ExpressVPN hodnotí 3 najlepšie bitcoinové peňaženky pre iOS

best-Bitcoin peňaženka-ios

* Hľadáte najlepšie bitcoinové peňaženky pre Android? Kliknite tu.*

Až v roku 2014 existovala len jedna bitcoinová peňaženka pre iOS – ale potom bola zakázaná.

Používatelia bitcoínov nemohli udržiavať a utrácať bitcoiny s ich iPhone bezpečným a legálnym spôsobom, napriek tomu, že 120 000-krát najobľúbenejšia peňaženka sa stiahla pred jej zakázaním.

Na protest proti tomuto zákazu podpísalo petíciu na change.org viac ako 6 000 ľudí, zatiaľ čo iní sa zaviazali zničiť svoje telefóny iPhone, pričom jeden používateľ reddit dokonca sľubuje bezplatný Google Nexus každému, kto zverejnil video o sebe a rozbil svoj iPhone.

Je pozoruhodné, že príspevok Reddit dostal viac ako 2500 upvote, ale neskôr bol odstránený z r / all z neznámych dôvodov.

Pre používateľov iOS je teraz k dispozícii veľa možností bitcoínovej peňaženky

Dnes našiel ExpressVPN v Apple AppStore viac ako 30 bitcoinových peňaženiek, a to jednoducho rýchlym pohľadom po hľadaní „Bitcoinovej peňaženky“. Aj keď nie všetky peňaženky sú postavené na rovnakom základe; niektoré sú centralizovanejšie ako iné, takže sú zraniteľné voči útokom DDoS. Aj keď DDoS vaše prostriedky neohrozuje, počas trvania útoku by ste mohli byť z účtu pravdepodobne odstavení, čo je neuveriteľne frustrujúce..

Zabezpečenie bitcoínov je dôležité a je dôležité, ako peňaženka zvláda šifrovanie vašich kľúčov. Niektoré peňaženky hostia vaše šifrované kľúče na serveri, zatiaľ čo iné ich ukladajú do telefónu. Je omnoho bezpečnejšie uchovávať kľúče k vašim finančným prostriedkom v telefóne a nikdy im nedovoliť opustiť vaše zariadenie, je to však potrebné v prípade straty alebo poškodenia telefónu, čo je nevyhnutné pre zálohovanie.

Toto sú obľúbené bitcoinové peňaženky ExpressVPN pre iOS.

Breadwallet – Open Source a skvelé používateľské rozhranie

Hlavnou výhodou chrobáka je to, že je samostatnou peňaženkou so zjednodušeným overením platby (SPV). To znamená, že neexistuje žiadny server Breadwallet, iba aplikácia. Aplikácia sa pripája priamo k bitcoínovej sieti, aby získala vaše zostatky a vysielala vaše transakcie.

  Ako funguje DNS?

Breadwallet má 100% dostupnosti, rovnako ako bitcoinová sieť.

Klávesy sa uchovávajú iba na mobilnom telefóne, preto sa musíte uistiť, že sú správne zálohované. Ale pokiaľ ste svoj iPhone nezakorenili a je zabezpečený dostatočne dobrým prístupovým kódom (ExpressVPN odporúča šesť číslic), hrozí veľmi malé riziko hackingu..

Udržiavanie bezpečných záloh však môže byť náročné. Breadwallet vám poskytuje záložnú frázu pozostávajúcu z 13 anglických slov a ktokoľvek s prístupom k týmto slovám sa môže zmocniť vašich bitcoínov, takže ich musíte uchovávať opatrne. Za žiadnych okolností by ste nemali robiť tieto snímky obrazovky alebo ich kopírovať do akéhokoľvek elektronického dokumentu, pokiaľ nie je veľmi dobre šifrované. Váš správca hesiel môže byť dobrým miestom, ale v opačnom prípade je pravdepodobne najbezpečnejšie ich jednoducho zapísať rukou (nikdy ich nevytlačiť) a uložiť papier na bezpečné miesto, napríklad do bezpečnostnej schránky alebo na tajnom mieste..

Breadwallet automaticky vypočíta požadovaný sieťový poplatok a neumožňuje ho zmeniť. Keďže poplatky za bitcoíny sa v posledných mesiacoch stali dosť výraznými, ExpressVPN je roztrhaná medzi tým, že nechce preplatiť, ale poznanie nedostatočnej platby môže viesť k zablokovaniu transakcií v limbu na niekoľko hodín alebo dokonca dní. V testoch ExpressVPN sa asi 0,03 – 0,05 USD za transakciu javilo dosť na to, aby sa platby potvrdili v rámci niekoľkých blokov, aj keď poplatky (ako odporúča Breadwallet) sa zvýšili až na 0,50 USD. Toto nie je chyba systému Breadwallet, v skutočnosti sa ich odhad poplatkov zdá byť veľmi sofistikovaný.

Výhody a nevýhody chleba

 • Open-source peňaženka s veľkou použiteľnosťou a jednoduchým užívateľským rozhraním
 • 100% dostupnosť a ľahký mechanizmus zálohovania
 • Spoľahlivý odhad poplatkov, ale žiadne ďalšie funkcie
 • Označuje všetky hodnoty v bitoch (milióntina bitcoínu), čo môže byť veľké, ale tiež mätúce.
 • Žiadne prichádzajúce upozornenia na prostriedky
  Porovnanie dvojfaktorových metód overovania: Čo je pre vás najlepšie?

expressvpn-breadwallet

Copay – Veľa funkcií

Copay bol postavený spracovateľom platieb Bitcoin, Bitpay, a jeho meno si požičiava z poistného obdobia. Spoplatnenie zvyčajne popisuje postup poisteného pacienta, ktorý kryje časť platieb za lieky na predpis alebo za lekárske ošetrenie.

