Severná Kórea: Podivné fakty z najpodivnejších krajín na Zemi

fakty o Severnej Kórei

ExpressVPN odpovedá na otázky týkajúce sa KĽDR, na ktoré ste sa chceli pýtať. A niektoré, ktoré určite nemáte.

Môžete pridať k častým otázkam? V komentároch zanechajte svoje obľúbené severokórejské tidbity a my ich pridáme do zoznamu. Skúsme získať najväčšiu zbierku faktov zo Severnej Kórey na internete!

Keď sme u toho…

1. Má Severná Kórea internet?

Určite áno! A je prekvapivo rýchle, najvyššie rýchlosti sú až 2,5 g / s. Hoci je celosvetová sieť väčšinou uzavretá pre obyvateľov Severnej Kórey, existuje iba domáca sieť známa ako Kwangmyong. Je neuveriteľné, že v Severnej Kórei bolo až v roku 2014 iba 1 024 adries IP.

2. Aká veľká je severokórejská armáda?

MASSIVE! Od roku 2013 má severokórejská armáda najmenej 9 495 000 aktívnych, rezervných a polovojenských pracovníkov, čo z nej robí najväčšiu vojenskú organizáciu na Zemi. Ohromujúcich 40% populácie je vo vojne.

Severná Kórea je jediným štátom na planéte, ktorý má americkú námornú loď vo väzbe. USS Pueblo je tu od roku 1968.

3. Ako ďaleko za západom je Severná Kórea?

Presne 1 911 rokov. Rok v KĽDR je 105 rokov, podľa kalendára Juche, ktorý sa začal narodením Kim Il-sung, zakladateľa krajiny..

4. Dostanem sa do problémov v KĽDR?

Jedná sa o výkyvy a kruhové objazdy. Môžeš dostať trest smrti za sledovanie Netflixu. Na druhej strane, marihuana nie je v Severnej Kórei klasifikovaná ako droga.

5. Kde je najväčší štadión na svete?

To by bola Severná Kórea. Štadión Rungrado 1. mája má 150 000 ľudí.

6. Existujú jednorožce?

Áno. V roku 2012 priniesli severokórejskí archeológovia na kolená predstavu západnej vedy, pretože oznámili objav starobylej brlohu Unicorn..

Neviditeľný jednorožecStádo jednorožcov, videné Západom.

7. Môžem si nechať ostrihať vlasy v Severnej Kórei?

Nebuď smiešny, samozrejme, môžeš! Ale nie ak chcete jeden z tých ohavných „kapitalistických“ strihov. Až do minulého roka bolo úprimne povedané, dekadentných 28 štátom schválených zrážok. Ale kto naozaj chce toľko výberu? V novembri 2015 Vážený vodca severokórejskej republiky múdro a statočne nariadil všetkým mužom, aby skopírovali svoj vlastný dokonalý výrez. A aký je úžasný účes.

8. Môžem vlastniť auto v Severnej Kórei?

Na rozdiel od iných správ, môžete mať auto! Severná Kórea má dokonca svojho vlastného výrobcu automobilov Pyeonghwa Motors. Predávajú sa však iba asi 400 áut ročne, pretože si ich nikto nemôže dovoliť.

Kim Jong-Un sa naučil riadiť iba tri roky! neuveriteľný!

9. Bude Severná Kórea niekedy demokratická?

O čom to rozprávaš? To už je! Voľby sa konajú každých päť rokov*. Hlasovanie je povinné a účasť je vždy veľmi blízko 100%.

*Na volebnej karte je iba jedno meno.

10. Prečo sa Severná Kórea izoluje od zvyšku sveta?

Viac západných lží! Severná Kórea oslovila svojich južných susedov až v roku 2013. Je pravda, že to bola séria hazardných hrozieb. A poslali to faxom.

11. Môžem ísť na horskú dráhu v Severnej Kórei?

Wikipedia tvrdí, že v Severnej Kórei je najmenej sedem zábavných parkov. Prečo by ste sa však obťažovali, keď by ste namiesto toho mohli navštíviť najobľúbenejšiu turistickú atrakciu v krajine? Mŕtve telo Kim Jong-Il.

12. Rozumiem jazyku?

Prečo by ste to mali potrebovať? Slávne vydavateľstvo cudzích jazykov Pyongyang majestátne prekladá texty zo Severnej Kórey do cudzích jazykov, aby ste si ich mohli užiť.

Veľa šťastia pri udržiavaní kontaktu s občanmi KĽDR. Severná Kórea má ohromujúcu mieru 100% gramotnosti.

13. Kijong-Dong vyzerá pekne, môžem ho navštíviť?

Kijong-Dong je krásna dedina nachádzajúca sa v demilitarizovanej zóne, neďaleko hranice s Južnou Kóreou. Nemôžete však navštíviť, pretože to nie je skutočné. Pozorovania z juhu potvrdzujú, že tam nikto v skutočnosti nežije a existuje podozrenie, že mesto duchov bolo postavené s cieľom povzbudiť južných defektorov na sever.

Našťastie Južná Kórea postavila na svojom okraji hranice v meste zvanom Tae Sung Dong obrovský stĺpik vlajky s dĺžkou 320 stôp. Severná Kórea odpovedala položením stĺpu vlajky s výškou 525 stôp v Kijong-Dong.

Tae Sung Dong Kijong-Dong Kim Jong ding dong, ak chcete.

14. Ako by sme mali reagovať na jadrové testy v Severnej Kórei?

Začiatkom roku 2016 sa Severná Kórea rozhodla predviesť svoju vojenskú silu testovacím vyhodením jadrovej bomby. To vyvolalo niekoľko obočí po celom svete. Južná Kórea išla ešte ďalej zvýšením objemu.

V brutálnom cvičení propagandy Južná Kórea postavila reproduktory za hranicami a vyhodila hudbu z popredných chlapčenských skupín v Soule. Vojna môže byť veľmi krutá.

Zvedavá fascinácia so Severnou Kóreou

Toto sú naše najobľúbenejšie fakty o najtajnejšom nárade na tejto planéte, ale v súvislosti so Severnou Kóreou je ešte veľa zvláštností. KĽDR zostáva pre Západ zdrojom veľkej zábavy, možno kvôli tomu, ako málo toho o mieste skutočne vieme. Alebo možno je to kvôli výstredným príbehom Kim Jong-Una, ktoré sa často filtrujú k našim kapitalistickým poskytovateľom spravodajských služieb.

Severná Kórea WierdnessChceme pravdu! Dokážeme zvládnuť pravdu!

Aký je váš obľúbený severokórejský fakt? Pomôžte nám zostaviť definitívne časté otázky týkajúce sa KĽDR!

V komentároch zanechajte najpodivnejšie fakty zo Severnej Kórey a do zoznamu pridáme tie najlepšie. Spoločne môžeme odhaliť záhady najpodivnejšieho národa na planéte.

Hlavný obrázok: viperagp + Steinar / Dollar Photo Club
Žiadne jednorožce: igor / dolár Photo Club
Fakty: enterlinedesign / Dollar Photo Club

Severná Kórea: Podivné fakty z najpodivnejších krajín na Zemi
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.