Preto je austrálsky zákon o kybernetickom zabezpečení hrozný nápad

Na austrálsku vlajku sedí na sérii alfanumerických číslic.

Napriek medzinárodnému protestu Austrália schválila nový účet, ktorý v podstate zakazuje šifrovaciu technológiu, čím sa jej obyvateľstvo s 25 miliónmi (a 10 miliónmi ročných návštevníkov) stáva menej bezpečným.

„Návrh zákona o telekomunikáciách a iných právnych predpisoch (o pomoci a prístupe)“ z roku 2018 vyžaduje, aby technické spoločnosti zabudovali nedostatky a nedostatky do všetkých komunikačných systémov vrátane aplikácií, telefónov alebo webových služieb..

Zákon prinúti populárne aplikácie ako WhatsApp alebo Telegram, aby sprístupnili svoje rozhovory austrálskym orgánom presadzovania práva. V niektorých prípadoch zákon dokonca zakazuje spoločnostiam informovať svojich používateľov o nedostatku ochrany a neexistuje takmer žiadny súdny dohľad..

Právomoc poskytnutá všetkým agentúram, s výnimkou tých, ktoré bojujú proti korupcii

Nová právna úprava znemožňuje bezpečné vykonávanie inžinierskych prác v Austrálii alebo sa spolieha na austrálskych dodávateľov alebo subdodávateľov. Akýkoľvek softvér pochádzajúci z Austrálie bude pravdepodobne obsahovať slabiny, ktoré by mohli zneužiť konkurenti, manželia alebo zločinci.

Nedostatok zodpovednosti tiež uľahčuje správcom škodlivého systému alebo hackerom vložiť zraniteľné miesta do existujúcich systémov, ktoré by potom mohli ľahko viniť z narušenia existujúceho stavu..

Zatiaľ čo pôvodný návrh zákona „iba“ sprístupnil tieto nové právomoci federálnym agentúram, konečná schválená verzia umožňuje všetkým orgánom činným v trestnom konaní prinútiť inžinierov a spoločnosti, aby odstránili ochranu informačnej bezpečnosti, okrem protikorupčných agentúr.

Vzhľadom na to, že v Austrálii za posledné roky vo všeobecnosti klesá kriminalita, nie je jasné, prečo vláda potrebuje tieto nové právomoci alebo aké zločiny očakávajú, že polícia bude schopná bojovať s týmito ustanoveniami..

Je nový austrálsky zákon o kybernetickej bezpečnosti vynútiteľný?

Aj keď technickí giganti ako Facebook, Google a Amazon nevykonávajú v Austrálii veľa úloh citlivých na bezpečnosť, zákon odradí spoločnosti od vykonávania takýchto obchodov iba pod nimi. ExpressVPN tiež neskladuje citlivé informácie, šifrovacie kľúče alebo zamestnancov v Austrálii.

Aj keď to bolí miestny technologický priemysel, pre austrálsku vládu je ťažké presadiť tento zákon v zahraničí. WhatsApp a iPhone budú pravdepodobne naďalej k dispozícii v bezpečnej podobe pre austrálskych spotrebiteľov, čo povedie k zatraktívneniu zahraničných výrobkov pre spotrebiteľov a k ďalšiemu oslabeniu austrálskeho technologického priemyslu..

Je príliš neskoro na zastavenie austrálskeho zákona o šifrovaní?

Bohužiaľ áno. Ale ak ste v Austrálii, stále stojí za to prejaviť nesúhlas s týmto zákonom. Podporte strany a kandidátov, ktorí sa ich snažia zrušiť.

Aby ste sa ochránili pred zadnými dverami a slabým šifrovaním, použite dobre auditovaný softvér s otvoreným zdrojom. Otvorená povaha nástrojov s otvoreným zdrojovým kódom sťažuje štátom prenikanie do zadných a slabých stránok a zmeny možno ľahšie zistiť..

Preto je austrálsky zákon o kybernetickom zabezpečení hrozný nápad
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.