Ako by ste mohli stratiť všetko s bitcoinmi

Ako stratiť bitcoín

Keďže hodnota kryptomestí stúpa do rozsahu 100 miliárd dolárov, je ľahké sa nakaziť najväčšou „digitálnou zlatou horúčkou“ od bodovej bubliny. Aj keď sa zdá, že každý, kto má polovicu mozgu a smartphone, zarobí veľa peňazí, možno je čas pripomenúť si, že je rovnako ľahké stratiť všetko pri zlej investícii..

Tu je niekoľko vecí, ktorým by ste sa mali vyhnúť:

Mohli by ste sa hacknúť a stratiť všetky svoje bitcoíny

Najbežnejším spôsobom, ako sa dostať na hack, je phishingové odkazy. Môžete dostávať e-maily alebo súkromné ​​správy na Twitteri, Telegrame alebo Slacku s požiadavkou, aby ste „urýchlene aktualizovali svoj účet“ alebo aby ste sa prihlásili cez Coinbase alebo svoj e-mailový účet, aby ste „požiadali o cenu“.

Útočník, ktorý je vybavený vašimi podrobnosťami, sa pokúsi prihlásiť k všetkým obľúbeným kryptomenným výmenám alebo peňaženkám, ktoré by ste mohli použiť, alebo by ste mohli použiť svoj e-mail na obnovenie hesla vo svojich účtoch..

Iné formy hackerstva sa podobajú sociálnemu inžinierstvu, ktoré vás podvádza tak, že posielajú peniaze na nesprávnu peňaženku alebo pomáhajú „priateľovi v núdzi“.

Ako zostať v bezpečí:

 • Aktualizujte svoj počítač
 • So stiahnutým softvérom, najmä bitcoínovými peňaženkami, buďte opatrní
 • Získajte správcu hesiel
 • Povoľte dvojfaktorové overenie vo všetkých účtoch
 • Dozviete sa o technikách sociálneho inžinierstva
 • Udržujte svoje bitcoiny bezpečne v chladnom sklade

Ak zabudnete záložné zárodky, môžete stratiť všetok bitcoín

Najbežnejším spôsobom, ako stratiť bitcoíny, nie je hackerstvo. Namiesto toho je pre ľudí oveľa bežnejšie zostaviť si peňaženku, kúpiť si bitcoíny alebo ich prijať ako platbu a neskôr k nej stratiť prístup - buď preto, že sa ich telefón pokazil, stratil alebo ukradol, alebo sa jednoducho vrátil do továrne nastavenie.

Každá bitcoinová peňaženka, ktorú stojí za to použiť, v systéme Android aj iPhone vám dáva možnosť zálohovať si peňaženku pomocou 12 alebo 13-slovnej záložnej vety. Ak ste si túto záložnú frázu ešte nenapísali, urobte to teraz! Prejdite do svojej aplikácie, pozrite sa na svoju frázu a napíš to na kúsok papiera. Nekopírujte ho a neprilepujte nikde a nedávajte ho do žiadneho online účtu ani služby cloudového úložiska - vložte ho na papier, aby ste ho ochránili pred hackermi..

Mohli by ste vymeniť všetky svoje bitcoíny

So všetkými stúpajúcimi a klesajúcimi tendenciami a prudkými výkyvmi na trhoch kryptomeny sa môžu obchodníkom javiť ako zlatá baňa. Ale rovnako ako v prípade zlatých baní s ňou zarába iba málo ľudí, a tí z nich sú s najväčšou pravdepodobnosťou tí, ktorí predávajú nástroje na ťažbu, a nie tí, ktorí obchodujú s menami samotnými.

Zvážte, že zatiaľ čo trhy sú na vzostupe, takmer každý zarába peniaze, bez ohľadu na to, aká je ich obchodná stratégia. Je však ťažké poraziť trh a na ceste nadol každý stráca peniaze (s výnimkou výmen)..

Platnou stratégiou by mohlo byť kupovať a predávať bitcoíny na burze a potom ich predávať za pultový predaj ľuďom, ktorí nemajú prístup k bitcoínovým burzám. To však prináša značné riziká podvodu a vy musíte starostlivo preštudovať zákony vo vašej krajine, pretože by ste mohli mať povinnosť zhromažďovať osobné informácie o ľuďoch, s ktorými obchodujete, alebo sa dokonca zaregistrovať ako devízová mena..

Z dlhodobého hľadiska je dominantnou stratégiou kupovať a držať a nesnažiť sa poraziť trh. V Bitcoine neexistuje žiadna zákonná ochrana investorov a väčšina výmen existuje v legálnej šedej oblasti, kde sa neuplatňujú zákony burzových a komoditných trhov. Cenová manipulácia a podvody existujú všade.

 • Udržujte svoje bitcoíny v peňaženke, ktorú výhradne kontrolujete, a nikdy na výmene
 • Nakupujte a predávajte, keď musíte, ale neskúšajte čas na trhu, pokiaľ nemáte významné školenie v oblasti obchodovania s nestabilnými a rizikovými aktívami.

V bitke by ste mohli prísť o svoje bitcoíny

„Diverzifikácia“ sa zvyčajne javí ako dosť solídne investičné poradenstvo. Nikdy nedávajte všetky svoje peniaze do jednej zásoby alebo do jedného odvetvia.

Hovorí sa nám, aby sme rozšírili naše úspory a nechali ich rásť, čo dobre funguje na regulovaných trhoch, kde môžete investovať do indexových fondov, sledovačov alebo sa šíriť okolo populárnych indexov. Regulačnému orgánu môžete veriť, že (z väčšej časti) uvedie iba zásoby spoločností, ktoré vykonávajú skutočné obchodné činnosti, ktoré boli skontrolované a schválené na kótovanie. Tam, kde je niečo uvedené, je tiež meradlom dobrého mena akcie, obligácie alebo iného cenného papiera.

Vo svete kryptov môže ktokoľvek vytvoriť kryptomenu alebo spustiť „Počiatočnú ponuku mincí“ (ICO) a mnoho podvodníkov ju využíva vo svoj prospech. Investujú veľa peňazí do reklamy a tvrdia, že stavajú „ďalšiu veľkú vec“ a sľubujú vysoké výnosy.

 • Uistite sa, že rozumiete produktu, ktorý kupujete, vrátane jeho technológie, ekonomiky, zakladajúceho tímu a regulácie okolo neho
 • Použite produkt, do ktorého ste investovali. Funguje to? Má chyby? Je to pre vás užitočné?
 • Pri veľkých nárokoch a prísľuboch návratu buďte opatrní
 • Čo sa stane, ak investícia nakoniec zlyhá? Stratíte všetky svoje peniaze? Budete finančne v poriadku? Budete mať možnosť zaplatiť všetky svoje účty?
 • Zostaňte zdravý, zostaňte bitcoínové rozpúšťadlo

  Kryptomeny sú stále nové a vyvíjajú sa. Je to divoká západná éra nového veku financovania, čo znamená veľkú príležitosť a značné riziko. Je dôležitejšie ako obvykle zostať ostražité, paranoidné a podozrivé.

  • Zabezpečte svoje bitcoíny
  • Zabezpečte svoj počítač
  • Udržujte chladnú hlavu
  • Zostaň trpezlivý
  • Buďte opatrní pri svojich investíciách
  • Neberajte investičné poradenstvo od spoločností VPN príliš vážne
  Ako by ste mohli stratiť všetko s bitcoinmi
  admin Author
  Sorry! The Author has not filled his profile.