Technické dary, ktoré rešpektujú vaše súkromie (a niektoré, ktoré nie)

[ware_item id=33][/ware_item]

Darčeková krabička s bielou stuhou a červeným baliacim papierom so symbolom preškrtnutého oka.


V období víchrice predaja čierneho piatku a vianočných obchodov môže byť ťažké odolať smiešnym úsporám na fotoaparátoch Amazon Ring alebo rôznych domácich asistentoch..

Ale s väčším počtom ľudí, ktorí pri nákupe produktov a služieb zvažujú svoje súkromie, sa požiadavka na zabezpečený produkt, ktorý nespĺňa vaše údaje, stáva dôležitejším faktorom pri nákupe zariadení.

Nebuď strašidelný

Pravidelne sa stretávame s článkami, ktoré sa zameriavajú na produkty, ktoré špehujú alebo odpočúvajú používateľov, ale menej často vidíme otázku prevrátenú na: Ktoré technické moduly gadget chránia vaše súkromie a bezpečnosť pri ich používaní.?

Upozorňujeme na populárne produkty na obidvoch stranách spektra súkromia. Zoznam Mozilla súkromia nezahrnutý, ktorý vo svojom treťom roku analyzoval desiatky zariadení od slúchadiel po domáce zvieratá. Tento zoznam kontroluje produkty podľa vlastných minimálnych bezpečnostných štandardov a tiež sa venuje spôsobu, akým daný produkt zaobchádza s vašim súkromím. Používatelia sa tiež vyzývajú, aby hlasovali o tom, aký strašidelný je podľa nich produkt.

Pozrime sa na produkty, ktoré boli označené ako „nie strašidelné“, aby sme preskúmali ich osobné údaje.

1. Herné konzoly

Od tejto chvíle je na vrchole zoznamu „nie strašidelných“ Prepínač Nintendo. Nielenže šifruje všetky vaše údaje v tranzite, ale aj v pokoji, ale má veľmi užívateľsky prívetivé pravidlá ochrany osobných údajov a tvrdí, že vaše údaje služby Switch nebude zdieľať s tretími stranami na komerčné alebo marketingové účely. Môžu sa vyskytnúť hry, ktoré si však dávajú pozor.

K dispozícii je infračervená kamera, ktorá sa používa na niekoľko hier a môže vo veľmi obmedzenom rozsahu konzoly sledovať polohy radičov Joy-Con, ale nemá sledovanie GPS (do veľkej miery je to pre tých, ktorí mali nešťastie straty ich).

2. Rečníci

Rozširujúci sa sortiment reproduktorov spoločnosti Sonos už dlho obsahuje funkcie asistenta hlasového asistenta AI, ale tento rok spoločnosť vydala reproduktor, ktorý túto funkciu odstránil a nazval ju Sonos One SL. Tento reproduktor, ktorý je riadený prostredníctvom Wi-Fi namiesto Bluetooth, šifruje zariadenie a všetku jeho komunikáciu s ostatnými zariadeniami. Nie je vstavaný mikrofón, takže si môžete byť istí, že vás nikto nebude môcť odposlouchávať.

3. Domáce sledovače

Môže sa zdať trochu protirečivé mať tracker v tomto zozname. Ak však nájde domáceho maznáčika, ktorý má tendenciu ustupovať, bude mať pokoj v duši za to, že bude mať GPS sledovač. Najhorší prehliadač spoločenských zvierat Mozilly je Findster, ktorý šifruje údaje o polohe a dokáže uchovávať karty o domácich miláčikoch až na tri míle.

Hlavné váhanie, ktoré tu máme, je, že spoločnosť Findster predáva alebo zdieľa agregované, de-identifikované údaje s kýmkoľvek. Ako sme už uviedli, anonymné údaje sa môžu stále použiť na identifikáciu, či je k dispozícii dostatok údajov. Ak sa Findster k tomu priblíži alebo ak bude prehľadnejšia o spôsobe, akým sa vaše údaje zašifrujú, potom by bolo menej váhavé dať tejto položke palec hore.

4. Kódovacie súpravy

Ak máte dieťa alebo len chcete ponoriť vaše prsty do kódovania začiatočníkov, Kano je na vrchole zoznamu Mozilly ako kódovacej sady pre deti, ktorá nielen robí inštinktívne kódovanie, ale robí to aj bez zdieľania vašich osobných informácií s tretími stranami.

Spoločnosť zhromažďuje vaše údaje a anonymizuje ich na účely prieskumu a profilovania zákazníkov v súlade so svojimi zásadami ochrany osobných údajov. Podobne ako v prípade Findster aj tieto údaje mohol použiť niekto, kto je dostatočne odhodlaný zistiť, kto ste. Napríklad súprava Harry Potter prichádza s prútikom, ktorý rozpoznáva vaše pohyby a porovnáva ich s ich databázou pomocou strojového učenia (!), Ale to sa zastaví, len čo prútik odložíte.

5. Slúchadlá

Bohužiaľ sa nemôžeme dostať za žiadne slúchadlá na zozname Mozilly. Najlepšie hodnotenými slúchadlami, ktoré nie sú „strašidelné“, sú Sony WH-1000XM3, ktoré však stále majú zabudovaný prístup k Alexom a Google, čo nás odďaľuje. Je len čudné nosiť slúchadlá, ktoré počúvajú vy celý čas.

Funkcii asistenta AI sa v dnešných dňoch zdá byť ťažké v bezdrôtových slúchadlách, takže najlepším riešením by bolo získať pár slúchadiel, ktoré vyžadujú manuálnu aktiváciu hlasového asistenta stlačením tlačidla (áno, to zahŕňa Apple EarPods, ktoré sa dodávajú s vaším iPhone).

Pre spotrebiteľov, ktorí si uvedomujú súkromie, nie je dostatok možností

Ak zoznam Mozilly je náznakom stavu ochrany súkromia a bezpečnosti našich inteligentných zariadení, väčšina z nich ešte stále veľa nechce. Dokonca aj tie strašidelné výrobky obsahujú vstavané mikrofóny a odosielajú osobné údaje svojim tvorcom.

Nie je k dispozícii dostatok zoznamov, ktoré by pozitívne podporovali nákup produktov, ktoré rešpektujú súkromie a bezpečnosť používateľov. Napríklad sme zistili, že je ťažké hľadať kvalitné slúchadlá nie majú v slúchadlách zabudovanú funkciu asistenta hlasu. Možno, že ak by sa absencia týchto odposluchových funkcií stala zreteľnejším predajným miestom, spoločnosti môžu byť viac naklonené skutočne rešpektovať súkromie a bezpečnosť používateľov..

Vyššie uvedené zariadenia sú len niektoré z tých, ktoré sme vybrali z úplného zoznamu Mozilly, ktoré si môžete pozrieť tu. A ak máte málo času, nebojte sa - vždy existujú tieto dary na poslednú chvíľu, ktoré môžete získať pre tohto niekoho, kto si uvedomuje súkromie.

Technické dary, ktoré rešpektujú vaše súkromie (a niektoré, ktoré nie)
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.