Čo je to elektronický podpis a ako funguje?

Ilustrácia telefónu s

Ak ste nedávno podpísali novú pracovnú zmluvu, dokončili ste nájomnú zmluvu o byte alebo potvrdili pôžičku online, je pravdepodobné, že ste použili aplikáciu elektronického podpisu – alebo by ste mohli mať úžitok z jednej.

Používanie dohôd o elektronickom podpise sa medzi rokmi 2012 až 2017 zvýšilo o 747%. S programom sa stretáva veľa ľudí.

Aplikácie elektronického podpisu sú zabezpečené technológiou šifrovania / dešifrovania, ktorá môže potvrdiť súhlas oboch strán a potvrdiť platnosť dohody. Je prakticky nemožné ich replikovať alebo falšovať, vďaka čomu sú oveľa autoritívnejšie ako tradičné papierové dohody.

Ako fungujú elektronické podpisy??

Aplikácia elektronického podpisu zjednodušuje proces podpisovania tlačených kópií dokumentov. Používatelia uložia svoj podpis do aplikácie pomocou metód, ako je napríklad podpísanie podpisu na zariadení s dotykovou obrazovkou alebo odovzdanie súboru s obrázkom.

Na podpísanie dokumentu používateľ otvorí dokument a označí miesta, kde sa vyžaduje podpis. Väčšina aplikácií vám pomôže poslať podpísaný dokument e-mailom ďalej.

Sú aplikácie elektronického podpisu právne záväzné?

Všetky elektronické zmluvy majú rovnakú právnu platnosť a postavenie ako dohody na báze atramentu. Je to vďaka zákonu ESIGN, ktorý kongres schválil v júni 2000.

Jedným z najhorúcejších zástancov zákona o ESIGN bol senátor Spencer Abraham, ktorý sa v roku 1999 snažil o prijatie zákona, presvedčený, že by to umožnilo rast online obchodov. Záujem Ameriky o internetovú ekonomiku bol v týchto dňoch na horúčke a niekoľko štátov už schválilo svoje vlastné verzie zákonov týkajúcich sa elektronického obchodu. Federálny zákon ESIGN pomohol uznať zákonnosť elektronických podpisov pre medzištátny obchod.

Aj keď sudcovia od prijatia tohto zákona sústavne rozhodujú o zmluvách podpísaných elektronicky, je dôležité vedieť, že je potrebné ich presvedčiť o úmysle, ktorý je v pozadí dohody. Navyše, ak má sudca podozrenie, že dokument bol po podpísaní zmenený z dôvodu nedostatočného zabezpečenia alebo nedostupných protokolov auditu, môže to považovať za neprípustné..

Pri nasledujúcom nákupe alebo podpísaní aplikácie elektronického podpisu sa preto uistite, že používa prísne technické normy a má dobrú povesť..

7 aplikácií na elektronický podpis, ktoré môžete vyskúšať

DocuSign

DocuSign sa môže pochváliť viac ako 200 000 používateľmi, čo z neho robí jednu z najpopulárnejších a najsilnejších aplikácií elektronického podpisu, ktoré sa dnes používajú. Ľahko sa používa a prispôsobiteľnosť je ďalším silným bodom, pretože ponúka niekoľko rozhraní API, ktoré sa môžu integrovať do vášho existujúceho softvéru.

DocuSign používa silnú sadu bezpečnostných prvkov na ochranu podpísaných dohôd a získal niekoľko bezpečnostných certifikátov po celom svete. Štandardné plány začínajú na 25 USD mesačne, pričom je k dispozícii bezplatná skúšobná verzia.

HelloSign

HelloSign obsahuje rozšírenie prehliadača Chrome, vďaka čomu je ľahké žiadať a podpisovať dokumenty za chodu. Navyše, natívne aplikácie pre systémy iOS a Android zvyšujú jeho užívateľskú skúsenosť. Uložené podpisy môžete využiť na viac dokumentov alebo do telefónu nahrať obrázok svojho skutočného podpisu.

