Koľko môže váš poskytovateľ internetových služieb zistiť prostredníctvom vášho internetového prenosu?

Váš poskytovateľ internetových služieb vidí všetok váš internetový prenos

Od všetkého, čo požiadate Alexu, až po všetky vaše e-maily a heslá: Ak nešifrujete svoju komunikáciu, váš poskytovateľ internetových služieb (ISP) môže všetko zobraziť..

Keďže váš poskytovateľ internetových služieb spracováva všetok internetový prenos, môže vidieť všetko, čo robíte online. Váš poskytovateľ internetových služieb by mohol zhromaždiť dostatok osobných informácií o tom, čo hľadáte, komu ste e-mailom (a kedy) a dokonca aj o vašich bitcoinových transakciách.

Aj keď však zašifrujete všetku svoju prevádzku, je možné, že váš poskytovateľ internetových služieb bude vedieť, čo robíte doma, stačiť iba v špirálových vzťahoch..

Pozrime sa, čo váš poskytovateľ internetových služieb uvidí, keď sú vaše dáta zašifrované alebo nie, a ako vyriešiť každý problém.

Čo môže váš poskytovateľ internetových služieb zistiť, či vaše údaje nie sú šifrované:

1. Presné stránky, ktoré navštívite, a vaše heslá

Ak navštívené webové stránky nie sú šifrované, tj. Stále používajú protokol HTTP a nie protokol HTTPS, váš poskytovateľ internetových služieb môže napríklad poznať presné stránky, ktoré navštívite. Ak nakupujete na adrese http://www.a-shopping-website.com, váš poskytovateľ internetových služieb by vedel, čo ste si kúpili, užívateľské meno a heslo, ktoré používate pre svoj účet, a akékoľvek zadané informácie o platbe. Ak namiesto toho prejdete na stránku https://www.a-shopping-website.com, váš poskytovateľ internetových služieb uvidí iba to, že ste stránku navštívili, ale nie to, čo na nej robíte..

  Vaša história na YouTube bola odhalená: Výskumník identifikoval prirodzenú chybu zabezpečenia v streamovaní videa

Riešenie: Skontrolujte, či stránky, ktoré navštevujete, používajú protokol HTTPS (odporúčame vám, aby ste protokol HTTPS všade používali, aby ste zabezpečili šifrovanie navštívených webových stránok) a nenavštevovali stránky s ukončenými alebo neplatnými certifikátmi SSL.

Ak nechcete, aby poskytovateľ internetových služieb videl, ktoré stránky navštevujete, použite dobrú VPN.

2. Vaše e-maily

Ak používate e-mailovú službu, ktorá nepoužíva šifrovanie Transport Layer Security (TLS), váš poskytovateľ internetových služieb pravdepodobne uvidí obsah vašich e-mailov a ak je váš poskytovateľ internetových služieb tiež poskytovateľom e-mailových služieb, určite môže.

Riešenie: Používajte e-mailovú službu, ktorá má šifrovanie TLS (často sa označuje ako STARTTLS) nad HTTPS a platné certifikáty SSL. Majte však na pamäti, že e-mailová služba sa teraz môže pozrieť aj na vaše osobné e-maily.

Niektorí poskytovatelia, ako napríklad Google Mail, vás upozornia malým červeným zámkom, ak príjemca alebo odosielateľ správne nepoužíva TLS. O tejto chybe môžete informovať odosielateľa e-mailu alebo požiadať o inú e-mailovú adresu.

Prípadne by ste sa mohli rozhodnúť odstrániť tento účet Gmail a namiesto toho zvážiť tieto alternatívy týkajúce sa ochrany osobných údajov.

3. Či už torrentujete

Váš poskytovateľ internetových služieb uvidí, kedy na sťahovanie súborov používate BitTorrent, aj keď sú legálne (napríklad aktualizácia hry). Aj keď sa im nemusí toľko zaujímať o obsah, ktorý torrentujete, rovnako ako niektoré korporácie (ktoré môžu vidieť vašu IP adresu z torrentu, vadia vám), akonáhle si poskytovatelia internetových služieb všimnú, že používate na šírenie pásma šírku pásma, mohli by vaše stiahnutie sťahovať. rýchlosti.

Riešenie: Ak chcete zabrániť poskytovateľovi internetu v identifikácii vašej činnosti súvisiacej s torrentom, na bezpečné a rýchle sťahovanie použite sieť VPN.

4. Vaše bitcoinové transakcie

Pretože bežní bitcoinoví klienti posielajú štandardné a jedinečne formátované nezašifrované správy na zavedené TCP porty, váš ISP môže celkom ľahko zistiť, či používate bitcoíny. Z vašej prevádzky môžu tiež sledovať vaše transakcie späť k vám. Keďže poskytovateľ internetových služieb vidí všetku prichádzajúcu návštevnosť, môže vyvodiť záver, že každá odoslaná transakcia, ktorá nebola prijatá od niekoho iného, ​​je transakciou, ktorú ste vytvorili.

