Veľký podvod alebo dobrá investícia: Čo je to ICO?

Čo je to ICO?

ICO je počiatočná ponuka mincí, čo v podstate znamená „získavanie peňazí na blockchain“.
Stalo sa celkom symbolom stavu pre prípravu na ICO, na ktorom sa zúčastnili Paris Hilton, Floyd Mayweather, The Game (t. J. Všetci a ich pes)..

Proces ICO je jednoduchý. Všetko, čo musíte urobiť, je skopírovať nejaký kód, aby ste vytvorili zmluvu Ethereum Smart (viac o tejto téme nižšie) a čakať, kým sa nezvládne pseudo-anonymná kryptomena..

Užitočná je aj roztomilá webová stránka, „whitepaper“ pdf a skúsený tím obchodníkov.

Termín ICO znie veľmi podobne ako IPO - úmyselne. Keďže ICO nezávisia od zavedených búrz cenných papierov alebo zložitých regulačných záznamov, sú oveľa lacnejšie ako IPO, kde spoločnosť môže očakávať, že zaplatí okolo 10 miliónov USD len za administratívu..

Napríklad väčšina ľudí sa nemôže ľahko zúčastniť na IPO v Spojených štátoch, ale realizáciou zbierky ICO v blockchainu sa môžu ľudia z celého sveta zúčastniť a kúpiť za rovnakú cenu, namiesto toho, aby sa radili za vplyvné fyzické osoby a investičné banky.

The Ethereum Blockchain

Väčšina ICO sa odohráva na blockchainu Ethereum, ktorý v zásade funguje podobne ako bitcoín. Kryptomena, ktorú používa Ethereum, sa nazýva éter. Na rozdiel od bitcoínov však Ethereum umožňuje komplikovanejšie typy transakcií - takzvané inteligentné zmluvy.

Jednoduchá inteligentná zmluva by mohla fungovať takto:

  1. Jeden Ether zašlete na adresu zmluvy Smart
  2. Peniaze sa posielajú majiteľom inteligentnej zmluvy
  3. Inteligentná zmluva vytvorí token a pošle ho späť vám

Na konci procesu investori dostanete token výmenou za skutočné peniaze.

Investori teraz môžu tento token medzi sebou vymieňať v nádeji, že dosiahnu zisk, podobne ako v prípade akciového certifikátu. Na rozdiel od akcií však symbol obvykle nepredstavuje formálne vlastníctvo spoločnosti alebo oprávňuje jej držiteľov na podiel na zisku..

Ekonomika tokenov ICO

Namiesto všetkého hmatateľného sľubu fundraiseri ICO sľubujú držiteľom tokenov použitie budúcej aplikácie alebo platformy - token funguje ako vstupenka alebo platiaca platforma v aplikácii.

Je ťažké si predstaviť krajinu, v ktorej každá aplikácia vyžaduje použitie vlastných tokenov. Sme zvyknutí na bezplatné aplikácie a proces získavania konkrétnych digitálnych mien pred použitím aplikácie sa zdá byť dosť ťažkopádny.

Možno jedného dňa bude ľahšie získať tokeny automaticky pri používaní aplikácií, ale proces používania tokenov pre platby bude vždy drahší ako priame platenie kryptomennosťou.

História ICO

Prvým ICO bol vývoj samotného blockchainu Ethereum. V roku 2014 tím vývojárov získal v Bitcoine viac ako 18 miliónov USD tým, čo nazývali Crowdsale. Keď bolo Ethereum uvedené na trh v roku 2015, mohli investori odkúpiť svoje žetóny, obchodovať s nimi a použiť ich na blockchaine Ethereum..

Keď sa Crowdsale začal, cena éteru ~ 0,3 USD. Dnes sa Éter obchoduje okolo 300 USD - takto sa vracia, čo poháňa neslýchané hodnotenia ICO a sny a túžby nových investorov..

Pozoruhodné ICO

Množstvo peňazí, ktoré získali niektoré z najväčších ICO, je závratné. Brave získal éter v hodnote 35 miliónov dolárov za menej ako 30 sekúnd na vybudovanie decentralizovanej reklamnej platformy okolo svojho prehliadača. Tezos získal za dva týždne 230 miliónov dolárov na vybudovanie konkurenta pre spoločnosť Ethereum, zatiaľ čo platforma s názvom Bancor zvýšila 150 miliónov USD na niečo, čo by nikto zrejme nedokázal úplne opísať.

