Dystopické údaje: Ako ma história vyhľadávania stála moju prácu

Ako ma stojí môj ISP?

Toto je časť fiktívnej série, ktorá sa zaoberá nebezpečenstvami zneužívania súkromia na internete. ExpressVPN sa ponorí do temnej, ale veľmi realistickej budúcnosti, v ktorej poskytovatelia internetových služieb bežne predávajú vaše osobné údaje najvyššiemu záujemcovi..

14. januára 2019: Deň rozhovoru.

Bol som nervózny; Už roky som nemal pracovný pohovor. „Dúfam, že sa formát príliš nezmenil,“ pomyslel som si, keď som prešiel chodbou.

"Kde sa vidíš za päť rokov?"
"Tu učím AP chémiu, pane."
"Vitajte na palube, synu!"

Áno, pravdepodobne by to išlo niečo podobné, pomyslel som si, keď som sa prihlásil v kancelárii riaditeľa. Roanoke Collegiate Academy je vaša typická dobre vybavená a konzervatívna prípravná škola. Pravdepodobne stále nazývajú ľudí „synom“.

Nie je to presne môj štýl, ale potreboval som túto výplatu. Už takmer 11 mesiacov som hľadal prácu s učiteľmi bez akýchkoľvek kontaktov a začal som byť zúfalý.

Keď som sedel v čakárni, duševne som preškrtol všetky sociálne médiá, ktoré som pred týmto pohovorom vyčistil. Facebook? Squeaky čisté. Instagram? Nepoškvrnený. Twitter? Takže bezchybne som sa sotva spoznal.

"James! Poďte ďalej. Skvelé vás osobne poznávam! “Profesor Finch stál pri dverách a natiahol ruku.

"Skvelé vás tiež spoznávam," povedal som s istotou, keď som potrasovo potrasel rukou. Prečo kladie vtipný dôraz na slová „osobne“, ako keby ma už nejakým spôsobom spoznal?

"Posaďte sa, prosím.".

„Ako si dokážete predstaviť, máme tu veľa uchádzačov o učiteľov,“ povedal profesor Finch, keď si sadol oproti mne. „Zvyčajne sa neobťažujeme stretávať s kandidátmi označenými naším systémom, ale váš životopis je dosť pôsobivý, že sme chceli iba objasniť pár vecí osobne.“

"Označené?" Ťažko som prehltol a dúfal, že to stále vyzerá, akoby som sa usmieval.

"Áno. Dobre, mám na to pravdu. “Profesor Finch zasunul na stôl papier smerom k sebe. „Vo formulári online prihlášky ste uviedli, že ste za posledné tri roky nepoužívali rekreačné drogy.“

Ó, Ježiš.

"To je správne."

"Chceme sa len ubezpečiť, že tomu tak je," povedala Finch a oči sa mi pripútali, akoby hľadali pravdu. "Je tu veľa pôsobivých mladých myslí."

Kriste, myslia si, že idem do chemického laboratória Walter Whiteovej?

„Existuje dôvod nedôverovať mojej žiadosti, pane?“ Pridal som „pane“, aby som ukázal úctu. Alebo by som mal znieť rozhorčene? Bolo by to pre mňa presvedčivejšie, alebo keby som už túto prácu stratil?

Finch sa takmer usmiala. „V priebehu rokov sme zistili, že väčšina kandidátov nám len hovorí, čo chceme počuť. Aby sme sa vyhli nepríjemnostiam na ceste, začali sme nakupovať údaje od poskytovateľov internetových služieb, aby sme získali ucelenejší obraz o každom kandidátovi. “

Zamrzol som. Moja história prehliadania webu. Hľadal som nedávno niečo súvisiace s drogami? Ak som to urobil, som si istý, že som používal režim inkognito. Ja vždy robím. Ak použijem režim inkognito, nemôžu vidieť moju históriu, však? SPRÁVNY?

Zdalo sa, že Finch cítila moje vnútorné nepokoje. "James, máme dôvod sa domnievať, že máte neobvyklý záujem o kanabis."

Lekárska marihuana. Sakra. Minulý víkend som urobil nejaký pomerne rozsiahly výskum liečby burín u pacientov s rakovinou. Začal som o tom čítať na CNN a práve som zostúpil cez internetovú králičiu dieru.

"Ach, to!" Udrel som do čela. „Mám strýka, ktorý prechádza chemoterapiou, a myslel si, že by to bolo dobré pre jeho chuť do jedla, ale nie je príliš dobrý s počítačmi, takže som ho pre neho použil. Nezaujímajú ma drogy. “

Finch mlčal, čo sa cítilo asi desať celých sekúnd, než otočil jeden z novín na stole.

„Podľa našich údajov ste 12. januára o 16:13 hľadali chemikálie marihuany."

Do riti. "No, ako som povedal, môj strýko chcel vedieť, tak ..."

„Potom ste hľadali, ako syntetizovať THC."

"Pane, nemal som v úmysle vyrábať žiadne lieky, bol som len zvedavý ..."

"Ako som si istý, viem, lekárska marihuana je v štáte Virginie nezákonná ..."

Už som nemohol potlačiť pobúrenie. „Profesor Finch, ktorý sa chce dozvedieť viac o drogách, ma nezbavuje zločinu!“ Myslím tým, preboha, aký učiteľ prírodovedných predmetov nie je zvedavý na chemikálie, dokonca aj na nelegálne.?

"Nie, James, nenúti ťa urobiť zločincom," pozrel sa Finch dolu a potom sa na mňa s úškľabkom vrátil..

„Ale nanešťastie vás nenúti byť učiteľom na tejto škole. Ani klamstvo. “

Finch vstal a otvoril dvere. Chvíľu som sedel, bez reči, nakoniec som si uvedomil, že je koniec, než som vošiel do budovy. Postavil som sa a vyšiel som omráčený.

"Veľa šťastia pri hľadaní zamestnania," povedal Finch, keď za mnou zavrel dvere.

Režim inkognito neskrýva vašu históriu prehľadávania webu pred poskytovateľom internetových služieb. ExpressVPN áno. Použite ho na ochranu pred tak vzdialenými dystopiami, ako sú tieto.

Dystopické údaje: Ako ma história vyhľadávania stála moju prácu
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.