O očividnej a desivej pravde Star Trek nikto nehovorí

O očividnej a desivej pravde Star Trek nikto nehovorí

Star Trek sľubuje budúcnosť mieru a vedeckého prieskumu. Je to svet, v ktorom ľudia žijú bez vnútorných vojen a sú vyzbrojení iba zoznamom smerníc, ktoré údajne podporujú ľudský pokrok. Nie sú peniaze ani nie sú potrebné; replikátory poskytujú všetku výživu, ktorú si niekto želá.

Znie to strašne pekne a trochu ďaleko od vojnového sveta, korupcie a inštitucionalizovaného dohľadu, o ktorý v súčasnosti hádame.

Čo však zajtra urobilo ľudí Star Trek stranou ich rozdielov, aby ľudia mohli žiť dlho a prosperovať bez prekážok? Je zrejmé, že drakonické praktiky, ktoré dnes vlády používajú, v reálnom živote nie sú zjavné v kánone Star Trek. Alebo sú?

Darmok a Jalad v Tanagra

Vo svete Star Trek sa najčastejšie stretávame s pozíciou moci veliaceho dôstojníka (ako Picard a Kirk) a konajú úplne beztrestne a bez akýchkoľvek hraníc. Napríklad existuje veľa prípadov, keď dôstojníci prepíšu zámky na vstup do osobných priestorov, bez súdneho konania, oprávnenia alebo niekedy dokonca spôsobenia. Zdá sa, že súkromie sa v 24. storočí netýka.

Očakáva sa, že tu bude aj slepá oddanosť. Je potrebné nasledovať každý rozkaz veliaceho dôstojníka, a to zo strachu pred súdom alebo smrťou, a to aj napriek tomu, že tento rozmar stavia ľudí priamo do ujmy na zdraví..

Ako už bolo spomenuté, vo svete Star Trek nie sú peniaze ani potreba odmeny - replikátori sa o to postarajú. Čo znamená, že ľudia sa musia riadiť príkazmi kapitána len z dôvodu strachu z následkov, ak tak neurobia.

A aké to môžu mať následky. Hviezdna loď je zbraň úplného zničenia, ktorá je viac ako schopná rozpadnúť celú planétu, ak to kapitán považuje za potrebné. Niet divu, že masy hrajú loptu?

A ako keby podľa kapitána nestačilo, existuje aj tajná organizácia, ktorá by čisto manipulovala, kontrolovala a zabezpečila pokračovanie Federácie. A nie, nie je to „rovnako ako NSA“. Ach nie, je to ďaleko, oveľa horšie ako to.

budúcnosť privacyNastavte si phasery tak, aby „ničili zábavu“.

§ 31 Je NSA Warp Factor 9

Oddiel 31 je autonómna a tajná organizácia poverená ochranou bezpečnostných záujmov Zeme a Federácie. Fungujú oddelene od Hviezdnej flotily a oficiálne neexistujú, pričom len veľmi málo o nich počulo. Organizácia nie je zodpovedná nikomu a bolo opísané, že si udelila právomoci sudcu, poroty a exekútora.

Oddiel 31 existuje aspoň tak dlho, ako je Hviezdna flotila, a má licenciu na zabitie kohokoľvek, koho považujú za „hrozbu záujmom federácie“. Je to celkom určitá moc, viac ako čokoľvek dokázané v skutočnom svete, aj keď je isté, že niektoré vlády by veľmi radi mali k dispozícii všadeprítomného disidentského obušku, ktorý majú k dispozícii.

Temba, jeho zbrane rozšírené

Nenechajte sa zmiasť myslením, že § 31 existuje iba na „ochranu“ ľudí pred mimozemšťanmi. „Záujmy federácie“ sú neuveriteľne široký pojem a často sa interpretujú ako prostriedky, ktoré umožnia organizácii podrobiť sa aj tým, ktorých údajne chránia.

Hlavne bol doktor Hviezdnej flotily Bashir zajatý, mučený a vypočúvaný podľa oddielu 31, aby mohli zistiť jeho lojalitu k federácii. Organizácia bola schopná získať používanie holodecku niekoľko dní, aby otestovala doktora Bashira, neprerušeného a nikto nespochybnil, ako sa im to podarilo..

Zdá sa, že napriek všeobecnej nedostatočnej informovanosti o oddiele 31 sú stále schopní ovládať obrovské zdroje v rámci federácie. Naznačuje to pravdepodobne dôkladnú sieť špiónov alebo absolútnu autoritu nad ich doménou.

