Top 9 .onion webových stránok z hĺbky temného webu

Webové stránky, ktoré sa musia zobraziť na tmavom webe

Čo je temný web?

Hlboký web je časťou internetu, ktorá nie je indexovaná vyhľadávacími nástrojmi. Súčasťou hlbokého webu je temný web, ktorý existuje vo vrstvených proxy sieťach – známych ako temné siete. Z týchto temných sietí je Tor zďaleka najväčší. Prípona jej rodných domén, .onion, sa stala synonymom slobody internetu.

Tento článok nájdete aj na temnom webe!

Získajte prehliadač Tor (známy aj ako prehliadač .onion) a prejdite na stránku http://expressobutiolem.onion/blog/best-onion-sites-on-dark-web/.

Aké stránky sú však hostené v tejto temnej sieti? Čo robia a prečo sú tam? ExpressVPN hrdo predstavuje deväť z najznámejších:

(Poznámka: Na otvorenie všetkých odkazov na webové stránky .onion v tomto článku a na prístup k tmavému webu budete potrebovať prehliadač Tor. Tu môžete získať prehliadač Tor.)

1. ProPublica, ktorá získala ocenenie Pulitzer

https://www.propub3r6espa33w.onion/Domovská stránka cibule pre ProPublica.

Prvá online publikácia, ktorá získala Pulitzer, je teraz tiež prvou hlavnou publikáciou s adresou .onion.

ProPublica robí veľa vecí inak. Jeho zdrojom financovania je hlboká peňaženka Nadácie Sandler a ďalších podobných organizácií.

Prehliadanie činnosti ProPublica cez jej .onion web funguje dobre a samotná existencia tohto webu je veľkou výhrou v oblasti ochrany súkromia a slobody prejavu.

2. Facebook .onion web

https://www.facebookcorewwwi.onion/

Domovská stránka cibule pre Facebook.

Prečo by jedna z najväčších organizácií, ktorá je známa svojím invazívnym postojom k ochrane súkromia a kontroverznou politikou jasného mena, mala adresu .onion?

  Čo sú to inteligentné mestá?

Hoci Facebook môže zhromažďovať všetko, čo hovoríte a robíte na svojej platforme, zdieľanie týchto informácií s ostatnými nie je spokojné. Facebook si tiež veľmi dobre uvedomuje pokusy mnohých vlád obmedziť prístup k nástroju, ktorý umožňuje cudzincom na celom webe voľne hovoriť a spolupracovať..

Udržiavanie anonymného účtu na Facebookovej .onionovej adrese neuľahčuje, ale uľahčuje prístupnosť Facebooku na miestach, kde je cenzurovaná.

3. DuckDuckGo, kde Google nie

http://3g2upl4pq6kufc4m.onion/

Domovská stránka cibule pre DuckDuckGo.

Hľadáte obsah, ale nechcete sa vzdať svojho súkromia? DuckDuckGo je skvelá alternatíva k spoločnosti Google. Vyhľadávacia aktivita nie je zaznamenaná úmyselne. Aj bez schopnosti dozvedieť sa o svojom správaní alebo sledovať váš e-mail a prehliadanie, DuckDuckGo poskytuje slušné výsledky. Čo vyvoláva otázku: Sú rozsiahle techniky spoločnosti Google naozaj potrebné?

Spoločnosť Google sa v súvislosti s Torom stáva nepríjemnou, pretože vyhľadávačom často ukladá fotografie, aby dokázali, že sú ľudia. Ale kačica vyniká rýchlosťou, spoľahlivosťou a súkromím.

4. Peňaženka Wasabi na ochranu súkromia

http://wasabiukrxmkdgve5kynjztuovbg43uxcbcxn6y2okcrsg7gb6jdmbad.onion

Domovská stránka cibule pre Peňaženku Wasabi.

Peňaženka Wasabi je bitcoinová peňaženka, ktorá nielen skrýva všetky vaše údaje v sieti Tor, ale umožňuje vám tiež pripojiť sa k transakciám s ostatnými a zvýšiť tak anonymitu. Preto je neuveriteľne ťažké zistiť, koho platíte.

Tento proces stojí poplatok, ale na rozdiel od iných služieb „pohárika“ alebo „miešania“ neexistuje riziko, že by vás Wasabi alebo ktorýkoľvek z jeho používateľov mohol vyhodiť z vašich mincí..

5. Riseup, anonymný poskytovateľ e-mailov a chatov pre aktivistov

http://vww6ybal4bd7szmgncyruucpgfkqahzddi37ktceo3ah7ngmcopnpyyd.onion

Domovská stránka cibule pre Riseup.

Riseup je dobrovoľný poskytovateľ e-mailových služieb pre aktivistov z celého sveta.

