Vaša škola sleduje vašu online aktivitu – s tým môžete robiť nasledujúce kroky

škola sleduje vašu online aktivitu

Začiatok nového školského roka je vzdialený iba niekoľko týždňov, čo pre väčšinu študentov znamená tráviť veľa času online, či už na prácu alebo ... na iné veci..

Ale či už ste na strednej alebo vysokej škole, je pravdepodobné, že čas, ktorý strávite online v škole, sa tak či onak sleduje. Od sledovačov používania Wi-Fi až po biometrické skenery, ktoré zaznamenávajú dochádzku, môžu správcovia zistiť, kto ste, kde ste a čo robíte online..

Čo môže vaša škola sledovať?

1. Vaša online aktivita

Kedykoľvek sa pripojíte k sieti Wi-Fi na akademickej pôde z ktorejkoľvek zariadenia, vaša škola vie, ktoré webové stránky ste navštívili. Ak stránky nie sú zabezpečené pomocou protokolu HTTPS, môže sa zobraziť aj to, čo ste si prezerali.

Vaša vysoká škola alebo stredná škola by tiež mohla implementovať softvér na správu tried, ktorý monitoruje používanie počítača a históriu internetu, ako odhalila štúdia obhajcov súkromia Big Brother Watch na viac ako 1 000 školách v celej Veľkej Británii..

Ak je vaša vysoká škola hostiteľom svojho e-mailového systému, je tiež pravdepodobné, že sa sleduje všetka korešpondencia prostredníctvom tohto systému, ako je to na niektorých univerzitách vo Veľkej Británii..

2. Vaše pohyby na kampani (a mimo neho)

Okrem navštívených stránok môže vaša univerzita zistiť, odkiaľ ste pri používaní Wi-Fi. V Austrálii niekoľko univerzít sleduje pohyb študentov v kampusoch prostredníctvom mobilných telefónov pripojených k sieti Wi-Fi a môže dokonca povedať presnú miestnosť, v ktorej sa študenti nachádzajú.

Zatiaľ čo univerzity v súčasnosti sledujú iba pohyb študentov všeobecne, je celkom možné, že použitá technológia by sa mohla rozšíriť na identifikáciu aktivity na individuálnej úrovni - skontrolovať množstvo času, ktorý nie ste na akademickej pôde, a odrážať tento čas vo vašich ročníkoch, napríklad.

Skombinujte to s prítomnosťou CCTV kamerového sledovania v areáli a univerzita dokáže zistiť vašu fyzickú polohu za všetkých okolností. Strašidelné!

Ako zabrániť vašej univerzite v sledovaní vás

  1. Získajte doplnok HTTPS Everywhere pre prehliadač EFF. Bonus: Doplnok je tiež v našom rozšírení prehliadača Chrome!
  2. Je na nás, aby sme to povedali, ale získanie dobrej siete VPN skryje všetok internetový prenos pred správcami siete Wi-Fi vašej školy..
  3. Oddeľte svoju súkromnú a akademickú korešpondenciu; použite poskytovateľa e-mailu, ktorý uprednostňuje vaše osobné súkromie a bezpečnosť. Odporúčame jedného z týchto štyroch poskytovateľov e-mailov.
  4. Vyrobte prehlásenie o móde proti dozoru, či už ide o trojitý šál alebo jednoduchú masku na tvár, aby ste sa vyhli identifikácii kamerami CCTV v areáli.
  5. Najdôležitejšie je prečítať si o postupoch ochrany osobných údajov, ktoré škola používa (alebo nevyužíva), a zistiť, koľko vaše univerzita získava z vašej online aktivity..

5 000 dolárov za vaše myšlienky?

Máte obavy o súkromie a bezpečnosť online? Ako by ste chceli, aby sa zmenili pravidlá ochrany osobných údajov vašej školy (alebo v tomto prípade svetový)? Povedzte nám to 400 slov a vy by ste mohli získať štipendium vo výške 5 000 dolárov!

Vaša škola sleduje vašu online aktivitu - s tým môžete robiť nasledujúce kroky
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.