Zamračené oblaky pred nami: LA žaluje Weather Channel za predaj užívateľských dát

[ware_item id=33][/ware_item]

Zamračené oblaky pred nami: LA žaluje Weather Channel za predaj užívateľských dát


Mesto LA žaluje Weather Company, dcérskej spoločnosti IBM, za tajnú ťažbu a predaj údajov o polohe používateľa s mimoriadne populárnou aplikáciou Weather Channel.

Uvedomujúc, že ​​aplikácia nespravodlivo manipuluje s používateľmi, aby umožnili nastavenie polohy pre presnejšie správy o počasí, súdny proces potvrdzuje, že aplikácia zhromažďuje a potom tieto údaje predáva spoločnostiam tretích strán..

„TWC [meteorologický kanál] už roky podvodne používa svoju aplikáciu Weather Channel na zhromažďovanie súkromných osobných údajov o osobnej geolokácii svojich používateľov - sledujú drobné podrobnosti o polohe svojich používateľov počas dňa a noci, zatiaľ čo vedúci používatelia veria, že ich údaje sa použijú iba na to, aby im poskytli „prispôsobené miestne údaje o počasí, upozornenia a predpovede“, tvrdí žaloba.

Screenshot aplikácie Weather Channel pre iOS

Cituje nedávne vyšetrovanie od The New York Times ktoré odhalilo viac ako 75 spoločností, ktoré ticho zhromažďujú údaje o polohe (ak ste ich ešte nevideli, oplatí sa prečítať), súdny proces vychádza z kalifornského zákona o nekalej súťaži a uvádza, že použitie a predaj údajov o polohe používateľa sú oboje „Podvodné a klamlivé.“

Prečo sú údaje o polohe horúcim problémom

Schopnosť určiť presnú polohu osoby v akomkoľvek danom čase nie je len desivá, je nebezpečná. Ak je vaša poloha vysielaná, nemáte kontrolu nad tým, kto ju môže vidieť. Každý pohyb, každá bežná úloha sa sleduje a zaznamenáva. Dokonca aj jednoduché udalosti ako návšteva lekára, návšteva kostola a ďalšie sa odhalia, keď si to väčšina z nás nikdy neuvedomí.

Tento typ porušenia súkromia by mohol neúmyselne odhaliť politickú príslušnosť osoby, sexuálnu orientáciu, náboženstvo a ďalšie.

"Zamyslite sa, aké to je pre Orweliana žiť vo svete, v ktorom súkromná spoločnosť sleduje potenciálne každé miesto, kam idete, každú minútu každý deň," povedal právnik Los Angeles Michael Feuer. "Ak sa chcete tejto spoločnosti obetovať, tieto informácie by ste to mali robiť s jasným a presným oznámením presne o čo ide."

Stanovenie štádia budúcich súdnych príkazov

Uvádzame monitory aplikácií #WeatherChannel, kde používatelia žijú, pracujú a navštevujú 24 hodín denne, ako aj to, koľko času trávia používatelia na každom mieste..
https://t.co/WsJ3doByrt @ ABC7 #privacy #DataMining #TechNews

- LA City Attorney (@CityAttorneyLA), 6. januára 2019

Obchodné praktiky údajného zhromažďovania a predaja používateľských údajov aplikácie Weather Channel môžu byť nezákonné, nie je to však nič neobvyklé.

Spoločnosti ako Facebook a Google rutinne ťažia vaše údaje o polohe, a hoci svetoví lídri môžu nakoniec začať tvrdo zakazovať, ako spoločnosti zhromažďujú a profitujú z vášho súkromia (alebo jeho nedostatku), v súčasnosti pre nich neexistuje skutočná motivácia na zastavenie.

Tento súd dúfa, že spoločnosti Weather Weather bude pokutovaný až do výšky 2 500 dolárov za každé porušenie zákona o nekalej súťaži. S viac ako 200 miliónmi stiahnutí a hlásenými 45+ miliónmi používateľov by sa to mohlo rýchlo stať značnou sumou.

Viac ako to by však mohlo pomôcť vytvoriť precedens pre budúce prípady. Ako správne poznamenal jeden používateľ Reddit, „Výhra by sa prejavila v oveľa jednoduchšom čase, keď by to iné aplikácie prestali robiť, pretože zákon by bol v praxi jasnejší.“

Neverte počasí (človeče)

IBM rýchlo obhájila svoj postoj a uviedla: „Spoločnosť Weather Weather bola vždy transparentná pri používaní lokalizačných údajov; zverejnenia sú úplne vhodné a my ich dôrazne budeme brániť. “

Zmluvné podmienky meteorologického kanála síce neobsahujú chybu v predaji údajov o vašej polohe, ale nie sú súčasťou aplikácie meteorologického kanála. Používatelia musia manuálne vyhľadať pravidlá online a potom analyzovať spletené ToS, aby zistili, ako sa ich údaje o geografickej polohe predávajú za účelom zisku.

Nakoniec príde na to, či je to ďalší prípad klamlivých podvodov v súkromí. Našťastie by sa tieto taktické postupy získavania údajov mohli čoskoro zmeniť: kalifornský zákon o ochrane súkromia spotrebiteľov, ktorý by mal nadobudnúť účinnosť v roku 2020, by spoločnostiam sťažil slepo profitovať z údajov o zákazníkoch. A v Európe už GDPR mení spôsob, akým spoločnosti zaobchádzajú s ochranou súkromia.

Bez ohľadu na to, ako sa súdny proces odohráva, by malo slúžiť ako pripomienka, že žiadnej aplikácii alebo službe, bez ohľadu na to, ako sa môže zdať neškodná, by sa nemalo dôverovať otvorene. Vaše súkromie je na nezaplatenie a je nevyhnutné ho chrániť.

Zamračené oblaky pred nami: LA žaluje Weather Channel za predaj užívateľských dát
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.