Popularita FaceApp vyvoláva obavy týkajúce sa ochrany osobných údajov. Kedy sa však budeme učiť?

Logo FaceApp s rohmi.

Pravdepodobne ste sa nedávno stretli s fotografiami priateľov a rodinných rokov do budúcnosti vďaka vírusovej aplikácii PhotoApp.

Aplikácia, ktorá sa prvýkrát zastrelila do popredia v roku 2017, priniesla comeback druhov kvôli populárnej #FaceAppchallenge, poháňaný celebrít nahrávaním interpretácie toho, ako môžu vyzerať ich budúce ja..

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Keď sa vydáte na výlet do roku 3000.

Príspevok zdieľaný Jonasom Brothersom (@ Jonasbrothers) 16. júla 2019 o 14:38 PDT

Ale napriek zdanlivo neškodnej povahe trendu v sociálnych médiách sa obavy z ochrany súkromia dostali do popredia po tweete (teraz vymazanom) výskumným pracovníkom v oblasti bezpečnosti Joshua Nozzi..

Vymazaný Joshua Nozzi Tweet o Faceapp.

Joshua od tej doby vydal ospravedlnenie druhov a povedal, že „sa mýlil tým, že vyslal obvinenie bez toho, že by ho najprv otestoval.“ Ale veľa publikácií vyzdvihlo ten pípanie, s jedným hlasno prehlasujúcim, že „Rusi vlastnia všetky vaše staré fotografie.“

Táto otázka teraz priťahuje pozornosť na najvyšších úrovniach vlády USA, pričom vodca senátnej menšiny Chuck Schumer oficiálne požiadal FBI o vykonanie vyšetrovania národnej bezpečnosti na FaceApp..

Je ochrana osobných údajov FaceApp skutočná?

Jadro tímu FaceApp vrátane jeho generálneho riaditeľa a vývojárov pôsobí mimo Petrohradu, čo (samozrejme) nepomáha a je hlavným bodom sporu väčšiny nesúhlasných hlasov..

Podmienky používania aplikácie len veľmi málo na zmiernenie obáv. Ak si stiahnete a zaregistrujete sa na FaceApp, udeľujete spoločnosti „trvalú, neodvolateľnú, nevýlučnú, bezplatnú, celosvetovú, plne platenú, prevoditeľnú sublicencovateľnú licenciu na použitie, reprodukciu, úpravu, prispôsobenie, publikovanie, preklad, vytvorenie odvodzovať diela pochádzajúce z, distribuovať, verejne vykonávať a zobrazovať váš užívateľský obsah a akékoľvek meno, užívateľské meno alebo podobu poskytnuté v súvislosti s vašim užívateľským obsahom vo všetkých formátoch a kanáloch médií, ktoré sú teraz známe alebo neskôr vyvinuté, a to bez akejkoľvek kompenzácie. “

A jeho zásady ochrany osobných údajov to robia krok ďalej: „registráciou a používaním služby súhlasíte s prenosom informácií do USA alebo do ktorejkoľvek inej krajiny, v ktorej FaceApp, jej pridružené spoločnosti alebo poskytovatelia služieb udržiavajú zariadenia.“

TL; DR: FaceApp vlastní všetok váš obsah

Po odovzdaní FaceApp vlastní a môže preniesť všetok váš obsah na servery v krajinách, v ktorých má fyzickú prítomnosť (čítaj: Rusko). A čo viac, môže slobodne robiť všetko, čo sa mu páči, vrátane zmeny, distribúcie alebo verejného zobrazovania.

Ak z toho nemáte radosť, nie je toho veľa, čo by ste mohli urobiť, okrem odstránenia aplikácie a opätovného použitia. Časť zmluvy o poskytovaní služieb sa vzdáva vášho práva žalovať spoločnosť na súde.

Áno, podmienky a dôsledky na súkromie sú neskutočné. Je to však spoločnosť pre ruskú vládu, ktorá je misiou vpadnúť do osobného života miliónov Američanov?

Nie celkom, povedzte vedcom bezpečnosti Elliot Anderson a Will Strafach. Uvádzajú, že neexistuje „žiadny dôkaz“ o tom, že FaceApp nahrá celé videozáznamy používateľov na vzdialené servery. Elliot vo vyhlásení pre NBC News dodal, že „vo všeobecnosti táto aplikácia nežiada od používateľa veľa údajov.“

Vo vyhlásení pre TechCrunch sa generálny riaditeľ FaceApp, Jaroslav Yaroslav Goncharov, priamo zaoberal spormi a obvineniami z narušenia súkromia..

Uviedol, že „nepredávame ani nezdieľame užívateľské údaje so žiadnymi tretími stranami,“ dodal, že „všetky funkcie FaceApp sú k dispozícii bez prihlásenia a môžete sa prihlásiť iba z obrazovky nastavení. Výsledkom je, že 99% používateľov sa neprihlásilo; preto nemáme prístup k žiadnym údajom, ktoré by mohli identifikovať osobu. “

Cloudová aplikácia aplikácie sa nenachádza ani v Rusku. Spoločnosť využíva kombináciu webových služieb Amazon a Google Cloud, aby udržala svoju technológiu úpravy AI nad vodou.

Takže zatiaľ čo vaše nepríjemné selfies pravdepodobne nebudú súčasťou rozsiahlej databázy monitorovanej KGB, kontroverzia FaceApp odhaľuje potenciálne obavy týkajúce sa ochrany súkromia v našom objatí všetkého, čo technici.

Ale čo moje súkromie?

Nešťastnou realitou je, že nerobíme dosť pre to, aby sme technické spoločnosti zodpovedali za údaje, ktoré požadujú.

Ako často ste rýchlo prijali všetky predložené povolenia na aplikáciu, v zhone na úpravu svojho selfie pomocou najnovšieho filtra mačiek? Pravdepodobne udeľujete aplikácii výslovný súhlas na sledovanie a zhromažďovanie ďalších informácií, ako je absolútne nevyhnutné.

V skutočnosti neexistuje prakticky žiadny rozdiel medzi zmluvnými podmienkami FaceApp a podmienkami služby Facebook, ktoré spoločnosti tiež udeľujú „nevýhradnú, prevoditeľnú, sublicencovanú, bezplatnú a celosvetovú licenciu na hostovanie, používanie, distribúciu, úpravu, spúšťať, kopírovať, verejne predvádzať alebo zobrazovať, prekladať a vytvárať odvodené diela vášho obsahu. “

Nezabúdajme, že podstata škandálu v Cambridge Analytica bola zdanlivo nevinnou kvízovou aplikáciou s názvom „thisisyourdigitallife.“ Mnohí rýchlo prijali všetky dohody s koncovým používateľom a pomysleli si na to, čo by mohlo zahŕňať. V tomto procese získali bezohľadní vývojári prístup k osobným údajom 87 miliónov ľudí.

Niet pochýb, že technické spoločnosti môžu urobiť viac pre to, aby používateľom pomohli pochopiť, do čoho sa dostávajú. Čo ich však motivuje k tomu, keď celý model závisí od vysoko invazívneho rámca dátových bodov na presné zacielenie reklamy?

Iste, občas sa objaví škandál, ktorý vybuchne a rozhorčenými používateľmi omietajú správy na rovnakých platformách, na ktorých nenávidia. Cyklus správ však pokračuje ďalej. Existujú účty a pracovné miesta, na ktoré sa môžete vrátiť. Naše súkromie môže čakať ďalší deň.

Popularita FaceApp vyvoláva obavy týkajúce sa ochrany osobných údajov. Kedy sa však budeme učiť?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.