  4 príručky, ktoré vám pomôžu zlepšiť vaše digitálne zabezpečenie

Riešenie: Aj keď dobrá sieť VPN alebo sieť Tor môžu zabrániť vášmu poskytovateľovi internetových služieb sledovať vaše bitcoinové transakcie z prichádzajúcej prevádzky, existujú ešte ďalšie možnosti, ako môžu zistiť vaše transakcie..

Ak sa chcete uistiť, že vaše bitcoinové transakcie sú anonymné, prečítajte si príručku spoločnosti Lexie o tom, ako vykonať anonymné bitcoinové platby..

Čo môže váš poskytovateľ internetových služieb zistiť, či sú vaše údaje šifrované:

Ak zašifrujete všetky svoje údaje o webovom prenose, skvelá práca! Váš poskytovateľ internetových služieb sa však stále môže pozrieť na nezašifrované metadáta, ktoré nasledujú za šifrovaným webovým prenosom – nevedia, čo presne je prenos, ale môžu urobiť silné závery na základe povahy jeho veľkosti, frekvencie a načasovania vzorov prenosu..

Posledné štúdie ukázali, že operátori sietí sa o vás môžu stále dozvedieť z vášho šifrovaného prenosu. Jedna štúdia zistila, že každé video z Youtube má pri streamovaní do vášho zariadenia jedinečný vzor prevádzky a ak chce poskytovateľ internetových služieb, môže určiť presné videá, ktoré sledujete. Ďalšia znepokojujúca štúdia vedcov z Princetonskej univerzity o zariadeniach internetu vecí dospela k týmto záverom:

„Poskytovatelia internetových služieb alebo iní pozorovatelia siete môžu vyvodzovať súkromie citlivé na súkromie prostredníctvom analýzy internetového prenosu z inteligentných domácností obsahujúcich komerčne dostupné zariadenia internetu vecí.“

Inými slovami, čokoľvek od vášho Alexa po váš monitor SleepSense môže narušiť vaše súkromie odhaliť svoju každodennú rutinu.

Ak pripojíte všetky svoje zariadenia prostredníctvom smerovača s podporou VPN, bude pre vášho ISP neuveriteľne ťažké zistiť, ktoré zariadenie používate. Ale nie je úplne nemožné, aby rozhodný protivník usúdil, aký druh prenosu posielate, najmä ak máte iba jedno zariadenie IoT alebo ak viaceré zariadenia vysielajú riedky prenos, ako napríklad inteligentné dverové zámky a monitory spánku..

  Ako vytvoriť malý server pre váš domov

Riešenie: Rozmiešajte vzor pridaním náhodného prichádzajúceho a odchádzajúceho prenosu do šifrovaného webového prenosu. Aby to fungovalo, budete musieť pomocou siete VPN spojiť všetku komunikáciu z domu, aby poskytovateľ internetových služieb už nedokázal rozlišovať medzi filmom, torrentom alebo webom..

Uistite sa, že prichádzajú a prichádzajú z vášho domu neustále premávky, aj keď tam nie ste. Pri nepretržitej premávke počas celého dňa sa vyhnete dopravnému nárastu, keď napríklad idete online po príchode z práce domov.

Ak chcete vytvoriť prichádzajúci premávky, vytvorte konštantný prúd, ktorý pokryje všetky skoky v miere premávky, keď napríklad zapnete počítač, keď sa po práci vrátite domov. Spustite službu streamovania zvuku, ako je Spotify, alebo vysielajte digitálne rádio a stlmte ju.

Ak chcete vytvoriť odchádzajúce v prevádzke, môžete zdieľať populárne súbory, ako je najnovšia verzia systému Linux, v službe zdieľania súborov.

TL; DR: Ovládajte informácie, ktoré poskytujete svojmu poskytovateľovi internetových služieb

1. Skontrolujte, či má každá stránka protokol HTTPS. Používajte HTTPS všade.
2. Použite e-mail s šifrovaním TLS.
3. Ešte lepšie je použiť platenú e-mailovú službu, ktorá nebude sledovať vaše správy.
4. Použite dobrú sieť VPN na šifrovanie celej vašej prevádzky.
5. Prečítajte si, ako udržať anonymitu vašich bitcoinových transakcií.
6. Vytvorte prichádzajúci prenos prehrávaním zvukových tokov, keď nie ste doma, a vytvorte odchádzajúci prenos zdieľaním obľúbených súborov prostredníctvom služieb zdieľania súborov.

Koľko môže váš poskytovateľ internetových služieb zistiť prostredníctvom vášho internetového prenosu?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.