Pri vypínaní vlády USA vaše súkromie zasiahne

V súčasnosti, až do tretieho týždňa, sa vláda Spojených štátov oficiálne stala najdlhšou v histórii. Viac ako 800 000 federálnych zamestnancov pracuje bez odmeny a účinky, ako si viete predstaviť, sa začínajú hromadiť.

Zatiaľ čo vplyv na národné parky, bezpečnostné línie letísk a populárne kultúrne atrakcie je možné ľahko pozorovať, niektoré z viac znepokojujúcich účinkov je trochu ťažšie kvantifikovať.

Pokiaľ ide o začiatočníkov, webové stránky Federálnej obchodnej komisie (FTC) a Federálnej komunikačnej komisie (FCC) sú nefunkčné, čo znamená, že spotrebitelia zostávajú v nájme. Možno je to desivejšie, že FTC zavrela aj svoju webovú stránku o krádeži identity – webe, na ktorom ľudia chodia nahlásiť podvodnú aktivitu.

Keď otvoríte web, stretnete sa s jasným oznámením, ktoré znie:

„V dôsledku odstavenia vlády v súčasnosti nemôžeme túto službu webových stránok ponúknuť. Keď bude vláda financovaná, obnovíme normálne operácie. “

To znamená, že okrem menšej regulácie všetkých vašich obľúbených (alebo nie obľúbených) vládnych zariadení, by toto vypnutie mohlo neúmyselne ohroziť vaše súkromie..

Čo sa stane, keď sa nikomu nedá povedať?

Krádež identity bola druhou najväčšou sťažnosťou spotrebiteľa na FTC v roku 2017, keď bolo podaných viac ako 100 000 nových správ. Od roku 2016 to bol nárast o 3% a očakáva sa, že sa zvýši aj v minulom roku.

„Bez riadneho spôsobu, akým ľudia podávajú a dokumentujú správy o podvodoch, majú hackeri viac slobody ako kedykoľvek predtým.“

Bez riadneho spôsobu, akým ľudia podávajú a dokumentujú správy o podvodoch, majú hackeri viac slobody ako kedykoľvek predtým. To znamená, že ľudia, ktorí sa snažia nahlásiť zločin – alebo si overiť staršiu správu – sú v zásade v právnom limite.

A potom je tu hrozba zo strany robotov a podvodníkov. Pretože FCC je neaktívne, ľudia nedokážu nahlásiť a odhaliť čísla podvodov, takže tieto automatické hovory na spam môžu voľne bežať.

Ľudia už nahlásili hovory, ktoré používajú odstavenie ako prostriedok na ovplyvnenie nenáročných poslucháčov, aby odovzdali svoje osobné informácie. Jeden predovšetkým zaväzuje príjemcov tvrdením, že nedávne odstavenie ovplyvnilo ich postavenie v IRS. Potom požiada poslucháča o „overenie“ osobných údajov ich odovzdaním.

Bohužiaľ, bez možnosti skontrolovať a overiť, ktoré čísla sú skutočné a ktoré nie, väčšina blokátorov hovorov tretích strán nedokáže aktualizovať svoj softvér, čo vedie k zbytočným hovorom a viac nahnevaným zákazníkom..

Počas zatvárania má súkromie zadné sedadlo

Problémy siahajú ďaleko od Washingtonu. Ľudia vo Phoenixe v Arizone boli obvinení z ministerstva vnútornej bezpečnosti po tom, ako rozposlalo hromadné e-maily so zrušením menovania stovkám ľudí, ktorých osobné e-mailové adresy boli otvorene viditeľné pre všetkých príjemcov správy..

Mnoho miestnych imigračných úradov sa začalo už čoskoro uzatvárať. Ako je uvedené na webovej stránke USCIS: „Tieto informácie sa môžu rýchlo zmeniť, takže túto stránku môžete skontrolovať v deň svojho vymenovania.“ Zatváranie kancelárií USCIS nemusí mať priamy vplyv na vaše súkromie, malý dôraz na osobné údaje je však určite preniesť do iných pobočiek – ak už nie.

Vláda USA je jedinou najväčšou špionážnou silou na svete a so všetkými potenciálne trápnymi údajmi, ktoré zhromaždili, pre hackerov nikdy nebol lepší čas nájsť si cestu.

Čo možno očakávať, ak vypnutie bude pokračovať

Aj keď nie je možné predpovedať, kedy sa vypnutie skončí, tu je to, čo sa dá očakávať na frontoch ochrany súkromia a bezpečnosti.

Jedným z trendov, ktoré musíte vidieť, je stále viac webových stránok neaktívnych. Webové stránky financované vládou, ako je NASA a ministerstvo spravodlivosti, sa už stali inertnými, a ak dôjde k zastaveniu prevádzky, ďalšie servery sa automaticky ukončia v dôsledku zastaraných alebo stratených bezpečnostných certifikátov. Podľa Engadgetu už vypršalo viac ako 80 certifikátov TLS.

FCC tiež prestal certifikovať nové elektronické zariadenia, ktoré smerujú na trh. Aj keď to nemusí mať okamžitý vplyv, dlhodobé následky by mohli byť znepokojujúce. Ak nejaký modul gadget prichádza so super invazívnou vstavanou technológiou špionáže, nemusí sa potvrdiť za dni, týždne alebo dokonca roky..

Pre niektoré z týchto nebezpečenstiev máte stále nejaké prostriedky. Ak sa domnievate, že ste sa stali obeťou krádeže údajov alebo identity, kontaktujte svoju banku a postupujte podľa krokov na tejto archivovanej stránke. Pokiaľ ide o zvyšok, môžete byť na tej istej lodi ako rozvážny vládny pracovník: Všetko, čo musíte urobiť, je čakať.

Pri vypínaní vlády USA vaše súkromie zasiahne
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.