8 aplikácií na ochranu vášho súkromia online

Logá ôsmich aplikácií uvedených v tomto zozname.

Prechádzanie po minovom poli v oblasti súkromia, ktoré je dnešným internetom, môže byť výzvou.

Keď sa v správach objavujú tak často incidenty s kybernetickou bezpečnosťou, ako je napríklad počítač Equifax a drsné zacielenie čínskych spoločností na americké spoločnosti, mali by ste svoju digitálnu stopu horlivejšie strážiť ako kedykoľvek predtým..

Naše telefóny a ďalšie osobné zariadenia obsahujú obrovské množstvo údajov. V nesprávnych rukách by tieto údaje mohli viesť k krádeži identity, vydieraniu škodlivého softvéru a ešte horším výsledkom.

Ale všetko sa nestratí. Nasledujúce odporúčania aplikácie by vám mali pomôcť ľahšie spať v noci a mali by mať pohodlie s vedomím, že vaše súkromie je chránené.

1. Kaspersky Antivirus

Nie sme vo zvyku inštalovať antivírusovú aplikáciu na naše telefóny alebo tablety, ale môže pôsobiť ako účinná prvá obranná línia proti budúcim hackerom alebo rušivým entitám.

Spoločnosť Kaspersky je v antivírusovej činnosti už niekoľko rokov a jej produkty sú robustné. Beží na pozadí a neustále vyhľadáva prichádzajúci malware alebo iné hrozby.

Môžete ho použiť na lokalizáciu vášho zariadenia, ak je stratené, a umiestniť kódy do konkrétnych aplikácií, aby ste zabránili fyzickému snoopingu obsahu. Navyše, ak máte pocit, že bol narušený, môžete ho vyčistiť na diaľku.

Niektoré funkcie sú k dispozícii iba v prípade, že inovujete na platený účet, ale oplatí sa to vyplatiť.

Stiahnite si Kaspersky pre Android (bohužiaľ, neexistuje verzia pre iOS).

2. Telegram Messenger

Viete, že robíte niečo správne, keď sa štátni hackeri pokúšajú premôcť vaše servery útokom DDoS (Distributed Denial of Service).

Telegram je trochu miláčikom v priestore bezpečnosti a súkromia. Zatiaľ čo šifrovanie typu end-to-end je univerzálnym štandardom medzi aplikáciami na odosielanie správ, faktom je, že WhatsApp nikdy nezíska rovnaký druh ocenenia vďaka svojej materskej spoločnosti, Facebooku a hroznej povesti, ktorú má v oblasti ochrany osobných údajov..

Telegram vám poskytuje rovnakú funkčnosť ako ostatné aplikácie na odosielanie správ (dobre, možno bez nálepiek so zárezmi) a sleduje ho pomocou nezaťažiteľného šifrovania a zaručeného súkromia.

Čo nie je milovať?

Stiahnite si telegram pre Android alebo iOS.

3. DuckDuckGo

Spoločnosť Google má hodnotu stoviek miliárd dolárov, hlavne preto, že obsahuje také obrovské množstvo údajov. Sleduje každý váš pohyb: z ktorých stránok kliknete, na čo nakupujete online a odkiaľ sa prihlasujete na internet.

To je mierne nepríjemné. Naozaj chcete podpísať svoje osobné návyky leviatanovi?

Alternatívou zameranou na ochranu súkromia je DuckDuckGo. Neukladajú sa žiadne údaje o používateľoch, adresy IP ani osobné informácie. A neexistuje žiadna reklama. A čo viac, núti webové stránky používať všade, kde je to možné, šifrované pripojenie.

Môžete si stiahnuť prehliadač DuckDuckGo (ako alternatívu k prehliadaču Chrome) alebo jednoducho prejsť na svoju stránku a vyhľadať vyhľadávacie dotazy..

Stiahnite si prehliadač DuckDuckGo pre Android alebo iOS.