Spoločnosť bola založená okolo roku 1999 aktivistami v Seattli a od tej doby sa rozrástla na viac ako šesť miliónov používateľov na celom svete. Vydáva newsletter vo viacerých jazykoch a prevádzkuje nielen cibuľové služby pre svoje webové stránky, ale všetky svoje e-mailové a chatové služby.

  Ako vytvoriť VPN

5. Sci-Hub

http://scihub22266oqcxt.onion/

Domovská stránka cibule pre Sci-hub.

Sci-Hub je platforma, ktorej cieľom je oslobodiť vedecké poznatky sveta.

Založená Alexandrou Elbakyanom z Kazachstanu v roku 2011, ktorá hostí viac ako 50 miliónov výskumných prác a sprístupňuje ich zadarmo. To dáva podfondovaným vedeckým inštitúciám, ako aj jednotlivcom, bezprecedentný prístup k svetovým kolektívnym vedomostiam, čo určite podporuje ľudstvo v hľadaní ukončenia chorôb, sucha a hladu..

6. SecureDrop vám umožňuje anonymne zverejňovať informácie

https://secrdrop5wyphb5x.onion/

Domovská stránka cibule pre SecureDrop.

SecureDrop je softvér, ktorý môže ktokoľvek nainštalovať pre svoju lokálnu spravodajskú organizáciu. Uľahčuje to, aby informátori bezpečne vložili informácie do elektronickej „mŕtvej poštovej schránky“, ktorú novinári môžu neskôr otvoriť..

Tento nástroj má tiež funkciu, ktorá umožňuje novinárom komunikovať súkromne so svojím zdrojom. SecureDrop používajú mnohé spravodajské organizácie, vrátane ProPublica, The Guardian, The Intercept a The Washington Post. Chcete si prezerať uniknuté dokumenty niektorých najobávanejších vlád na svete?

7. Skutočná CIA

ciadotgov4sjwlzihbbgxnqg3xiyrg7so2r2o3lt5wz5ypk4sxyjstad.onion

Domovská stránka cibule pre CIA.

Tor má nepravdepodobnú históriu. Americké námorníctvo bolo prvýkrát vyvinuté s cieľom pomôcť informátorom vyslaným do zahraničia bezpečne prenášať informácie. V tomto duchu CIA spustila webovú stránku Cibuľa, ktorá má pomôcť ľuďom na celom svete bezpečne pristupovať k svojim zdrojom.

8. Keybase je systém spojenia kryptografických profilov

http://fncuwbiisyh6ak3i.onion

Domovská stránka cibule pre Keybase.

Keybase je vzrušujúca služba identifikácie, ktorej cieľom je uľahčiť kryptografické prepojenie prítomnosti vašich online identít. Môžete nahrať svoj kľúč PGP alebo ho nechať vytvoriť pre váš web a použiť ho na kryptografické prepojenie svojho Twitter profilu, účtu Github alebo adresy bitcoínov..

Keybase výrazne zvyšuje latku pre útočníkov, ktorí sa chcú vydávať za vás.

9. Skrytá wiki na .onion

http://zqktlwiuavvvqqt4ybvgvi7tyo4hjl5xgfuvpdf6otjiycgwqbym2qad.onion/wiki/index.php/Main_Page

Domovská stránka cibule pre skrytú wiki.

Ako zistíte obsah, na ktorý sa vyhľadávacie nástroje nedajú dostať? Podobne ako za starých čias internetu, aj temný web udržuje početné indexy stránok, napríklad The Hidden Wiki.
Táto komunitná edícia .onion Wikipedia obsahuje množstvo odkazov na širokú škálu služieb a zdrojov, ktoré sú spustené na temnom webe. Mnohé z týchto spojení sú zaniknuté a ešte viac z nich súvisí s podvodmi alebo potenciálne nezákonnými činnosťami. Kliknite opatrne!

  Potrebujem antivírus na svojom počítači?

Je to jediný web v tomto zozname, ktorý už má dlhšiu a bezpečnejšiu cibuľovú adresu URL verzie 3.

Toľko ďalších skvelých stránok

Toto je zoznam .onion domén ExpressVPN, ktorý stojí za návštevu, ale nie sú ani špičkou ľadovca. Je tam toľko obsahu (upozorňujeme, že to nie je všetko dobré).

Páčilo sa nám tiež:

BBC: https://www.bbcnewsv2vjtpsuy.onion/
The New York Times: https://www.nytimes3xbfgragh.onion/
The Pirate Bay: http://uj3wazyk5u4hnvtk.onion/
Participant Démocratie: http://dp742web5fzh674o.onion/

Je nám ľúto, že vás informujeme, že cibuľa nemá webovú stránku cibule: https://www.theonion.com/

Aké sú vaše obľúbené .onion stránky? Existujú nejaké stránky, ktoré by ste chceli mať .onion adresu? Podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch nižšie!

Top 9 .onion webových stránok z hĺbky temného webu
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.