Facebook konečne stojí za súkromie, ako vláda USA požaduje, aby hack Messenger

Logo Facebook Messenger s červenou bodkou označuje novú správu. Ale je tu zvrat! Red do obsahuje šifrovací kľúč.

Americké ministerstvo spravodlivosti chce, aby Facebook prerušil medzifázové šifrovanie svojej aplikácie Chat Chat, aby vláda mohla špehovať podozrivého.

Facebook zatiaľ nehrá loptu.

Prípad je zapečatený, takže verejnosti nie sú dostupné žiadne informácie, ale predpokladá sa, že sa týka vyšetrovania gangu MS-13 vo Fresne v Kalifornii..

Facebook tvrdí, že keďže podozrivý použil v aplikácii Messenger funkciu „tajných konverzácií“, nedokáže zobraziť obsah rozhovoru. Aj keď bežné konverzácie služby Messenger nie sú šifrované, funkcia tajných konverzácií umožňuje šifrovanie typu end-to-end.

Americká vláda sa snaží súd prinútiť

Pretože Facebook zostáva vzdorujúci pod zvyšujúcim sa tlakom, americké ministerstvo spravodlivosti požaduje, aby spoločnosť odmietla zverejniť prepisy rozhovorov. Vláda tvrdí, že Facebook by mal byť nútený vyhovieť svojim požiadavkám, ale pozícia Facebooku sa nemení: Správa bola šifrovaná od konca do konca a nikto ju nemôže vidieť..

End-to-end šifrovanie takmer znemožňuje komukoľvek inému ako účastníkom prezerať si obsah konverzácie.

Na poskytnutie prepisu rozhovoru by Facebook musel odstrániť šifrovanie z aplikácie Messenger alebo úplne hacknúť podozrivého – dve veci, ktoré nie je ochotný urobiť.

Nie je to prvýkrát, čo sa USA snažili donútiť spoločnosť, aby sa sama zasekla

Súdne konanie sa nelíši od medzery Apple a FBI, ktorá sa začala, keď úrady požadovali pomoc pri preniknutí do iPhone.

Apple odmietol a uviedol, že pomoc FBI by mala katastrofálne následky pre súkromie pre jej milióny zákazníkov. Prípad sa však nikdy nedostal pred súd, pretože FBI našla ďalšie prostriedky na hacknutie zariadenia.

  Vaša história na YouTube bola odhalená: Výskumník identifikoval prirodzenú chybu zabezpečenia v streamovaní videa

V roku 2006 vláda USA rozhodla, že telefónne spoločnosti musia povoliť polícii počúvanie hovorov občanov cez VoIP (Voice over Internet Protocol), ako môžu pri pravidelných telefónnych hovoroch podľa súčasného zákona o odpočúvaní. Zákon však v súčasnosti nezahŕňa chatové aplikácie, herné chaty a iné podobné služby, ako sú Google Hangouts, Signal a Facebook Messenger..

Je to koniec šifrovania?

Ak vláda USA uspeje v prípade proti službe Facebook Messenger, vytvorí rušivý precedens so závažnými dôsledkami pre súkromie na internete.

Dúfajme, že Facebook stojí na svojom mieste a neohýba sa k tomuto očividnému pokusu vlády USA preniknúť do každého šifrovaného rozhovoru.

Facebook konečne stojí za súkromie, ako vláda USA požaduje, aby hack Messenger
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.