Odstrániť tieto položky: Najhoršie aplikácie na ochranu osobných údajov v roku 2019

Ikony aplikácií Angry Birds, Holy Bible, Facebook a Flashlight.

Je to o ročnom období, keď správne smerované uznesenia spadajú na vedľajšiu koľaj.

Nenechajte sa však biť. Možno sa budete cítiť ako veľké zlyhanie tuku, pravdepodobne ste si však nevybrali správne uznesenia. Aj keď tento sľub zasiahnuť telocvičňu päť dní v týždni sa zdal upokojujúci a nesmierne hodnoverný, keď ste sedeli pri vianočnom večere a vnášali do úst čokoládu a mäso, nie je to naozaj udržateľný cieľ..

Aby ste sa cítili lepšie, prečo nevymieňajte svoje predsavzatia a hľadajte niečo ľahšie dosiahnuteľné, ale s rovnako úžasnými pozitívami?

To je správne! Spoločnosť VPN sa chystá navrhnúť spôsoby, ako zlepšiť svoj život pomocou riešení na ochranu osobných údajov a zabezpečenia. Usadnite sa, potom ideme.

1. Angry Birds

Ak ste boli medzinárodnou špionážnou organizáciou, na ktorú aplikáciu by ste chceli zbierať informácie o smartfónoch?

Ak ste si vybrali Angry Birds, blahoželám! Myslíš rovnako ako NSA a GCHQ.

Vydané v roku 2009 a sediac na viac ako 2 miliardách stiahnutí, bolo Angry Birds snáď prvou mobilnou hrou, ktorá zasiahla ten najlepší čas. A čo jej chýba v hraní, určite to nahradí netesné dáta.

Sám Ed Snowden tvrdil, že aplikácia sifónuje údaje, ale až kým nenájdu správy, medzinárodné spravodajské agentúry ich používajú na zhromažďovanie informácií, ktoré si ľudia skutočne všimli.

Mobilná reklamná platforma umiestnila útržok kódu v službe Angry Birds, ktorý spoločnosti umožnil zacieľovať reklamy na používateľov na základe predtým zhromaždených informácií. Knižnica údajov reklamy bola, žiaľ, viditeľná, čo znamenalo únik informácií o používateľovi, ako sú telefónne číslo, denníky hovorov, poloha, politická príslušnosť, sexuálna orientácia a rodinný stav. Nečudo, že NSA bola všade.

Ak veríte vývojárom, zdá sa, že novšie verzie Angry Birds nie sú také zraniteľné ako ich predkovia, takže ak musíte strieľať ošípané kurčatami, aktualizujte aplikáciu..

2. Aplikácia Biblie YouVersion

Aplikácia YouVersion Bible je na viac ako 300 miliónoch zariadení na celom svete. Tvrdí, že je aplikácia Biblie č. 1 a prichádza s viac ako 1 400 Bibliami vo viac ako 1 000 jazykoch. Zhromažďujú tiež údaje, ako keby zajtra prichádza Rapture.

Pozoruhodné povolenia, ktoré vyžaduje aplikácia, sú úplný prístup na internet, možnosť pripojenia a odpojenia k sieti Wi-Fi, úprava uloženého obsahu v telefóne, sledovanie polohy zariadenia a prečítanie všetkých kontaktov používateľa.

Nie je hneď jasné, prečo aplikácia potrebuje všetky tieto údaje. Dá sa iba predpokladať, že to všetko hlási vášmu božstvu voľby. No, alebo reklamné agentúry.

AKTUALIZÁCIA: Zástupca spoločnosti YouVersion napísal, že účelom povolení aplikácie je zabezpečiť „najlepší možný zážitok pre našich používateľov“ a že vývojár, neziskový, „nebude predávať údaje používateľov ani informácie umožňujúce identifikáciu osôb.“

3. Akákoľvek aplikácia s baterkou

Začnime tým, že upozorníme na to, že je rok 2019 a takmer všetky telefóny majú vstavanú funkciu bateriek. Ak máte aplikáciu tretej strany, je to nanajvýš zbytočné.

Bleskové aplikácie sú voľbou pre hackerov, ktorí chcú mať prístup k vášmu telefónu. Netušiaci používatelia sú držaní v tme, pretože zdanlivo užitočná a neškodná aplikácia bateriek zamoruje ich telefóny škodlivým softvérom..

V minulosti sa veľa informovalo o nebezpečenstvách pri inštalácii aplikácií s baterkami a v skutočnosti nie je potrebné ich vystavovať riziku. Ak už však máte nainštalovanú aplikáciu pre baterky tretích strán, skontrolujte povolenia, ktoré má. A možno budete chcieť najskôr sadnúť.

4. Facebook

Žiadne veľké prekvapenie, ktoré odporúčame proti tomuto.

Škandál spoločnosti Cambridge Analytica ukázal rozsah zberu údajov Marka Zuckerberga. S množstvom ďalších zneužívaní súkromia v priebehu rokov, je čas odstrániť aplikáciu Facebook z vášho inteligentného zariadenia.

Skutočný rozsah dozoru Facebooku nad telefónom je ohromujúci. Aplikácia môže vytvárať fotografie a videá, nahrávať zvuk, pridávať a mazať kontakty, čítať texty, čítať kalendáre, prepínať ďalšie aplikácie ... pokračuje. Stručne povedané, aplikácia Facebook má alarmujúcu kontrolu nad telefónom a všetkým v ňom.

Ochrana osobných údajov však nie je jediným dôvodom, ako sa prepustiť zo špionážnej spony na Facebooku. Bez ohľadu na to, aký skvelý je váš telefón, odinštalovaním aplikácie Facebook to zlepšíte. Aplikácia neustále beží na pozadí a spotrebúva tak batériu, ako aj vaše údaje. Je to mamutí zdroj.

Ak musíte používať Facebook, pridajte odkaz na webovú stránku na domovskej obrazovke. Akonáhle budete hotoví, nezabudnite kartu zavrieť. Prinajmenšom týmto spôsobom nebude môcť špehovať váš telefón (a jesť jeho zdroje), keď sa naň nedívate.

Záver: Prispôsobte aplikáciu

Aj keď sa vám a vášmu ochabnutému telu možno v novoročnom predsavzatí nepodarilo, nie je dôvod, aby ste svoj život vylepšili menej fyzickým spôsobom..

Ak máte niektorú z vyššie uvedených aplikácií, zvýšte svoje súkromie a bezpečnosť online nesmierne tak, že ich vyhodíte ako libry, ktoré ste nemohli.

Odstrániť tieto položky: Najhoršie aplikácie na ochranu osobných údajov v roku 2019
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.