiera a kto ich môže vidieť.

Oznámenie systému iOS 11 prinieslo niektoré viditeľné vylepšenia ochrany osobných údajov. Teraz môžete obmedziť prístup aplikácie k svojej polohe iba na „Počas používania aplikácie“ a každá aplikácia, ktorá vašu polohu používa po zatvorení obrazovky, bude zahanbená modrou výstražnou lištou v hornej časti telefónu.

Safari sa tiež stal o niečo šetrnejším k súkromiu. Vylepšením externých blokátorov iOS 9 môžete teraz zamedziť sledovaniu viacerých stránok priamo v ponuke nastavení.

iOS11 je významným krokom správnym smerom, ale v našich inteligentných telefónoch stále existuje veľa funkcií.

1. Viaceré inštalácie aplikácií

V súčasnosti si na našich telefónoch udržiavame inú totožnosť tak, že máme dva telefóny alebo robíme všetko pod rovnakým menom a číslom. Aké skvelé by bolo nainštalovať aplikáciu dvakrát a prihlásiť sa raz s vašimi osobnými údajmi a inokedy s našou profesionálnou alebo umeleckou identitou?

Niektoré aplikácie, napríklad Twitter a Gmail, vám už umožňujú prepínanie účtov. Ale pre tie aplikácie, ktoré tak neurobia, prečo by mal operačný systém telefónu stáť v ceste?

2. Schopnosť odhaliť chytače IMSI

Zachytávače IMSI, tiež nazývané rejnoky, sú zariadeniami, ktoré sa prevažne používajú na vykonávanie hromadného sledovania. Predstavujú sa ako falošné veže mobilných telefónov a podnecujú váš telefón, aby sa k nim pripojil skôr, ako začnú odpočúvať vaše textové správy a telefónne hovory – a tiež určiť vašu polohu..

Zatiaľ čo v minulosti boli prístupné iba vojenské a policajné organizácie, lovci IMSI sa stali stále dostupnejšími.

Aj keď zachytávače IMSI nie sú triviálne detekovať, váš telefón by mohol pomôcť s mnohými spôsobmi. Mohlo by sa zobraziť zoznam veží, ku ktorým ste aktuálne pripojení, a navyše vám umožní krížové odkazy na tieto veže so zoznamom poskytnutým vašim operátorom..

Bolo by tiež užitočné vyhnúť sa spoločným stratégiám využívaným chytačmi IMSI – napríklad zníženie vášho pripojenia na zastarané 2G pripojenia, ktorých šifrovanie môže byť narušené..

Funkcie ochrany osobných údajov, ktoré požadujeme v našich telefónoch iPhone

3. Poloha spoofing

Niektoré aplikácie vyžadujú, aby sme zaistili efektívnu funkciu našej polohy. Prečo však potrebujú poznať našu presnú polohu GPS na rozdiel od približnej polohy poskytnutej používateľom? Aby sme dostali ponuku, nemusíme Uberovi vedieť presný dom, v ktorom sa nachádzame.

4. Falošný zoznam kontaktov / kamera / mikrofón

Prečo tolerujeme aplikáciu, ktorá odmieta fungovať, keď jej zamietneme prístup do nášho zoznamu kontaktov (pri pohľade na vás, Whatsapp) alebo fotoaparátu? Čo keby existovala tretia možnosť „zdieľať prázdne“? Vďaka tejto možnosti by sme mohli aplikácii nechať uveriť, že sme jej poskytli prístup k nášmu zoznamu kontaktov, ale všetko, čo dostane, je prázdny zoznam, čierna obrazovka z fotoaparátu alebo ticho z mikrofónu..

Pre fotoaparát a mikrofón by bolo skvelým začiatkom aj obmedzenie prístupu iba na jednu hodinu. Po použití teda nemusíme pamätať na opätovný prístup.

5. Hardvérový prepínač pre Bluetooth / GPS / mikrofón / fotoaparát

Pre tých extraparanoidných používateľov (ako ja) by bolo skvelé úplne vypnúť citlivé senzory. Aj keď neočakávame taký fantastický posun od Apple „nedotýkajte sa hardvéru“, funkcia podobná tejto značke by mohla prinútiť prinajmenšom niektorých používateľov ochrany súkromia, aby zmenili dodávateľa..

Prinajmenšom nám dajte svetlo, ktoré signalizuje, či sa kamera alebo mikrofón práve používa!

6. Selektívny prístup k fotografiám

Prečo je to vždy „všetko alebo nič“ s prístupom k fotoalbu? Prečo nemôžeme vybrať jeden alebo niekoľko obrázkov z albumu a zdieľať iba tie s aplikáciou?

Používateľské rozhranie by mohlo byť jednoduché: Aplikácii udeľujeme „iba selektívne povolenia“ a vždy, keď chce aplikácia získať prístup k fotoalbu, môžeme vybrať, ktoré obrázky chceme zdieľať.

Buďte selektívny a ovládajte svoj telefón

Ochrana osobných údajov neznamená skryť informácie a zostať v anonymite; znamená to mať kontrolu nad tým, aké informácie zdieľame s našimi priateľmi, aplikáciami a naším zariadením.

Musíme mať prísnu kontrolu nad tým, aké informácie môže naše zariadenie zhromažďovať, kto môže vidieť údaje a kam dáta idú. Dobrý operačný systém pre telefóny by nám mal dať kontrolu nad tým, ako ho prevziať.

Pozrite si aj nášho sprievodcu zabezpečením mobilných zariadení.

6 funkcií, ktoré skutočne chceme na našich telefónoch iPhone
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.