Najväčší ICO zo všetkých, Filecoin, práve dokončil ICO s hodnotou 257 miliónov USD, čo sa javí ako lepšia verzia BitTorrentu. Na porovnanie SpaceX potreboval iba 20 miliónov dolárov vo svojom počiatočnom kole financovania na vybudovanie opakovane použiteľných rakiet a ich odoslanie do vesmíru a späť..

Okrem vzdorovania zdravého rozumu by len málo ICO ICO mohlo získať nejaké peniaze od tradičných rizikových kapitalistov, ktorí zriedka takéto sumy rozdávajú - najmä na sporné projekty. Aj keď to automaticky neznamená, že všetci zlyhajú, určite existuje malý priestor na zisk aj v nepravdepodobnom prípade úspechu, pretože väčšina ICO sľubuje projekty, ktoré nie sú nič iné ako kód. A na rozdiel od služieb ako Google alebo Amazon alebo produktov, ako je Apple, ICO je možné po vývoji triviálne kopírovať a rozvetvovať do bezplatnej verzie..

Sú ICO legálne?Čo je najhoršie, čo by sa mohlo stať s ICO?

Sú ICO legálne?

Mnohé krajiny vrátane Spojených štátov majú veľmi prísne zákony o cenných papieroch. To, či investičný produkt predstavuje nezákonné zabezpečenie alebo nie, je zložitou otázkou, ale nezávisí od technológie, ktorá je základom zabezpečenia. Nezáleží na tom, že bezpečnostný zákon bol prijatý dávno predtým, ako existoval blockchain Ethereum - a všeobecne blockchains -.

Dajte si pozor na podvody ICO

Je takmer nemožné, aby priemerný malý investor vykonával hĺbkovú analýzu projektov ICO. Mnohí robia výstredné tvrdenia o svojej technológii a sľubujú neprimerané návraty alebo preukazujú nedorozumenie alebo nevedomosť o tom, ako blockchainy fungujú. Je nevyhnutné, aby sa mnohé ICO ukázali ako úmyselné podvody alebo aby sa aspoň stali podvodnými podvodmi, keď sa zistí, že nemajú dostatočný technický rozvoj..

Takéto podvody pri odchode môžu zahŕňať žetóny dumpingu na trhu, až kým nie sú bezcenné (po zvýšení ich hodnoty prostredníctvom marketingu) alebo kým sa nenárokujú hackerské prostriedky. Iní by mohli jednoducho minúť svoje prostriedky na opulentný životný štýl pred opustením projektu z dôvodu straty finančných prostriedkov, zatiaľ čo obviňujú inžinierov z nižšieho produktu.

Pravdepodobne prvý tokenový predaj, ktorý používal výraz „ICO“, spustil Paycoin svoj blockchain po silnom marketingu a veľkých nárokoch v roku 2014. Platforma sa zrútila v roku 2015 a jej zakladateľ Josh Garza bol krátko nato obvinený z podvodu s cennými papiermi a čelí až 20 rokov vo väzení.

Pred investovaním do ICO premýšľajte

Investori nebudú čeliť väzeniu, ale môžu stratiť svoje peniaze v ICO. Zákon o cenných papieroch sa do značnej miery týka emitenta, hoci tí, ktorí pomáhajú pri vytváraní, marketingu a obchodovaní s nezákonnými cennými papiermi, môžu byť trestne zodpovední. Ako investor sa budete samozrejme stále zaujímať o zákonnosť tokenu - vývojári nebudú schopní zostaviť svoju decentralizovanú aplikáciu z väzenia.!

Oveľa ťažšie je posúdiť, či má projekt zmysel alebo nie z technologického a obchodného hľadiska (podľa môjho názoru sú takmer všetky) nedávajú vôbec žiadny zmysel).

Ako investor budete musieť sami preveriť, či si myslíte, že je technológia uskutočniteľná, či existuje využitie a trh pre ňu, a či bude tokenový predaj pravdepodobne dokončený vo väzení pred dokončením projektu..

Udržujte chladnú hlavu, nikdy sa nenechajte uniesť emóciami a neinvestujte viac, ako si môžete dovoliť stratiť!

Veľký podvod alebo dobrá investícia: Čo je to ICO?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.