Najbezpečnejšie aplikácie na odosielanie správ v roku 2019

Dav drží ich telefóny hore.

Od WhatsApp po Snapchat poskytujú aplikácie na odosielanie správ bezplatnú a jednoduchú službu na komunikáciu s priateľmi, rodinou a spolupracovníkmi..

Bez šifrovania by však mohla spoločnosť za aplikáciou čítať súkromné ​​správy, ako aj tretie strany a dokonca aj vlády, ktoré radi zhromažďujú súkromné ​​údaje o svojich občanoch..

Niektoré aplikácie našťastie berú vašu bezpečnosť a súkromie vážne a používajú šifrovanie end-to-end, aby zabránili komukoľvek okrem vás a zamýšľaného príjemcu vidieť obsah správy..

Čo je to šifrované správy?

End-to-end šifrovanie (E2EE) je metóda šifrovania údajov, ktorá umožňuje dešifrovať a čítať iba správy prenášané odosielateľom a príjemcom správy. Dôležitejšie je, že šifrovanie zabraňuje aplikáciám ukladať kópie vašich správ na serveroch, čo by ich dostalo mimo dosah vládnych orgánov.

Najlepšie aplikácie na odosielanie správ pre zabezpečenie

Vďaka mnohým dobrým možnostiam sú tu niektoré z najbezpečnejších aplikácií na odosielanie správ na trhu.

1. iMessageLogo iMessage.

Aplikácia iMessage od spoločnosti Apple je k dispozícii iba na zariadeniach Apple, poskytuje však bezpečnosť týmto používateľom.

Okrem ponuky šifrovania medzi koncovými bodmi medzi používateľmi aplikácie iMessage táto aplikácia umožňuje používateľom kontrolovať, ako dlho zostane správa a koľkokrát si príjemca môže správu zobraziť. Poznámka: Táto funkcia je k dispozícii iba tým, ktorí majú systém iOS 10 a novší.

Jedným z problémov s iMessage je však možnosť zálohovania iMessages do iCloud. V cloude sú správy šifrované pomocou kľúčov ovládaných spoločnosťou Apple, čo znamená, že ak by bol váš iCloud niekedy napadnutý hackermi alebo predvolaný, tieto správy by sa mohli odhaliť..

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple, Tim Cook, je veľkým zástancom osobného súkromia a zdá sa, že jeho šifrovaná aplikácia na odosielanie správ naznačuje, že spoločnosť sa zaviazala poskytovať svojim používateľom bezpečnosť. Vyhnite sa ukladaniu správ na webových platformách, ako je iCloud.

2. WickrLogo spoločnosti Wickr.

Spoločnosť Wickr bola založená obhajcami súkromia a bezpečnosti v San Franciscu v roku 2012 a bola jednou z prvých aplikácií na odosielanie správ, ktorá prijala šifrovanie typu end-to-end. Správy sú štandardne šifrované a spoločnosť sa podrobuje pravidelným bezpečnostným auditom. Od roku 2017 je Wickr otvoreným zdrojom.

Aplikácia na odosielanie správ má dve formy: Wickr Me a Wickr Pro. Prvý je bezplatný a pre osobné použitie, zatiaľ čo druhý je určený pre podniky a spolupracujúce tímy, ktoré platia predplatné. Wickr má niekoľko funkcií, vďaka ktorým je aplikácia bezpečná, vrátane detekcie snímok obrazovky, blokovania klávesníc tretích strán v systéme iOS a zaistenia, že všetky odstránené súbory sú úplne neobnoviteľné.

Bohužiaľ, Wickr nemá toľko používateľov ako WhatsApp, Viber a Signal, takže možno budete musieť ľudí najať, aby s nimi hovorili..

3. ViberLogo Viber.

Spoločnosť Viber má približne 260 miliónov aktívnych používateľov mesačne a je primárne umiestnená ako konkurent menej bezpečného Skype. Z historického hľadiska nikdy spoločnosť Viber neponúkala pokročilé bezpečnostné funkcie, ale v apríli 2016 nakoniec poskytla šifrovanie typu end-to-end.

Aplikácia má komplexné šifrovanie na všetkých dostupných platformách (Mac, Windows, iOS a Android) a tiež farebné kódy vašich rozhovorov podľa toho, ako sú bezpečné. Šedá označuje šifrovanú komunikáciu, zelená znamená šifrovanú komunikáciu s dôveryhodným kontaktom a červená znamená problém s autentifikačným kľúčom.

Jedným z veľkých obmedzení pre Viber je to, že podporuje iba šifrovanie end-to-end pre osobné rozhovory – skupinové rozhovory nemajú rovnakú úroveň bezpečnosti ako individuálne konverzácie..

4. SignálLogo signálu.

Signal, predtým nazývaný RedPhone, je miláčikom komunity pre informačnú bezpečnosť a medzi masami pomaly rastie na popularite. Stále to však nemá takmer rovnaký dosah ako WhatsApp.

V predvolenom nastavení Signal poskytuje šifrovanie typu end-to-end pre všetky hlasové hovory, videohovory a okamžité správy pomocou vlastného protokolu. Protokol signálu je pravdepodobne najbezpečnejším protokolom na vývoj správ – spája protokol dohody o kľúčoch Extended Triple Diffie-Hellman (X3DH), algoritmus Double Ratchet, AES-256 a Sesame na správu šifrovania na viacerých zariadeniach..

