Chráňte svoje aplikácie na odosielanie správ pomocou hesla

Ikony správ so zámkom hesla na bubline.

Už sme písali o tom, ktoré aplikácie správ by ste mali používať namiesto služieb Facebook Messenger, WhatsApp a Snapchat. (Ak v roku 2019 nepoužívate šifrovanú aplikáciu na odosielanie správ, čo ešte robíte?)

Ak chcete svojim aplikáciám na odosielanie správ poskytnúť ďalšiu vrstvu fyzického zabezpečenia, nastavte ich pomocou prístupového kódu alebo zámku obrazovky.

Prečo by som mal chrániť svoje aplikácie na odosielanie správ pomocou hesla?

Po prvé, je nevyhnutné chrániť zariadenie ako celok. Namiesto použitia odtlačku prsta na odomknutie zariadenia vám výber silného hesla poskytuje oveľa väčšiu bezpečnosť pred citlivými informáciami v telefóne, od vašich fotografií až po kreditné karty. Váš odtlačok prsta môže byť pohodlnejší, ale v skutočnosti to nezvyšuje bezpečnosť telefónu.

Ak ste niekedy v situácii, keď niekto odomkol váš telefón (napríklad pri prekračovaní hranice), alebo kde je odomknutý telefón odcudzený alebo v rukách niekoho iného, ​​má ďalšiu úroveň zabezpečenia na ochranu vášho súkromného správy od zvedavých očí by poskytli väčší pokoj.

Správy, ktoré umožňujú ochranu heslom

signál, telegram, a Vıber pre všetky počítače máte k dispozícii heslo pre konkrétnu aplikáciu alebo možnosť uzamknutia, ktorú môžete povoliť. Už sa nachádzajú v našich dobrých knihách ako alternatívne aplikácie na odosielanie správ, ktoré tiež podporujú šifrovanie E2E.

Predvolené aplikácie na odosielanie správ na vašich zariadeniach, či už v systéme iOS alebo Android, nemajú ďalšiu ochranu heslom, a preto by sme si mali dávať pozor na sťahovanie aplikácií a doplnkov tretích strán, ktoré vám poskytujú uzamknutie obrazovky pre aplikácie na odosielanie správ..

Aj keď má WhatsApp ochranu heslom, stále vás odrádzame od používania tejto služby zasielania správ, a to nielen preto, že je vlastníctvom Facebooku, ale aj kvôli vážnym pochybnostiam o ich bezpečnosti, ktoré vznikli po tom, ako sa niekoľko vyšších vládnych úradníkov vo viacerých krajinách zameralo a napadlo ich prostredníctvom WhatsApp.

Signál (iOS, Android)

Mobilné aplikácie signálu sú vybavené funkciou uzamknutia obrazovky, ktorá vám umožňuje odomknúť použitie kódu PIN, hesla alebo biometrickej autentifikácie vášho telefónu (aj keď to neodporúčame). Od písania nie je táto funkcia momentálne k dispozícii na počítačovej verzii.

iOS

 1. V časti Signal klepnite na ikonu svojho profilu a prejdite na ikonu súkromia
 2. kohútik Zámok obrazovky zapnite ho a vyberte požadované Časový limit uzamknutia obrazovky (od okamžitej po jednu hodinu)
 3. Ak ju chcete zakázať, klepnite na Zámok obrazovky vypnite ho a zadaním prístupového kódu potvrďte zmeny

Android

 1. V časti Signal klepnite na ikonu svojho profilu a prejdite na ikonu súkromia
 2. kohútik Zámok obrazovky zapnúť to
 3. Zámok môžete nastaviť na automatický alebo manuálny
  • automatický
   Ísť do nastavenie > súkromia a vyberte požadované Časový limit aktivity uzamknutia obrazovky
  • Manuálny
   Prejdite prstom nadol z hornej časti obrazovky a vyhľadajte Zamykací signál vo vašich upozorneniach

Telegram (iOS, Android)

Telegram má vo svojich aplikáciách prístupové kódy od roku 2015, ale ešte musí mať zabudovaný prístupový kód pre svoju aplikáciu pre stolné počítače. Upozorňujeme, že ak zabudnete prístupový kód, jediným spôsobom, ako sa dostať späť do svojej aplikácie Telegram, je jeho odstránenie a opätovná inštalácia a vymazanie všetkých vašich tajných rozhovorov..

iOS & Android

 1. Sa dostal do nastavenie > Ochrana osobných údajov a bezpečnosť > Prístupový kód zámok
 2. kohútik Zapnite prístupový kód a vytvorte si prístupový kód
 3. Môžete nastaviť časové obdobie na aktiváciu automatického blokovania

Viber (desktop)

Na počítači môžete nastaviť prístupový kód pre Viber. Ak ho však používate na telefóne, pre bezpečnejšiu komunikáciu zvážte prepnutie na signál alebo telegram.

Desktop

 1. Otvorené nastavenie > súkromia & zabezpečenia > Nastavte zámok obrazovky Viber
 2. Zapnúť Viber-screen lock a zadajte štvormiestny blokovací kód
 3. cvaknutie Uložiť zmeny
 4. Môžete tiež nastaviť Automatické zamknutie po 1, 5, 15, 30 alebo 60 minútach

Chcete zvýšiť bezpečnosť svojho mobilného telefónu? Prečítajte si viac v našom Sprievodca ochranou osobných údajov pre mobilné zariadenia.

Chráňte svoje aplikácie na odosielanie správ pomocou hesla
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.