Vstavané dashboardy pomáhajú sledovať dokumenty vrátane tých, ktoré čakajú na podpis. HelloSign môžete používať zadarmo až pre tri dokumenty každý mesiac, zatiaľ čo program Pro ponúka neobmedzené podpisy iba za 13 USD mesačne..

AdobeSign

AdobeSign je skutočný balík podnikovej triedy s porovnateľnou cenou. Do tohto priestoru sa pustila jedna z prvých softvérových spoločností a je to štandard pre ďalšie aplikácie elektronického podpisu, ktoré nasledovali.

Zmluvy uzatvorené pomocou AdobeSign je možné podpísať z ľubovoľného prehliadača alebo mobilného zariadenia bez toho, aby ste sa museli prihlasovať do účtu Adobe. Rozhranie API spoločnosti Adobe navyše znamená, že použité podpisy môžete uchovávať v iných aplikáciách v rámci balíka Adobe.

Spoločnosť Adobe sa dokonale spája s ďalšími nástrojmi tretích strán, ako je Salesforce, a riadi sa globálnymi kritériami súladu. Plány začínajú na 29,99 USD mesačne až pre deväť používateľov. V cene je zahrnutá bezplatná skúšobná verzia.

Docsketch

Docsketch ponúka množstvo funkcií vrátane sledovania dokumentov a zdvorilostných pripomienok. Môžete tiež zahrnúť prispôsobené správy a ďalšie vlastné funkcie v závislosti od vášho výberu plánu.

Vstavané audítorské správy zabezpečujú súlad s medzinárodnými zákonmi o elektronickom podpise a softvér je dodávaný s programom zadarmo, ktorý vám umožní zaregistrovať až tri dokumenty mesačne. Energetickí užívatelia sa môžu rozhodnúť pre neobmedzený plán, ktorého cena je 15 USD mesačne. Zahŕňa neobmedzené podpisovanie dokumentov a šablón, ako aj možnosti na zmenu farieb, obrázkov a štýlov písma.

eSignLive

Cieľom eSignLive je poskytnúť konkurenciu AdobeSign v podnikovom priestore. Ponúka najlepšie bezpečnostné funkcie vo svojej triede a dôverujú im veľké spoločnosti ako BMW a IBM.

Podniky môžu používať eSignLive so servermi on-prem (pre väčšiu bezpečnosť), ako aj s cloudovým riešením pre dohody o vzdialenej pracovnej sile a dohody tretích strán. Je prístupný na mobilných aj stolných počítačoch. Profesionálne plány začínajú na 20 USD mesačne. Vrátane 30-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie.

Signable

Signable je jedinečný v tom, že ponúka možnosť platby za použitie. Zameriava sa predovšetkým na európske trhy. Ľahko sa integruje s niekoľkými platformami tretích strán, ako je napríklad Zapier, a ponúka viacjazyčnú podporu pre nemčinu, španielčinu, francúzštinu, holandčinu a portugalčinu, ako aj angličtinu..

Signable je k dispozícii v systémoch iOS aj Android, ako aj prostredníctvom e-mailu. Platba za použitie sa začína na 1 GBP za dokument, zatiaľ čo podnikové plány môžu dosiahnuť až 149 GBP mesačne.

Zegal

Zegal je advokátska kancelária online, ktorá ponúka službu elektronického podpisu ako súčasť širšieho právneho balíka. Prístrojová doska ukladá všetky vaše dokumenty online a umožňuje vám mať úplnú kontrolu nad všetkým, čo vytvoríte, čo umožňuje bezpečnú spoluprácu medzi autorizovanými stranami.

Zegal je online služba dostupná prostredníctvom ľubovoľného prehliadača. Prvých päť podpisov je zadarmo, potom sa predplatné začína na približne 100 USD mesačne.

Čo je to elektronický podpis a ako funguje?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.