Táto technológia je úplne open-source, čo znamená, že jeho bezpečnosť môže byť zaručená a bola prijatá inými správami ako WhatsApp a Skype.

Signál používam každý deň. #notesforFBI (Spojler: už to vedia) https://t.co/KNy0xppsN0

– Edward Snowden (@Snowden) 2. novembra 2015

Na overenie, či je vaša konverzácia s inou osobou súkromná, má každá signálna konverzácia jedinečné bezpečnostné číslo zariadenia na overenie bezpečnosti vašich správ a hovorov s konkrétnymi kontaktmi. Je to užitočné najmä pri prevencii útokov typu človek v strede – ak sa bezpečnostné číslo mení častejšie, ako by ste očakávali v prípade prepínania zariadení alebo preinštalovania signálu, môže to znamenať, že niečo nie je v poriadku.

V roku 2016 spoločnosť Signal preukázala svoju dôveryhodnosť, keď bola aplikácia správ zaslaná na účet, a jediné údaje, ktoré mohla poskytnúť, bol čas vytvorenia účtu a posledný dátum, kedy sa užívateľ pripojil k svojim serverom.

Signal vám tiež umožňuje zabezpečiť aplikáciu pomocou hesla, aby ste svoje správy mohli chrániť, ak spadnú do nesprávnych rúk. Existuje tiež možnosť nastaviť časový limit, ako dlho chcete, aby sa vaša správa zobrazovala v chate.

Jediný problém so signálom Signal je, že musíte zadať telefónne číslo, aby ste ho mohli použiť, aj keď sa tým môžete obísť pomocou telefónu s horákom alebo karty SIM. Aplikácia sa navyše nemusí spúšťať na rovnakom telefóne, v ktorom bola zaregistrovaná.

5. Jabber / OTRLogo Jabber.

Jabber a OTR sa líšia od ostatných častí balenia: Technicky to nie je aplikácia pre poslov. Sú to dva protokoly, ktoré keď sú naskladané jeden na druhého, poskytujú bezplatnú, bezpečnú a decentralizovanú platformu s otvoreným zdrojom. Veľa aplikácií podporuje Jabber s OTR, napríklad Pidgin pre Windows / Linux alebo Adium pre Mac. K dispozícii je tiež novo vydaný Tor Messenger a Chat Secure pre váš mobilný telefón.

Je smutné, že Jabber / OTR na mobilných zariadeniach nefunguje veľmi hladko, pretože protokol vyžaduje takmer nepretržité spojenie medzi vami a kolegom. Nedostatok funkcií, aj keď sú také základné ako odosielanie príloh, môže byť frustrujúci. Ak však potrebujete protokol, ktorému môžete dôverovať, aby ste sa vyhli aj najsilnejším protivníkom, Jabber / OTR je tou najlepšou voľbou.

Jabber / OTR je tiež jediné riešenie, ktoré je možné nastaviť anonymne. Viac informácií nájdete v príručke ExpressVPN k anonymným správam.

6. TelegramLogo telegramu.

Telegram postavili bratia Nikolaj a Pavel Durov, vyhostení ruskí miliardári, ktorí boli predtým známi klonom Facebook Vkontakte (teraz VK). Pavel Durov musel VK v roku 2014 opustiť spor o odovzdanie užívateľských údajov ukrajinských demonštrantov. V dôsledku toho bratia odišli z Ruska do Berlína a založili tam telegram.

Aplikácia na odosielanie správ používa svoj vlastný protokol MTProto na šifrovanie správ, aj keď v predvolenom nastavení nie sú šifrované. Ak ich chcete šifrovať, musíte vytvoriť nové tajné rozhovory. Ak je povolená, môžete nastaviť, aby sa správy samovybíjali vo všetkých vašich zariadeniach automaticky alebo v nastavenom čase. Ak svoj rozhovor nešifrujete, vaše údaje sa uložia na telegramové servery, čo ohrozuje bezpečnosť vašich správ..

Zatiaľ čo kód na strane klienta pre Telegram je otvorený zdroj, kód na strane servera nie je, takže aplikácia je iba čiastočne otvoreným zdrojom. Aplikácia tiež uniká a veľa metadát. Výskumný pracovník v oblasti bezpečnosti našiel spôsob, ako útočník vedieť, kedy je používateľ online alebo offline, a preto im umožňuje zistiť, kto s kým a kedy hovorí. Ak používate telegram, odporúčame postupovať opatrne.

Aká je najlepšie zabezpečená aplikácia na odosielanie správ?

Existuje však veľa poslov, z ktorých si môžete vybrať signál je skutočne vaša najlepšia stávka, pokiaľ ide o dosah, bezpečnosť a vlastnosti všade okolo. WhatsApp môže používať viac ľudí, ale jeho väzby na Facebook sú znepokojujúce. Jabber je určite najbezpečnejší, ale jeho dosah a nedostatok funkcií ho robí náročným na každodenné použitie.

Ďalšie spôsoby zabezpečenia mobilného zariadenia nájdete v príručke pre zabezpečenie mobilných zariadení ExpressVPN.

Hlavný obrázok: makrovector / Deposit Deposit

Najbezpečnejšie aplikácie na odosielanie správ v roku 2019
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.