Chráni vaša VPN vaše súkromie a bezpečnosť? Presvedčte sa sami o sebe s novými nástrojmi na testovanie tesnosti ExpressVPN

[ware_item id=33][/ware_item]

Vyskúšajte nové nástroje úniku ExpressRPN WebRTC.


S kybernetickými útokmi a hackami, vládnym dohľadom a ťažbou veľkých dát sa čoraz viac ľudí obracia na VPN, aby chránili svoje súkromie a bezpečnosť..

Ako si však môžete byť istí, že sieť VPN poskytuje ochranu, ktorú sľubuje? Pre technicky zdatných používateľov môže byť ťažké skutočne posúdiť služby VPN a oddeliť dobré od zlých.

Preto ExpressVPN vydáva balík nástrojov, ktoré vám umožnia skontrolovať prípadné úniky v aplikácii VPN. Nástroje budú fungovať s akýmikoľvek službami VPN, nielen s ExpressVPN, takže môžete lepšie posúdiť akékoľvek riziká v oblasti ochrany súkromia a bezpečnosti, ktorým by ste mohli byť vystavení..

Nástroje na testovanie úniku ExpressVPN, ktoré pôvodne vyvinul tím technikov v našom výskumnom laboratóriu ochrany osobných údajov pre interné použitie, sú teraz k dispozícii v otvorenom zdrojovom softvéri na základe licencie MIT..

Viac používateľov internetu sa na ochranu online spolieha na VPN ako kedykoľvek predtým

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť sú hlavnými dôvodmi, prečo používatelia internetu čoraz viac prijímajú VPN. V nedávnej štúdii GlobalWebIndex o 34 krajinách 1 zo 4 používateľov internetu uviedlo, že používajú VPN.

Štúdia z novembra 2017 zameraná na viac ako 1 000 amerických dospelých, ktorú v mene spoločnosti ExpressVPN uskutočnila spoločnosť Propeller Insights, zistila, že viac ako tretina citovanej ochrany kybernetickej bezpečnosti pri používaní verejných sietí Wi-Fi ako hlavného dôvodu, prečo používajú sieť VPN. Takmer štvrtina ľudí by navyše používala sieť VPN, aby zabránila poskytovateľovi internetových služieb (ISP) vidieť svoju aktivitu v prehliadaní, a ďalších 15 percent by používalo sieť VPN na ochranu pred vládnym dohľadom..

Ako únik VPN ovplyvňuje súkromie a bezpečnosť?

VPN chránia používateľov pred rizikami ochrany súkromia a bezpečnosti tak, že posielajú online prenos cez bezpečný šifrovaný tunel a skryjú svoju IP adresu. Používanie siete VPN pomáha zabrániť hackerom, poskytovateľom internetových služieb a iným používateľom prezerať vaše osobné údaje, ohroziť svoje online účty, vidieť, aké weby a aplikácie používate, a sledovať vašu aktivitu na webe..

K únikom dochádza, keď aplikácia VPN nedokáže úplne zabezpečiť prenos používateľa a niektoré alebo všetky z nich odoslať mimo zabezpečeného tunela.

Nástroje na testovanie tesnosti ExpressVPN

Nástroje na testovanie úniku ExpressVPN pokrývajú širokú škálu potenciálnych únikov, s ktorými sa užívateľ môže stretnúť, vrátane:

  • Majú svoju IP adresu - ktorú tretie strany môžu potenciálne použiť na prepojenie osobných identít - odhaliť prostredníctvom úniku WebRTC
  • Zobrazuje sa ich aktivita prehliadania alebo údaje pri zmene sieťových pripojení, napríklad prepínanie medzi Wi-Fi a káblovým pripojením
  • Únik nešifrovaných údajov v prípade zlyhania softvéru VPN alebo nedostupnosti jeho servera

Ak sa chcete dozvedieť viac o scenároch, kde by úniky mohli ovplyvniť súkromie a bezpečnosť používateľov, ako aj o tom, ako ich nástroje testujú, navštívte webovú stránku ExpressVPN Privacy Research Lab..

Chráni vaša VPN vaše súkromie a bezpečnosť? Presvedčte sa sami o sebe s novými nástrojmi na testovanie tesnosti ExpressVPN
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.