Bez ohľadu na zdroj ich moci je jedna vec istá: ktokoľvek z oddielu 31 sa domnieva, že bezpečnostná hrozba je riešená „ticho a rýchlo“. Je známe, že oddiel 31 koná s takou brutálnou silou, v porovnaní s tajne známou tajnou agentúrou Rimulanskej ríše, Tal Shiarom..

Je pravda, že vo vesmíre Star Trek je viac ako jeden tajný autoritatívny režim a ľudia na nich nemajú monopol..

Nešťastie a vražda: Tal Shiar to tak robí

Romulani sú v rámci Star Trekverse teplejším druhom. ExpressVPN nechce povedať, že sú cudzinci. Ale sú to cudzinci.

Tal Shiar je vysoko obávanou spravodajskou agentúrou Rimulanskej ríše. Aj keď bol Tal Shiar vytvorený na ochranu bezpečnosti ríše, zaoberá sa aj zradcami rómskeho obyvateľstva.

„Zradca“ je ospravedlnenie, kedykoľvek režim chce, aby bol niekto potrestaný alebo zbavený a je rovnako nejednoznačný, ako je desivý. Kto má rozhodnúť, ktoré činy, dokonca aj neškodné, sú zradné? Je to termín vytvorený silou, aby sa udržala sila.

Tajný Tal Shiar udržuje Rimulanov v konštantnom stave paranoja a rozpory sa stretávajú s okamžitým a prísnym trestom. Horšie je, že niektorí disidenti úplne vymizli.

Nepríjemné, ako sa zdá, sú však Tal Shiar v porovnaní s cardassiánskym režimom manipulácie a kontroly krabicou mačiatok.

Picard-štyri-svetlaPäť svetiel.

Existujú štyri svetlá! Obsidiánsky poriadok

Cardassiani sú humanoidný druh, ktorý je známy tým, že je mimoriadne nemilosrdný a ovláda. Aká by teda mohla byť ich interpretácia bezohľadného režimu kontroly?

Celkom veselý! Aspoň svojim členom. Agenti Rádu sú vybavení kraniálnym implantátom, ktorý uvoľňuje látku nazývanú promazín, ktorá je navrhnutá tak, aby umožnila obsidiánskym agentom lepšie odolávať mučeniu. Droga v skutočnosti robí zážitok z mučenia príjemným.

Okrem odporu, kde by sa najviac odpudzovalo, je dosah obsidiánskeho rádu bezpochyby absolútny. Hovorí sa, že cardassiánsky občan sa nemohol posadiť na jedlo bez toho, aby bolo každé jedlo riadne zaznamenané a zaznamenané obsidiánskym nariadením.

Praktický všemocný dohľad nad Rádom viedol k rýchlemu odstráneniu mnohých „zradcov“ a všetci Cardassiani žijú v neustálom strachu z organizácie..

Aký čas na prežitie.

Bola to temná a búrlivá noc ... Môžeme sa vyhnúť dystopii Star Trek?

Budúcnosť znie ako skutočne nepríjemné miesto na život. Je to vesmír, kde sa od ľudí očakáva, že budú chodiť po línii alebo budú zmiznutí.

Masívne vládne organizácie kontrolujú všetko a dokonca odmeňujú ľudí za to, že sú súčasťou. Všeobecným mottom je „die or die“. Je to menej visí mrkva na palicu, a viac kladivo naostrené palice do mozgu ľudí.

Ako však môžeme zastaviť tak škaredú budúcnosť kontroly a útlaku, ktorá na nás dopadá, tu v skutočnom svete? Možno je čas konať. ExpressVPN spolupracuje s mnohými organizáciami, ktoré bojujú za súkromie a stavajú sa proti vlámaniu.

Najnovšie sa spoločnosť ExpressVPN postavila na stranu EFRH s cieľom obmedziť pozmeňujúce a doplňujúce návrhy k článku 41. Smernica, ktorá by mohla zvýšiť právomoci vlády na hackovanie tisícov počítačov kdekoľvek na svete, a to všetko s jediným rozkazom - zdá sa, že by na ňu mohla byť hrdá paragraf 31..

Je čas vystúpiť ešte predtým, ako budú vaši potomkovia uväznení v pekelnom väzení plávajúcom temnotou vesmíru, pri rozmarnom diktátorovi, ktorý vlastní nesmierne silný fotónový kanón.

Čo si myslíte, ako sa môžeme vyhnúť strašnej budúcnosti strašidelného režimu strachu a hrôzy? (Alebo to má Johnny 5 celkom zle? - Editor). Vyriešila by sieť Star Trek VPN všetko? Zanechajte svoje pripomienky nižšie!

Hlavný obrázok: Steph_Zieber / Vklad fotografií
Phaser: s_bukley / Fotografie vkladov

O očividnej a desivej pravde Star Trek nikto nehovorí
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.