Webová stránka, ktorá vie, kde žije vaša mačka

Webová stránka, ktorá vie, kde žije vaša mačka.

Fakt: Mačky majú radi pozornosť. Každý, kto sa niekedy pokúsil pozerať televíziu okolo mačky olizujúcej jej spodné regióny pred obrazovkou, o tom svedčí..

A nezáleží na tom, odkiaľ pochádza pozornosť, samozrejme. Zlodeji, prenasledovatelia, vrahovia, a najhoršie zo všetkého, volajúci za studena, to všetko je len potenciálne teplé kolo a hlupák, od ktorého môžete dostať mŕtvicu..

Niektorí cudzinci môžu mať dokonca ryby - to je pravdepodobne dôvod, prečo mačky neustále vysielajú svoje portréty a polohu každému na planéte..

Ako mačky vysielajú svoju polohu?

Dobre, technicky to sú nešťastní ľudia, ktorí vysielajú obrázky a umiestnenie svojich milých vlnitých gúľ po celej planéte. Ale nie je to ako keby mačky robili čokoľvek, aby to zastavili.

Viem, kde žije vaša mačka na hostiteľských weboch (napríklad Flickr, Twitpic a Instagram), sleduje a zachytáva polohu mačky z súradníc zemepisnej šírky a dĺžky vložených do ich metadát..

Je neuveriteľné, že ktokoľvek môže z vašich fotografií získať informácie o odhaľovaní polohy. Všetky údaje sú dostupné prostredníctvom verejných rozhraní API poskytovaných na webových stránkach na zdieľanie fotografií.

Iknowwhereyourcatlives.com sa zameriava na mačky, ale mačka je väčšinou irelevantná (kacírstvo!). Ak vidíte, kde mačka žije iba z obrázka, môžete tiež vidieť, kde dieťa žije len z obrázka.

Web hovorí:

„Na toto dobrodružstvo sme sa vydali s ohľadom na misiu: poukázať na ľahký prístup k údajom a fotografiám na webe.“

Projekt mačacieho obrazu zdôrazňuje, ako spoločnosti využívajú údaje svojich zákazníkov a aké ľahké je, aby človek nevedomky zdieľal osobné informácie..

Slávna webová stránka na nájdenie mačiatka tvrdí, že umiestnenie obrázka mačky možno pripnúť na presnosť do 7,8 metra (~ 25 stôp).

Ale prečo to robia? Hovorí sa, že je to pre povedomie verejnosti (a mačiatka):

"Snažili sme sa ukázať, ako ľahko dostupné informácie a snímky používateľov sociálnych médií sú pre širokú verejnosť."

Jediný spôsob, ako odstrániť obrázky z mačky z albumu Viem, kde žije vaša mačka, je purrfect

Naučiť nás lekciu a upozorniť na to, ako nezodpovední majitelia mačiek sú, je jediný spôsob, ako odstrániť obrázky zo stránok, odstrániť ich z vášho hostiteľa alebo zmeniť nastavenie ochrany súkromia obrázka.

Internet bez obrázkov mačiek je samozrejme úplne smiešny, takže spoločnosť ExpressVPN odporúča zmeniť nastavenia ochrany osobných údajov..

Ak tak urobíte, uvádza sa viem, že vaša mačka žije, bude mať za následok odstránenie vašej mačky z webu do 30 dní.

Pamätajte na to, čo zdieľate online

Buďte opatrní, čo zdieľate online, aj keď je to perfektné a všetci to musia vidieť hneď teraz!

Ak naozaj musíte ukázať celému svetu, aký je váš miláčik rozkošný, pomocou nástroja ako Metadata Anonymization Toolkit môžete metadáta odstrániť z fotografie..

Webová stránka, ktorá vie, kde žije vaša mačka
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.