Oznamuje víťaza štipendia Budúcnosť súkromia v roku 2018

Zlatá trofej s vrchným krytom hlavičky a zvinutým zvitkom, ktorý sa k nej opiera.

Po veľkej úvahe sme hrdí na to, že môžeme oznámiť víťaza štipendia Budúcnosti ochrany osobných údajov ExpressVPN 2018: Savannah Sorenson, juniorka z Empire High School v Tucsonu v Arizone. blahoželanie!

Tohtoročné príspevky sa stali výzvou na vytvorenie 10-ročného plánu na zabezpečenie práva na súkromie pre ďalšiu generáciu. Plány sa pohybovali od serióznych politických brífingov a monológov až po satiry, ktoré vyladili predpoklad niekoho, kto bol prepracovaný „spojenými právomocami všetkých svetových vodcov“.

Počas týchto troch rokov, počas ktorých sme vedeli toto štipendium, nás vždy zasiahla myšlienka, humor a kreativita, ktorú naše príspevky dokážu spojiť do 400 slov. Zdá sa, že výber víťaza je každým rokom ťažší.

Savannahov faux novinový článok nás však upútal a upresnil, ako nová forma umelej inteligencie prezývaná Carson môže pomôcť zabezpečiť súkromie pre všetkých na Zemi. Prečítajte si jej víťaznú esej na stránke Štipendium Budúcnosti ochrany osobných údajov ExpressVPN.

Bola tu tvrdá konkurencia, ale všetkých týchto päť silných bežcov malo neobvyklý prístup k 10-ročnému plánu, ktorý chceme uznať. Každý z nich vyhral celý rok ExpressVPN!

Oni sú:

  • Mirte Kuijpers, University of Cambridge, UK
  • Marc Pescion, University of Denver, Colorado, U.S.
  • Tran Duy Minh, University of Massachusetts, U.S.
  • Brendan Flaherty, St. Anselm College, New Hampshire, U.S.
  • Leah Abrams, vojvodská univerzita, Severná Karolína, USA.

Mať slovo s víťazom

Ako juniorka na Empire High School v Tuscone v Arizone si Savannah Sorenson už uvedomuje hlavné problémy s technológiou..

„Najväčšou hrozbou pre bezpečnosť sú jednotlivci, ktorí nevedia, kto má prístup k ich osobným informáciám,“ hovorí. „Táto hrozba je obzvlášť rozšírená v sociálnych médiách, pretože ľudia zdieľajú toľko informácií.“

Tieto informácie nezostávajú ani dnes súkromné, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú na internete. „Musíte predpokladať, že akékoľvek osobné informácie umiestnené na internete už nie sú súkromné, bez ohľadu na to, aké sú vaše bezpečnostné nastavenia,“ hovorí Sorenson. „Uvedomenie si toho, čo ste uviedli na internete, je prvým krokom k ochrane vášho digitálneho súkromia.“

Savannah so záujmom o informatiku a so zameraním na umelú inteligenciu (AI) tvrdí, že ľudský dohľad nad kybernetickou bezpečnosťou nebude stačiť. „Spoločnosť si môže najať tisíce programátorov na ochranu bezpečnosti, ale keďže hrozby kybernetickej bezpečnosti sa neustále menia, počítač je jediná vec, ktorá dokáže držať krok s tempom. Je to jednoduchá hra s číslami, ktorú dokáže AI vyriešiť. “

Riešením rozširujúceho sa zásahu do práv na súkromie potom bolo, prirodzene, vybudovať AI, ktorá by mohla bojovať proti týmto hrozbám.

Príbeh Carsona

Savannah spočiatku hľadala niečo viac konvenčné. „Pôvodne som esej písal ako príbeh z vševedeckého hľadiska tretej osoby,“ povedala Savannah pre štipendistku ExpressVPN, Caroline Aguin. "Po ukončení eseje som však cítil, že v príbehu čitateľ vzdialil myšlienku používania AI."

„Zmena eseje na spravodajský článok mi umožnila čitateľovi presne povedať, ako sa dá použiť AI, a ukázať, aký veľký potenciál má AI na vyriešenie bezpečnostných problémov sveta v dnešnom svete.“

A prečo sa tomu hovorí Carson?

„Pomenoval som program Carson, pretože som chcel dať AI unisex meno, ktoré pozná. Nezahrnul som to do eseje, ale Carson znamená Central umelá inteligencia RAPID SEZPEČNOSŤ Ozdroj pera NSIEŤ ".

Domnievam sa, že Cairsosn na to nemá úplne rovnaký prsteň.

Problémom zostáva dosiahnutie súkromia

Až kým sa Carsonovi alebo niečomu podobnému nedá zabaviť, je Savannah rozhodná pri osobnej digitálnej hygiene súkromia brať vážne. „Je zodpovednosťou každého, kto sa rozhodne pre prístup na internet alebo vlastní elektronické zariadenie,“ poznamenala. „Nemôžete predpokladať, že môžete používať moderné technológie a že nemôžete podniknúť kroky na ochranu svojej vlastnej digitálnej bezpečnosti.“

Na osobnej úrovni Savannah hovorí, že si vždy chce byť vedomá údajov, ktoré zverejňuje online, ale boj pretrváva. Poukazuje na zvláštnu situáciu ľudí, ktorí „vyrástli“ so všadeprítomnou technológiou. “„ Mladšie generácie majú väčšie znalosti o tom, ako chrániť svoje digitálne zabezpečenie, pretože vyrastali s technológiou, ktorá je nová pre staršie generácie, ale to isté sila sa môže zmeniť na nevedomosť, keď mladšie generácie nedokážu rozpoznať hrozby kybernetickej bezpečnosti, pretože túto technológiu považujú za samozrejmosť. “

Pozerať sa dopredu

Možno ešte existuje nádej - Savannah sa chce venovať záujmom o informatiku na vysokej škole a zamerať sa najmä na umelú inteligenciu.

Jej snaha a odhodlanie pokračovať v tomto rýchlo rastúcom poli je chvályhodná a my v spoločnosti ExpressVPN jej prajeme všetko najlepšie v jej budúcich štúdiách..

~

Je pre vás súkromie téma? Zvážte budúci rok žiadosť o štipendium Budúcnosti ochrany osobných údajov ExpressVPN! Viac podrobností príde začiatkom roku 2019.

Oznamuje víťaza štipendia Budúcnosť súkromia v roku 2018
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.