V podmienkach Bitpay je spoluúčasťou platba, ktorú odhlásili viaceré strany. Môžete napríklad vytvoriť takúto adresu, aby ste zabezpečili dary svojej organizácie, čo robí projekt Qubes.

Copay je zďaleka najviac užívateľsky prívetivá multi-podpisová peňaženka, a preto si zaslúži veľkú chválu.

S Copay môžete vytvoriť takéto peňaženky s viacerými podpismi až pre šesť majiteľov kópií. Títo spolubojovníci nemusia byť samostatnými jednotlivcami. Môžete si napríklad vytvoriť peňaženku s tromi spoluobčanmi, ktorá vyžaduje dve podpisy na transakciu (nazývaná transakcia 2 z 3).

Môže byť telefónom v rukách riaditeľa vašej organizácie, ale môže to byť aj váš telefón, počítač alebo dokonca papierová záloha. Zakaždým, keď je transakcia vykonaná, musí byť potvrdená dvoma rôznymi spôsobmi, rovnako ako dvojfaktorová autentifikácia. To zaisťuje, že útočník nemohol ukradnúť prostriedky ani v prípade, že bol napadnutý počítačom alebo telefónom. Museli by hackovať obe zariadenia súčasne, pravdepodobne oveľa ťažšie.

Bohužiaľ, takéto transakcie s viacerými podpismi zaťažujú bitcoínové blockchain, čo znamená, že sú podstatne drahšie ako bežné transakcie. Napríklad transakcia 2 z 3 je približne dvakrát až trikrát drahšia ako normálna transakcia.

Ďalším plusom Copay je množstvo funkcií, ktoré podporuje. Môžete mať veľa peňaženiek súčasne a každému z nich môžete dať rôzne názvy a farby. Môžete tiež zmeniť webovú adresu služby peňaženky, čo je skvelé, ak chcete spustiť svoj vlastný systém – spoločnosť by mohla chcieť urobiť niečo, aby znížila svoju závislosť od Bitpay. Môžete pridať e-mailovú adresu, na ktorú chcete dostávať upozornenia o peňaženkách, alebo môžete pre každú svoju peňaženku nastaviť ďalšie „utratené heslá“.

Copay prichádza tiež s integráciou hardvérových peňažníc Ledger a Trezor.

Copay Klady a zápory

 • Vysoko výkonná, ľahko použiteľná peňaženka s viacerými podpismi
 • Veľa funkcií
 • Závisí na centralizovanom serveri na správu kľúčov – riskuje sa pri výpadkoch. Odošle upozornenia na prichádzajúce prostriedky.
  Môže služba Facebook Messenger Messenger fúzii signalizovať temné dni pre používateľov WhatsApp?

copa-Bitcoin-peňaženka

Luxstack – fantastické integrované možnosti

ExpressVPN naozaj nechápe, prečo táto peňaženka dáva možnosť pridať profilový obrázok, ale dáva peňaženke príjemný osobný dojem.

Peňaženka Luxstack je štíhla a ľahko sa naviguje. Pravdepodobne žiadna iná peňaženka vám neumožňuje rýchlejšie vykonávať transakcie.

Proces zálohovania funguje rovnako ako ostatné peňaženky, ale ponúka iný spôsob, ako vytvoriť šifrované semeno, hoci nie je také plynulé ako v prípade systému Copay alebo Breadwallet..

Ak chcete zálohovať svoju peňaženku, máte možnosť zadať heslo svojho telefónu a potom zvoliť nové heslo len pre obnovovacie jadro. Toto potom môžete skopírovať a vložiť do šifrovanej zálohy a uložiť kdekoľvek.

Pretože záloha v peňaženke je zabezpečená iba pomocou štvorciferného hesla pomocou tejto metódy, pravdepodobne nebude odolávať útoku hrubou silou, preto ExpressVPN odporúča vložiť ju iba do správcu hesiel alebo túto funkciu vôbec nepoužiť..

Medzi užitočné funkcie patrí možnosť prezerania bitcoinových trhov z aplikácie a podpora pre Apple Watch.

Aplikácia používa fixný poplatok (100 bitov) za transakciu, ktorá môže byť niekedy príliš vysoká alebo v obdobiach vysokého dopytu po transakciách s bitcoínmi príliš nízka, čo vedie k oneskoreniu a zmätku..

Výhody a nevýhody Luxstacku:

 • Podporuje Apple Watch
 • Integrované možnosti sledovania trhov
 • Zmätok možností zálohovania. Lepšie držte sa pri písaní zálohy na kus papiera!

luxstack-review

Breadwallet je obľúbená bitcoinová peňaženka ExpressVPN pre iOS

Breadwallet je jasným favoritom ExpressVPN. Aplikácia sa cíti neuveriteľne úhľadne, ľahko sa používa a poplatky sú vždy správne.

Bitpay’s Copay zmenil zložitý proces zjednodušenia používania peňaženky s viacerými podpismi. Ak držíte prostriedky pre organizáciu, mala by to byť vaša voľba číslo 1, aj keď je centralizovanejšia ako ostatné.

Ak ste obchodník alebo vlastníte Apple Watch, Luxstack bude pravdepodobne vašou prvou voľbou.

Všetky skúmané peňaženky ExpressVPN pri každej transakcii majú inú adresu. Je to dobré pre ochranu osobných údajov, ale vaše transakcie zďaleka neurčujú anonymitu. Ak požadujete vysokú úroveň ochrany osobných údajov alebo anonymity, pozrite si Príručku ExpressVPN k Bitcoin Anonymite.

Odporúčaný obrázok: gn8 / Fotografie vkladov

ExpressVPN hodnotí 3 najlepšie bitcoinové peňaženky pre iOS
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.