Štúdia potvrdzuje, že podmienky služby si vždy prečítajú menej ako 20%

Ilustrácia skartovača, ktorý skartuje dokument o podmienkach poskytovania služby.

Ak často kliknete na „Súhlasím“ v súvislosti so zmluvnými podmienkami spoločností (ToS) bez toho, aby ste ich skutočne prečítali, nie ste sami..

Nová štúdia spoločnosti ExpressVPN odhaľuje, že viac ako 80% spotrebiteľov nečíta ToS pri vytváraní nových účtov na webových stránkach..

Čiastočne na vine môže byť zložitý jazyk termínov a podmienok, ktoré sa často skladajú z mnohých stránok právnych zástupcov. Existuje však tiež všeobecná nedôvera v to, že spoločnosti budú robiť to, čo tvrdia.

Mnoho ľudí verí, že ToS sa zmení na klobúk, ak to vyhovuje spoločnosti. Je nepochybne pravda, že právo na zmenu bez predchádzajúceho upozornenia je v mnohých ToS štandardnou výhradou. Podľa prieskumu ExpressVPN:

  • Menej ako 35% spotrebiteľov dôveruje značkám, že budú podporovať ich ToS.
  • Viac ako 42% spotrebiteľov si myslí, že značky sa často menia aj bez toho, aby o tom informovali používateľa.

Ak si myslíte, že to, čo dnes podpíšete, sa môže zajtra zmeniť, pravdepodobne budete cítiť, že nemá zmysel čítať ToS. Okrem toho môžu používatelia cítiť, že nemajú na výber: často, ak nesúhlasíte s podmienkami, službu nedostanete.

Používatelia sietí VPN pútaví na nebezpečenstvo ohrozenia súkromia

Je však zaujímavé, že prieskum ukazuje, že používatelia VPN majú dvojnásobnú pravdepodobnosť čítania ToS v porovnaní s používateľmi, ktorí nie sú VPN. V rovnakom duchu sa zistilo, že používatelia VPN si všeobecne uvedomujú svoju bezpečnosť a súkromie.

  • Užívatelia VPN majú takmer dvojnásobnú pravdepodobnosť, že na svojich inteligentných domácich zariadeniach deaktivujú mikrofón a kameru (v porovnaní s používateľmi, ktorí nie sú VPN)..
  • Viac používateľov VPN vie o schopnosti Facebooku predpovedať svoju sexuálnu orientáciu a príslušnosť k politickým stranám (v porovnaní s používateľmi mimo VPN)..
  • 64% používateľov VPN verí v bezpečnosť svojho iPhone / iPad oproti 49% používateľov, ktorí nie sú VPN.
  • 63% používateľov VPN verí v bezpečnosť svojho telefónu alebo tabletu s Androidom oproti 52% používateľov, ktorí nie sú VPN.
  • 37% používateľov VPN verí v bezpečnosť svojho smerovača, zatiaľ čo iba 21% dôvery zo strany používateľov, ktorí nie sú VPN.

„Väčšina spotrebiteľov má stále nízku informovanosť o bezpečnosti údajov a pravidelne sa zapájajú do online správania, ktoré ohrozuje ich osobné údaje,“ uviedol Harold Li, viceprezident ExpressVPN. „Každý, kto používa internet, by mal prijať opatrenia na ochranu svojho súkromia a bezpečnosti, vrátane základných princípov, ako je použitie VPN na zabezpečenie ich pripojenia, používanie dvojfaktorovej autentifikácie dôležitých online účtov a kontrola nastavení ochrany súkromia na sociálnych sieťach.“

Amerika zahŕňa technológiu VPN

Budúcnosť súkromia v USA vyzerá sľubne. Štúdia zistila, že 30% Američanov tvrdí, že teraz používajú VPN (z menej ako 20% v podobnej štúdii z roku 2018), pričom viac ako polovica respondentov uviedla, že používajú VPN na zmarenie hackerov. Polovica používateľov VPN tiež tvrdí, že ich používajú na ochranu a dôveru pri používaní verejných sietí Wi-Fi. Medzitým 42% využíva VPN na zabránenie sledovania stránok (na základe adresy IP)..

Štúdia potvrdzuje, že podmienky služby si vždy prečítajú menej ako 20%
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.