Dva prípady najvyššieho súdu, ktoré v roku 2018 upravia vaše digitálne súkromie

[ware_item id=33][/ware_item]

Budova najvyššieho súdu preplnená údajmi


Najvyšší súd USA rozhodne v nasledujúcich šiestich mesiacoch o dvoch prípadoch, ktoré určia, či by už obmedzený dosah vlády USA na získanie osobných informácií o jej a iných krajinách mal byť obmedzený..

V obidvoch prípadoch dochádza k sporu o zákon o uloženej komunikácii (SCA). Zákon je tak zastaraný, že americká vláda v súčasnosti šokom nepotrebuje rozkaz, aby si prezrel niektorú zo svojich starých osobných správ a vyhľadával online..

Čo je zákon o uloženej komunikácii? A ako je zastarané?

Zákon o uloženej komunikácii bol zavedený v roku 1986 s cieľom rozšíriť pôsobnosť práva štvrtej zmeny a doplnenia ústavy USA, ktoré chráni súkromie „osôb, domov, novín a účinkov“ amerického občana a zároveň chráni tieto „dokumenty a účinky“ online..
SCA preto vyžaduje, aby orgány činné v trestnom konaní získali príkaz na prehliadku skôr, ako budú mať prístup k obsahu akejkoľvek elektronickej komunikácie uloženej poskytovateľmi služieb (ako sú telekomunikácie a poskytovatelia internetových služieb) za posledných 180 dní..

Ale vzhľadom na rýchlosť, akou sa táto technológia vyvinula, jazyk v zákone nezohľadňuje súčasné machinácie kybernetického priestoru. Zákon prišiel pred 30 rokmi - predtým, ako existoval celosvetový web - a Kongres si myslel, že komunikácia staršia ako 180 dní bude zastaraná..

Takáto komunikácia sa teraz ukladá donekonečna, čo znamená, že každá forma komunikácie online, ktorá je staršia ako šesť mesiacov (napríklad vaše texty, e-maily a správy Facebook), je férová hra pre vládu.

Táto veľká medzera v SCA priniesla dva prípady až k najvyššiemu súdu, pokiaľ ide o jeho uplatňovanie v spojení so štvrtým dodatkom..

S očakávanými rozhodnutiami do konca júna tohto roku, ExpressVPN sleduje, čo je na linke.

1. Carpenter v. Spojené štáty

Cieľom tohto prípadu je odpovedať na otázku:

Porušuje vláda štvrtý dodatok, keď má prístup k údajom o polohe mobilného telefónu jednotlivca bez povolenia?

V roku 2011 bol Timothy Carpenter zatknutý v Michigane sériu ozbrojených lúpeží smartfónov. Bol však úspešne odsúdený až o dva roky neskôr, keď FBI požiadala o údaje mobilného telefónu len na základe súdneho príkazu sudcu sudcu.

Za viac ako 127 dní boli záznamy odovzdané FBI od jeho spoločnosti zaoberajúcej sa mobilným telefónom, čo prokurátorom poskytovalo dostatok informácií nielen na odsúdenie Carpentera, ale tiež na to, kde spal a či v nedeľu chodil do kostola.

Na záznamy nebol vydaný žiadny rozkaz, ktorý podľa Americkej únie pre občianske slobody (ACLU) porušuje štvrtý dodatok a robí údaje zhromaždené FBI neústavné. Údaje sa však mohli získať bez oprávnenia podľa zákona o komunikácii o ukladacích priestoroch, keďže tieto informácie boli staršie ako 180 dní.

Prečo je tento prípad dôležitý pre každého

Ak je Najvyšší súd pravidlá v prospech vlády Spojených štátov, potom nielenže môžu byť údaje o polohe vášho mobilného telefónu získavané orgánmi činnými v trestnom konaní, ale tiež to bude precedens pre ďalšie údaje, ktoré sú dostupné bez záruky.

Ak to súd zistí v prospech Carpenter, potom sa bezdôvodné získavanie lokalizačných údajov bude považovať za protiústavné, čo čiastočne opraví medzeru v SCA.

2. Microsoft proti USA

Cieľom tohto prípadu je odpovedať na otázku:

S rozkazom je poskytovateľ e-mailových služieb povinný poskytnúť federálnej vláde e-maily, aj keď sú e-mailové záznamy uložené výlučne mimo Spojených štátov.?

Webová e-mailová služba spoločnosti Microsoft, ktorá sa teraz nazýva Outlook.com, ukladá veľa svojich údajov v zámorských dátových centrách - jedno z nich sa nachádza v Dubline v Írsku. Spoločnosť Microsoft získala v roku 2013 americký zatykač na údaje používateľa týkajúce sa e-mailovej komunikácie uložené v Dubline.

Zatiaľ čo spoločnosť Microsoft poskytla responzívne komunikačné údaje, ktoré boli uložené v USA, napadli príkaz na informácie uložené v Dubline. Súdy pôvodne potvrdili príkaz, ale keď sa spoločnosť Microsoft v roku 2016 odvolala, bol zrušený. Ministerstvo spravodlivosti USA odpovedalo podaním odvolania na Najvyšší súd, ktorý sa v októbri 2017 dohodol na prerokovaní veci.

Prečo je tento prípad dôležitý pre každého

Ak je Najvyšší súd pravidlá v prospech U.S., americká vláda získa úplný prístup k informáciám občanov USA a krajín mimo USA uložených v dátových centrách vlastnených spoločnosťou USA po celom svete.

Napríklad nemecký občan, ktorý používa program Microsoft Outlook, môže mať svoje informácie uložené v dátovom centre v Nemecku, ale vláda USA by stále mala možnosť získať príkaz na vyhľadávanie, ktorý by sa zaoberal ich e-mailovou komunikáciou - niečo, čo by inak nespadalo pod jurisdikciu USA.

Ďalšie komplikácie týkajúce sa toho, čo sa považuje za riadny príkaz na prehliadku, by vznikli, pretože každá krajina má takmer určite odlišné (a možno protichodné) normy..

Ale ak Najvyšší súd pravidlá na zneplatnenie rozkazu, ochráni sa tým súkromne uložená komunikácia používateľov nielen spoločnosti Microsoft, ale aj ďalších technologických gigantov ako Google a Facebook, ktorí majú dátové centrá rozmiestnené po celom svete.

Najvyšší súd vypočuje ústne argumenty oboch strán 27. februára 2018.

Prečo sú tieto prípady také dôležité pre digitálne súkromie

Ak niektorý z týchto prípadov rozhodne v prospech vlády USA, poskytne vláde právny precedens na to, aby získal ešte viac svojich osobných údajov jedným z dvoch nových spôsobov: údaje o polohe mobilného telefónu po šiestich mesiacoch bez povolenia alebo vaše e-maily uložené na serveri americkej spoločnosti v zahraničí.

Skutočnosť, že obidve prípady sa dostali na Najvyšší súd, tiež upozorňuje na do očí bijúce diery v zastaranej a archaickej SCA. Obidve rozhodnutia naznačia, či narušenie nášho súkromia online online vládou USA pretrváva alebo bude pretrvávať.

Dva prípady najvyššieho súdu, ktoré v roku 2018 upravia vaše digitálne súkromie
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.