Keď používatelia prechádzajú na blokovanie reklám, webové stránky začnú blokovať používateľov

[ware_item id=33][/ware_item]

Nový Macbook čakajúci na ExpressVPN.


Minulý december začal Forbes blokovať prístup k návštevníkom, ktorí používali softvér na blokovanie reklám. Návštevníci s akýmkoľvek typom blokovania reklamy nainštalovaným vo svojom webovom prehliadači sa okamžite stretli s obťažujúcou bielou stenou, ktorá ich požiadala, aby zdvorilo zakázali svoje nastavenia, aby si mohli prezerať web.

(V ďalších správach spoločnosť Forbes zobrazuje so svojimi povinnými reklamami malvér.)

Forbes však nie je jedinou spoločnosťou, ktorá reklamy prijíma do vlastných rúk. Blokovanie reklám blokujú aj programy Washington Post, Slate a novšie zapojené.

Používanie blokovania reklám má mnoho nevyvrátiteľných výhod - pomáhajú vás chrániť pred škodlivým softvérom, urýchľujú načítanie a ponúkajú lepšiu skúsenosť so stránkami - existuje však aj opačný argument: Ako môžu vlastníci domén zarobiť peniaze bez reklám?

Zábavný vzostup blokátorov reklamy

Len v roku 2015 vzrástol softvér na blokovanie reklám neuveriteľných 41 percent s odhadom 200 miliónov aktívnych používateľov na celom svete. To sa zmenilo z niečoho, len hŕstka technicky zdatných ľudí zvyknutých na každodenný nástroj pre domácnosť.

Dovolíme si tvrdiť, že jedným z hlavných dôvodov, prečo viac ľudí inštaluje blokovanie reklám, je to, že čoraz viac vnímajú spôsob zdieľania svojich informácií. Zacielené reklamy sledujú vašu históriu prehliadania, aby zobrazovali prispôsobené reklamy. Bohužiaľ sa stali aktuálnym stavom.

blokuje blokovanie reklám na domovskej stránkeForbes zdvorilo žiada vypnúť blokovanie reklám, zatiaľ čo program uBlock Origin blokuje 19 neznámych skriptov

Je desivé, ako sú dnes reklamy tak personalizované. Dostalo sa do bodu, keď spracujú tisíce bitov údajov ešte predtým, ako sa web načíta, čím sa roztrhajú rôzne aspekty vašej histórie prehliadania a vytvoria sa vysoko osobné a často veľmi rušivé reklamy..

Možno to je dôvod, prečo toľko spoločností vyvíja softvér na blokovanie reklám. (Dôkaz nájdete v blokoch reklám spoločnosti Apple pre iOS 9 a blokátoroch systému Android.)

Prečo sú cielené reklamy nebezpečné

V štúdii uskutočnenej na Pensylvánskej univerzite uviedlo 66% používateľov internetu nepríjemné myšlienky cielenej reklamy. Je zaujímavé, že počet stúpol na 86 percent, keď sa dozvedeli, ako obchodníci získavajú údaje na prispôsobenie týchto reklám.

Zacielené reklamy odhaľujú súkromie používateľov a sledovače týchto reklám sú bežnejšie, ako si myslíte.

Prezrite si sériu časopisu Wall Street Journal, ktorú vedia, a zistite, ako exponované niektoré webové stránky opúšťajú svojich návštevníkov. (Reklamy na Wikipedia majú nainštalované 0 sledovačov.)

stránky a ich index expozície a sledovačeSnímka obrazovky série WSJ What Know Know

Užívanie internetu do vlastných rúk

Dostaneme to. Reklamy generujú výnosy. Problém je však v tom, že verejnosť sleduje, ako sa tieto reklamy prispôsobujú a ako odhaľujú a narušujú súkromie ľudí. Používatelia menia spôsob, akým chcú dostávať informácie, a weby ako Forbes a Wired veľmi podceňujú, koľko ľudí skutočne nenávidí reklamy..

Prehliadač Media to dáva dobre:

„Používatelia blokujú reklamy, aby sa pomstili proti rušivým, irelevantným a často priamo hrozným reklamám, pokiaľ ide o kvalitu - poznáte tie, ktoré sajú údaje, ktoré preberajú vašu obrazovku pomocou videí na automatické prehrávanie a blikajúcich sloganov, takže sa snažíte triediť obsah od blbosť. Ale tieto reklamy platia účty. Žiadne peniaze, žiadne webové stránky. “

V roku 2002 používalo blokovanie reklám iba jedno percento používateľov internetu. Dnes je to takmer 50 percent.

A namiesto toho, aby sa to pokúšali opraviť a chrániť súkromie a pohodu svojich návštevníkov, dnes viac stránok núti čitateľov, aby sa dobrovoľne odzbrojili, aby si mohli prezrieť akýkoľvek typ obsahu..

Nie je to skvelý spôsob, ako získať dôveru čitateľa?

Priebežná diskusia o výnosoch z ochrany osobných údajov

Na rozdiel od iných spoločností je spoločnosť Forbes priehľadná s tým, ako ich nový obchodný systém ovplyvnil výkon stránky. Vo verejnom vyhlásení hlavný obsahový referent Lewis DVorkin zdôrazňuje, že takmer 44 percent, približne 1,6 milióna návštevníkov, zakázalo blokovanie svojich reklám, aby si mohli prezerať túto stránku. „Speňažili sme 15 miliónov zobrazení reklamy, ktoré by inak boli blokované,“ pýši sa spoločnosť DVorkin.

Znie to dobre, však? Nie naozaj…

To, čo DVorkin nespomína, je, že zatiaľ čo speňažili 15 miliónov nových zobrazení reklamy, v skutočnosti odišli 56 percent používateľov, ktorí neboli ochotní blokovať blokovanie.. 

Títo používatelia sa nemusia čoskoro vrátiť.

Pohľad do budúcnosti

na mobilných zariadeniach sa teraz vykonáva viac vyhľadávaní na webeViac ľudí dnes prehliada web na svojom smartfóne a posiela správy reklám do tizzy

Čím viac ľudí začne vidieť výhody blokovania reklám, menej ľudí ich bude chcieť zakázať. Platí to najmä v prípade mobilných zariadení, kde sú blokované reklamy už predinštalované.

Sme zvedaví, či weby ako Forbes a Wired budú blokovať blokovanie reklám alebo či si uvedomia, že je to zbytočné úsilie, a namiesto toho sa zameriavajú na zmenu spôsobu zobrazovania týchto reklám..

Naša stávka je na druhú.

Hlavná snímka: Viktor Hanacek / Picjumbo
Ženy s telefónom: Benjamin Child / Unsplash

Keď používatelia prechádzajú na blokovanie reklám, webové stránky začnú blokovať používateľov
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.