4. ExpressVPN

Prekvapenie! Virtuálna súkromná sieť (VPN) by mala byť vašou aplikáciou na šifrovanie všetkého internetového prenosu tečúceho do az vášho zariadenia. Je potrebné, aby ste zvážili, že sa môžete pripojiť k zle zabezpečeným sieťam Wi-Fi alebo získať finančné informácie prostredníctvom nezabezpečených stránok..

VPN sú vynikajúcou metódou na pokrytie vašej digitálnej stopy a prenos vašej polohy do rôznych častí sveta na streamovanie športu a odblokovanie streamovania mediálnych stránok.

Stiahnite si ExpressVPN pre Android alebo iOS.

5. 2. riadok

Ak ste samostatne zárobkovo činná osoba alebo na voľnej nohe, musíte si vytvoriť kontakty, ale naozaj nechcete rozdávať svoje osobné číslo mobilného telefónu. Obzvlášť nepríjemné je, keď ponúkate svoje číslo obchodnému zástupcovi, aby ste ho zaplavili následnými hovormi.

Druhá linka vám poskytne alternatívne telefónne číslo, ktoré sa má použiť pri obchodných hovoroch alebo v prípade, že chcete svoje osobné číslo uchovať ako súkromné.

Stiahnite si 2. riadok pre Android.

6. ProtonMail

Získavanie údajov spoločnosti Google sa nerozširuje len na vyhľadávanie. Ak používate službu Gmail, môžete si byť istí, že algoritmy fungujú. Vytvorte profil metadát, ktorý vám bude poskytovať cielenejšie reklamy.

Ak nie ste fanúšikom tejto invázie do súkromia, je vhodné prejsť na ProtonMail, oveľa bezpečnejšiu alternatívu k službe Gmail..

ProtonMail je rovnako ako Gmail bezplatný. Ale to je miesto, kde podobnosť končí. Na registráciu nepotrebujete žiadne osobné informácie. Všetok e-mail je šifrovaný end-to-end, čo znamená, že spoločnosť nemôže dešifrovať obsah vašich správ.

ProtonMail je navyše začlenený do Švajčiarska, a preto musí fungovať v súlade s prísnymi zákonmi o ochrane súkromia v krajine.

Spoločnosť ProtonMail bola založená v roku 2013 vedcami spoločnosti CERN a ponúka e-maily chránené heslom spolu s možnosťou samodeštrukcie. Je to tiež otvorený zdroj, takže ktokoľvek môže kód skontrolovať, ak si to želá.

Stiahnite si ProtonMail pre Android alebo iOS.

7. LastPass

Máme tendenciu používať rovnaké heslo vo všetkých aplikáciách a weboch, ku ktorým pristupujeme⁠ – je to jednoduchšie. Tento zvyk vás však od kataklyzmatickej udalosti oddeľuje iba o jeden hack.

S programom LastPass môžete všetky svoje heslá bezpečne vrhať na jednom mieste. Môžete tiež uložiť ďalšie údajové body, ako sú informácie o vodičských preukazoch, čísla sociálneho zabezpečenia, kreditné karty a podrobnosti o bankovom účte.

Tiež sa používa ako generátor hesiel, čo znamená, že nemusíte často prichádzať s novými sami.

Stiahnite si LastPass pre Android alebo iOS.

8. Vyhadzovač

Zvyčajne používame automatické udeľovanie všetkých povolení pre aplikácie, na ktoré zvyčajne zabudneme, aké sú niektoré z nich invazívne.

Nástroj Bouncer pomáha zmierňovať tento potenciálny dohľad nad ochranou osobných údajov: Aplikácia môže vo vašom mene prepínať povolenia a tým zabrániť aplikáciám v prístupe k ďalším údajom, ako potrebujú..

Povedzme, že chcete tweetovať fotografiu svojej dovolenky na pláži, ale v aplikácii Twitter ste deaktivovali nastavenia fotoaparátu. Bouncer vám pomôže získať prístup a potom ho automaticky vypne po vopred stanovenom čase.

A môžete ho používať v širokej škále aplikácií.

Stiahnite si Bouncer pre Android.

8 aplikácií na ochranu vášho súkromia online
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.