Ako ExpressVPN overuje svoje aplikácie

Overenie mena používateľa a hesla ExpressVPN.

Ako vedia servery ExpressVPN, ktorá aplikácia patrí zákazníkovi a ktorá nie?

Vo väčšine aplikácií sa overovanie uskutoční na pozadí. Po prihlásení používateľa sa aplikácia pri každom pripojení overí.

ExpressVPN prevádzkuje kombináciu užívateľského mena a hesla na autentifikáciu používateľov, čo má významné výhody z hľadiska ochrany osobných údajov a výkonu oproti alternatívam, ako sú certifikáty.

Certifikáty verzus heslá

Certifikáty alebo presnejšie verejné certifikáty sú podpísané verejné kľúče. V kontexte VPN sú dva najrelevantnejšie možné certifikáty serverové certifikáty a klientske certifikáty.

Serverové certifikáty zabezpečujú pripojenie aplikácie k serveru, ktorý prevádzkuje ExpressVPN, na rozdiel od servera, ktorý prevádzkuje napríklad škodlivý útok..

  • ExpressVPN používa 4096-bitové certifikáty
  • Prečítajte si viac informácií o tom, ako fungujú certifikáty servera

Klientske certifikáty zabezpečujú, že klient je oprávnený na pripojenie, t. J. Používa VPN. Hoci sa certifikáty môžu javiť ako efektnejšia možnosť, majú v porovnaní s kombináciou užívateľského mena a hesla niektoré významné nevýhody.

Problémy s osvedčeniami o ochrane osobných údajov a výhody používateľských mien a hesiel

Certifikáty na overenie používateľa sa odosielajú na internet v čistom texte. Aj keď to nie je problém z hľadiska bezpečnosti - pripojenie sa iniciuje iba v prípade, že sú certifikáty legitímne a nezašifrované - každý používateľ má jedinečný certifikát, takže pozorovateľ môže vidieť začiatok pripojenia VPN a použiť ho na vytvorenie profil používateľa.

Aj keď k certifikátu nie je priložené meno alebo e-mailová adresa, na zistenie, ktorý certifikát patrí tomu, komu možno priradiť ďalšie informácie, napríklad záznamy poskytovateľa internetových služieb (ISP) alebo operátora mobilného telefónu.

Ak všetci poskytovatelia internetových služieb zhromažďujú certifikáty čistého textu automaticky, mohli by zmapovať pohyby každého používateľa a napríklad prostredníctvom najbežnejšieho umiestnenia pripojenia identifikovať vlastníka podľa mena a adresy bydliska..

Overenie používateľského mena a hesla sa z dôvodu lepšieho súkromia nepoužíva v obyčajnom texte. Spojenie TLS medzi aplikáciou a serverom skôr zaisťuje šifrovanie prenosu všetkých poverení - to znamená, že neexistujú žiadne identifikačné informácie.

ExpressVPN sa rozhodla pre ochranu osobných údajov a pohodlie

Pri používaní aplikácií ExpressVPN je metóda auth pre používateľa neviditeľná a pre všetkých potenciálnych pozorovateľov, čo znamená, že vaše súkromie je lepšie chránené.

Ak nepoužívate aplikácie ExpressVPN, ale skôr používate aplikáciu tretej strany, napríklad Tunnelblick, musíte svoju aplikáciu nastaviť tak, aby sa k sieti ExpressVPN pripojila ručne..

Ak chcete získať svoje používateľské meno a heslo na overenie (ktoré sa líšia od prihlasovacích údajov panela ExpressVPN na paneli), postupujte takto:

  1. Prihláste sa na panel ExpressVPN
  2. cvaknutie Nastaviť ExpressVPN
  3. vybrať Manuálna konfigurácia

Manuálna konfigurácia ExpressVPN.

Nemusíte si pamätať svoje používateľské meno a heslo, pretože ich budete môcť kedykoľvek získať z panela ExpressVPN. Mali by ste však,
chráňte svoje osobné údaje, aby zabránili iným používateľom používať vašu službu VPN.

Pri nastavovaní zariadenia pomocou aplikácie, ktorá nie je ExpressVPN, je oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie kopírovať kombináciu používateľského mena a hesla ako certifikát.

Ak narazíte na problém s aplikáciou ExpressVPN, kontaktujte tím podpory.

Ako ExpressVPN overuje svoje aplikácie
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.