Môžu vám kvízy Facebooku povedať meno vášho budúceho manžela?

Kvízy Facebooku napádajú vaše súkromie

Samozrejme, že nemôžu, to je absurdné.

Ale nezmyselné kvízové ​​tituly, ako sú tieto vrhy našich stien na Facebooku, takmer neustále. Odpočinok je zvyčajne iba vo forme iného dotýkajúceho sa rodiča, ktorý posiela svoje prvú večeru, prechádzku alebo potrhanie svojho dieťaťa.

Ale čo je horšie, na to, aby si jeden z týchto prázdnych kvízov mohol vziať, musia používatelia umožniť tvorcom kvízov prístup ku všetkým svojim údajom na Facebooku. Pravdepodobne to nebude fungovať inak. Horor.

Možno nie ste ten typ (naivný), aby ste urobili odporný online kvíz a vyhýbajte sa im, ako by ste boli otrávenou kalichom na vrchole biedy; ale máš idiotov pre priateľov?

Kvízy, ktoré neobsahujú iba vaše údaje, sa tiež pokúsia získať prístup ku všetkým informáciám v profiloch vašich priateľov. Takže ak si jeden z vašich priateľov, ktorý ťahajú koleno, urobí kvíz, mohli rozdávať vaše osobné údaje, ako aj svoje vlastné.

A za čo? Pravdepodobne stačí zistiť, ktorá pieseň Beyoncé sa najviac páči ich milostnému životu alebo ktorá mačiatka najlepšie odráža ich osobnosť.

Nastavenia ochrany osobných údajov nerobia to, čo si myslíte, že robia

Ale nebojte sa. Väčšina zdravých ľudí má svoje profily na Facebooku nastavené ako súkromné ​​v hlúpom presvedčení, že to bude chrániť ich údaje.

nie.

Aj keď je váš Facebook súkromný, vývojár kvízu, ktorého nepoznáte, by mohol mať prístup ku všetkému z vášho profilu: vášho náboženstva, sexuálnej orientácie, politickej príslušnosti, obrázkov, zoznamu vašich idiotských priateľov a skupín, do ktorých patríte..

Dostatok informácií na vytvorenie relatívne robustného obrazu o vás, ktorý by ste mohli použiť mnohými zlými spôsobmi.

Zdá sa však, že Facebooku sa veľmi nezaujíma táto priepasť v priepasti v politike ochrany osobných údajov, a iba vo vašom všeobecnom smerovaní oplatí nejaké vágne blábolenie. V ich podmienkach sa uvádza, že keď inštalujete aplikáciu, môžete jej udeliť povolenie na:

„... pristupujte k svojmu verejnému profilu, ktorý obsahuje vaše meno, profilové obrázky, používateľské meno, ID používateľa (číslo účtu), siete a všetky informácie, ktoré sa rozhodnete zverejniť. Aplikácii tiež poskytnete ďalšie informácie, aby ste si prispôsobili svoje skúsenosti, vrátane zoznamu priateľov, pohlavia, vekového rozsahu a miestneho nastavenia. “

Toto je obrovský problém s ochranou súkromia; vaši priatelia sa môžu dohodnúť na zdieľaní vašich informácií bez vášho vedomia alebo súhlasu.

Ako je to prijateľné? Toto sú predvolené nastavenia ochrany osobných údajov pre aplikácie!

Presne to, čo sa zdieľa a prečo to robia?

Existuje veľké množstvo kvízových aplikácií na Facebooku a pri uvažovaní o ich existencii je ťažké byť skeptický..

Čo musia získať, keď vám povedia, aká by mala byť vaša obľúbená farba? Nie veľa. Sú to vaše chutné údaje, zrelé na zber, ktoré naozaj chcú.

A tieto aplikácie nie sú len „zhromažďujú údaje, aby zlepšili kvízy“. Verte tomu alebo nie, naozaj nie je potrebné veľa vedeckých štúdií ani algoritmov, ktoré by vám povedali, ktorý slávny fiktívny pes najlepšie zodpovedá vašej aktuálnej nálade..

Ak to nájdete, pravidlá ochrany osobných údajov v aplikácii sa podrobne opíšu o tom, ako môžu vaše osobné údaje použiť na svoje vlastné zisky. Pokiaľ ide o tieto zisky, váš odhad je rovnako dobrý ako akýkoľvek iný. Pravdepodobne to budú peniaze, ktoré získate tým, že svoje údaje ohlásite kupujúcemu s najvyššou ponukou.

Zhorší sa to však vždy, keď niekto nainštaluje aplikáciu Facebook, bude sa naďalej spúšťať na pozadí a zožiera všetky nové informácie, ktoré môže zožať. Aplikácia bude zhromažďovať údaje dlho potom, čo používateľ zabudol na kvíz, ktorý vzal na veľkosť topánok One Direction.

Aký krak.

Kvízy na Facebooku upozorňujú na väčší problém s ochranou osobných údajov

Postoje ľudí k súkromiu a bezpečnosti internetu sú bezohľadne nekonzistentné.

Takmer nikto by nesedel nahý v jasne osvetlenej obývacej izbe bez záclon a ukazoval svoje telo všetkým a ostatným. Zdá sa však, že mnohým nevadí, že Facebook, Apple a Google oddeľujú každý aspekt svojho života.

Táto nekonzistentnosť nás robí zraniteľnými. Prijatie jednej formy narušenia súkromia, ale pobúrenie nad druhou, sťažuje zákonodarcom vytvorenie užívateľských dohôd, ktoré ľudia prijmú (a nie sú obťažovaní medzerami)..

Je čas múdro sa usilovať o konzistentnosť v celom spektre súkromia. A nezabudnite: Nie sú to len vaše údaje, ktoré poskytnete nabudúce, keď chcete vedieť, čo je vaše jedlo IQ.

Čo, mimochodom, nie je skutočná vec.

Môžu vám kvízy Facebooku povedať meno vášho budúceho manžela?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.