Ktoré z predpovedí ExpressVPN na rok 2017 sa splnili? A čo bude ďalej v roku 2018?

[ware_item id=33][/ware_item]

Čo sa stane v roku 2018?


V rokoch 2016 a 2017 spoločnosť Lexie urobila niekoľko odvážnych predpovedí o tom, ako by sa mohol vyvíjať svet ochrany súkromia a informácií online. Keďže rok 2018 je teraz v plnom prúde, je čas aktualizovať, ako sa tieto trendy vyvíjali v roku 2017 (alebo ako sa nestalo).

1. Predpoveď: Veľká finančná kríza prinesie peniaze bezcenné a kryptomena sa dočasne nahradí

Aj keď sme v roku 2017 nevideli veľkú finančnú krízu, ktorá prešla svetom, kryptomeny zažili bezprecedentné zhromaždenie, ktoré zvýšilo hodnotu ekosystému na viac ako pol bilióna amerických dolárov..

Najmä Venezuela zaznamenala, že jej mena je stále menej a menej užitočná, pretože miera inflácie zostane v ročnom vyjadrení nad 1000%. Obchodovanie a ťažba bitcoínov sa ukázala ako záchranné lano pre mnoho venezuelčanov, hoci ich tiež postavila na radar orgánov, ktorý ich obviňuje z kradnutia elektrickej energie a obchádzania miestnych zákonov.

Dokonca aj mimo vojnových zón a revolúcií sa finančné systémy v roku 2017 izolovali. Napríklad nové kolo sankcií voči Ukrajine sťažilo Ukrajincom prijímanie a medzinárodné platby, čo viedlo k prijatiu bitcoínov v celej krajine..

Kreditné karty, bankové prevody a Western Union stále fungujú vo väčšine vyspelého sveta, ale keďže zvyšok ľudstva dobieha a zúčastňuje sa na globálnom obchode, stávajú sa čoraz viac vylúčenými z potrebnej finančnej infraštruktúry..

Či bude v roku 2018 pokračovať svetová finančná kríza, je otázne, ale s poslednou, ktorá sa stala takmer pred deviatimi rokmi, je čoraz pravdepodobnejšia. Aspoň, keď dôjde k havárii, bitcoín bude k dispozícii, aby poskytol dočasnú úľavu.

2. Predpoveď: Hackeri sa zamerajú na dopravnú a elektrickú infraštruktúru

Keď Petya v júni prešiel svetom, zdá sa, že pochádza z Ukrajiny, kde ju ruskí robotníci používali v nejakom kybernetickom sci-fi.

Ale napriek tomu, že Petya bola v roku 2017 najvýznamnejším hackerom na verejnej infraštruktúre, mohla to byť nehoda - aspoň ako prostriedok na extrahovanie výkupných z obetí..

To je malá útecha pre lodnú spoločnosť Maersk, ktorá bola celé dni prinútená zastaviť prevádzku; Ruská ropná rafinéria, Rosnefť; a oceliar, Evraz, ktorý sa všetci stal obeťou hacku.

3. Predpoveď: Apple bude mať veľký škandál v oblasti súkromia

Apple nemal masívny škandál v oblasti súkromia v roku 2017, ale priemysel VPN sa otriasal, keď softvérový gigant odstránil všetky aplikácie VPN z obchodu App Store v Číne, čo vyvolalo obavy, že spoločnosť Apple čoraz častejšie cenzúruje.

Spoločnosť tiež oznámila, že presunie prevádzku svojej zálohovacej služby iCloud na miestneho poskytovateľa pre svojich čínskych používateľov, pričom navrhuje, aby sa obsah rozhovorov, poznámok a fotoalbumov sprístupnil jednému z najprenikavejších režimov sledovania planéta.

4. Predpoveď: Niekto nabourne veľkú banku

Najväčší finančný hack v roku 2017 nebol priamo v banke, ale v Spojených štátoch došlo k veľkému úderu v infraštruktúre, keď poskytovateľ úverových skóre Equifax mal celú databázu kompromitovanú - vystavilo tak takmer 150 miliónov zákazníkov. Výsledné riziko krádeže identity bude pre Američanov zostať v nasledujúcich rokoch bolesti hlavy a bude znižovať užitočnosť kreditných kariet..

V Brazílii boli hackeri schopní prevziať kontrolu nad záznamami DNS veľkej banky, nasmerovať všetok prenos na svoje vlastné servery, ukradnúť podrobnosti o kreditnej karte a prihlasovacie údaje k účtu.

Počas lúpeže taiwanskej virtuálnej banky sa malware použil na presmerovanie platieb v hodnote 60 miliónov USD prostredníctvom medzinárodných káblov, hoci úradníci nakoniec získali peniaze späť a zatkli dvoch podozrivých..

Pri najväčšom trápnom incidente boli však banky v Poľsku napadnuté škodlivým softvérom prostredníctvom poľského finančného regulátora..

5. Predpoveď: Budeme mať ďalší veľký dozorný oznamovateľ

Aj keď sme nevideli druhý príchod Edwarda Snowdena, v roku 2017 sa stále vyskytli niektoré významné úniky z amerického sledovacieho zariadenia. Najväčší bol pravdepodobne Vault 7, ktorý podrobne popisoval presné nástroje, ktoré CIA používa na zacielenie vašich prenosných počítačov, smartfónov a televízorov..

Notoricky známa hackerská skupina Shadow Brokers sa opäť objavila v detailoch o tom, ako NSA prenikol do bankových systémov na Blízkom východe..

Ďalšia výpiska tieňových maklérov obsahovala predtým neznáme a neopravené bezpečnostné chyby pre Windows. Hackeri zabalili ransomware okolo tohto zneužitia a boli schopní infikovať viac ako 300 000 počítačov na celom svete. Severná Kórea bola podozrivá z útoku, nesmieme však zabúdať, že NSA našla a použila zraniteľnosť aj voči svojim cieľom - nezverejnenie zneužitia softvéru a splnenie svojej povinnosti chrániť ľudí.

Čo bude ďalej? Všetky uvedené trendy sa v roku 2018 zrýchlia

Všetky vyššie uvedené trendy budú naďalej relevantné v roku 2018. Ďalšie predpovedané trendy, ako napr. Rozvoj sietí Mesh, len pokročili a ich vzhľad v našom každodennom živote sa zdá byť príliš ďaleko..

Šifrovanie všetkej komunikácie a údajov je v plnom prúde a nebude trvať dlho, kým nebudeme môcť povedať, že tento proces je kompletný, hoci bezpečnosť a ochrana osobných údajov ako celok sú problémy, ktoré s nami zostanú navždy..

Ktoré z predpovedí ExpressVPN na rok 2017 sa splnili? A čo bude ďalej v roku 2018?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.