Zdieľajte súbory bezpečne a anonymne s programom Onionshare

Zdieľajte súbory bezpečne a anonymne s programom Onionshare

Zdieľanie súborov môže byť problémom. Najjednoduchšou možnosťou je ich zdieľanie s USB kľúčom, aj keď sa nachádzajú v rovnakej miestnosti ako osoba, s ktorou chcete zdieľať súbory..

Ak ste však od seba vzdialení stovky alebo tisíce míľ, USB kľúč nie je vždy uskutočniteľnou možnosťou.

Služby ako Dropbox a Disk Google uľahčili zdieľanie súborov medzi jednotlivcami, sú však tiež veľmi invazívne a vyžadujú si od poskytovateľa veľkú dôveru..

Môžete dôverovať službám veľkého zdieľania súborov?

Keď odovzdávate svoje súbory tretej strane, povolíte im prezerať obsah vašich súborov a dať im informácie o tom, s kým tieto súbory zdieľate..

Okrem toho nie je zaručené, že sa súbory vymažú, keď ich používateľ požaduje. Tieto súbory môžu zostať prístupné prevádzkovateľom stránok a neznámym počtom vlád alebo hackerov.

Ani iné alternatívy sa nehodia dobre. FTP servery je ťažké nastaviť anonymne, najmä ak sa konkrétny server opakovane používa. Tiež stoja peniaze.

E-maily sú možnosťou, ale aj anonymného poskytovateľa e-mailov môže byť ťažké prísť a môže to tiež stáť dosť peňazí..

Ako nainštalovať program Onionshare:

Dnes vám predstavujeme bezplatný a ľahko použiteľný nástroj, pomocou ktorého môžete bezpečne a anonymne zdieľať súbory s ostatnými - ak ste všetci online súčasne..

Ľudia zdieľajúci súbory musia mať nainštalovaný Tor Browsers (ktorý si môžete stiahnuť tu) a spustený, ako aj program Onionshare. Obe sú k dispozícii pre systémy Windows, Mac a Linux a je jednoduché ich spúšťať a nastavovať.

1. S prehliadačom Tor musíte spustiť program Onionshare

Počas zdieľania súborov musíte mať na pozadí spustený prehliadač Tor. Nie je potrebné otvárať žiadne webové stránky, stačí ponechať prehliadač Tor otvorený na pozadí.

2. Drag and Drop alebo vyberte vaše súbory

Keď beží Tor, otvorte Onionshare. Po otvorení programu Onionshare sa zobrazí jeho hlavné okno.

Keď beží Tor, otvorte Onionshare. Po otvorení programu Onionshare sa zobrazí jeho hlavné okno.

Do tohto okna môžete súbory presúvať myšou alebo ich vyberať ručne kliknutím na Pridať súbory.

Môžete pridať aj celý priečinok pomocou Pridať priečinok. Ak ste omylom pridali súbor alebo sa rozhodli zdieľať ho, jednoducho ho vyberte a kliknite na Odstrániť.

onionshare-tor

Automaticky sa vyberie tlačidlo Zastaviť zdieľanie automaticky. Pokiaľ je vybratá táto možnosť, Onionshare automaticky ukončí vaše pripojenie po dokončení sťahovania. Zabezpečí sa tým prístup k súborom iba pre jednu osobu.

Ak chcete zdieľať súbory s viacerými osobami, zrušte výber tejto možnosti. Ak chcete začať zdieľať súbory, kliknite na Spustiť zdieľanie.

image05

3. Vytvorte skrytú službu pre úplnú anonymitu

Tento krok môže trvať niekoľko sekúnd. Na pozadí Onionshare vytvára skrytú službu, čo je v podstate webová stránka .onion hostená na vašom počítači. Tieto služby sú skryté takým spôsobom, že je takmer nemožné zistiť, kde sa fyzicky nachádzajú. Dokonca ani váš poskytovateľ internetových služieb alebo služba VPN nedokážu povedať, že prevádzkujete skrytú službu, natož, ktorú prevádzkujete..

onionshare-anonymita

4. Zdieľajte odkaz do prehliadača Tor

Hneď, ako sa kruh zmení na zelenú, v dolnej časti sa zobrazí podivne vyzerajúca adresa URL. Tiež sa automaticky skopíruje do vašej schránky. Toto je odkaz na .onion URL, kde si môžete súbory stiahnuť.

Túto adresu URL budete musieť poslať komukoľvek, s kým chcete zdieľať svoje súbory. Je dôležité vedieť, že každý, kto má túto webovú adresu, môže súbory sťahovať. Ak je povolená funkcia Automatické zdieľanie zastaviť, môže tieto súbory získať iba prvá osoba, ktorá klikne na stiahnutie súborov.

Skvelý spôsob, ako anonymne zdieľať túto adresu URL, je prostredníctvom protokolu OTR (Off the Record). (Pozrite si nášho sprievodcu, ako sa nastaviť pomocou anonymného chatového účtu.).

share-s-tor

V prehliadači Tor musí byť otvorený odkaz .onion.

Takto vyzerá stránka, keď je otvorená v prehliadači Tor. Pred zdieľaním odkazu je vhodné ho otvoriť sami, aby ste znova skontrolovali zoznam súborov, ktoré chcete zdieľať..

Príjemca teraz môže kliknúť na modrý odkaz, ktorý stiahne súbor zip, ktorý obsahuje všetky súbory.

Tor nie je známy svojou rýchlosťou, ale v našich stiahnutiach sme dosiahli približne 300 - 500 KB / s, čo je dosť pre najbežnejšie zdieľané súbory, ako sú obrázky a dokumenty..

Po jednom stiahnutí súborov program Onionshare reláciu ukončí a oznámi vám, či bol prenos úspešný.

image03

Po stiahnutí súboru každý, kto na stránku prejde, zistí, že už neexistuje (pokiaľ ste vybrali možnosť Automatické zdieľanie zastaviť). A absolútne sa neuchovávajú žiadne záznamy.

Cibule nielen zachováva identitu a polohu odosielateľa a príjemcu v súkromí, ale tiež zachováva súkromie oboch strán voči sebe navzájom.

Program vám umožňuje prijímať súbory od niekoho, koho možno nepoznáte, bez odhalenia toho, kto a kde ste - a naopak..

Onionshare vyvinul Micah Lee, hlavný technolog v Intercept a člen predstavenstva Freedom of Press Foundation.

Zdieľajte súbory bezpečne a anonymne s programom Onionshare
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.