Zdieľajte súbory bezpečne a anonymne s programom OnionShare 2

Logo OnionShare

Používame OnionShare už nejaký čas na ExpressVPN a sme veľmi nadšení, že nám dávajú ruky na druhú verziu praktického nástroja na ochranu osobných údajov spoločnosti Micah Lee..

Pred spustením služby OnionShare bolo posielanie súborov kolegovi online buď obrovská bolesť, alebo vyžadovalo použitie služieb ako Dropbox alebo Google, ktoré by prehľadávali, indexovali, cenzurovali a zdieľali súbory s vládami a reklamnými partnermi..

OnionShare nielen pohodlne obchádza tento problém, ale tiež pridáva ďalšiu vrstvu anonymity so sieťou Tor, čo znamená, že budete môcť zdieľať súbory s ľuďmi anonymne. Všetko, čo potrebujete na odosielanie a prijímanie súborov, je prehliadač Tor, ktorý napriek tomu dôrazne odporúčame.

Ako funguje OnionShare

Stručne povedané, program OnionShare vo vašom počítači vytvorí webový server a sprístupní ho prostredníctvom servera .onion.

Po vytvorení získate odkaz na zdieľanie so zamýšľaným príjemcom súborov, ktorí ho potrebujú iba na stiahnutie obsahu pomocou prehliadača Tor. V predvolenom nastavení je možné každý súbor stiahnuť iba raz, ale ak ho chcete zdieľať s hromadami, môžete túto funkciu zakázať.

Zdieľajte súbory pomocou snímky obrazovky OnionShare

Čo je nové v službe OnionShare 2

Aplikácia OnionShare 2 vám umožňuje nielen odosielať, ale aj prijímať súbory.

Prijímajte súbory pomocou snímky obrazovky OnionShare

Ak chcete prijímať súbory, vstúpte do „Prijímacieho režimu“ v službe OnionShare. Opäť zdieľajte vytvorený odkaz so svojím zdrojom, ktorý potom môže súbor nahrať prostredníctvom prehliadača Tor. Súbory sa zobrazia v priečinku na pevnom disku.

Môžete tiež vytvoriť „verejný“ odkaz, ktorý vám umožní prijímať od viacerých strán, napríklad anonymná poštová schránka pre listy a balíčky.

Ale rovnako ako v prípade akejkoľvek anonymnej schránky, nezabudnite, že vám ľudia môžu poslať čokoľvek. Uistite sa, že súbory nie sú škodlivé, a v ideálnom prípade iba otvárajte typy súborov, ktorým dôverujete, napríklad .txt, .pdf alebo .png. A dokonca aj potom by mohlo byť rozumné otvoriť ich vo virtuálnom stroji alebo TAILS.

Snímka režimu príjmu aplikácie OnionShare

Ďalšie nové funkcie v službe OnionShare 2

OnionShare 2 má tiež mnoho ďalších nových funkcií vrátane:

  • Použitie prostredia karantény pre Mac OS
  • Použitie .onion adries novej generácie
  • Verejný režim
  • Ak služba OnionShare zistí, že sa niekto pokúša uhádnuť vašu adresu URL, server sa zatvorí
  • Mnoho jazykov vrátane španielčiny, portugalčiny, ruštiny a japončiny
  • Zdieľajte súbory priamo z pracovnej plochy

Získajte OnionShare 2 ešte dnes

OnionShare je bezplatný softvér s otvoreným zdrojom. Môžete si ho stiahnuť z ich webových stránok alebo ho vytvoriť priamo z GitHubu. Šťastné zdieľanie!

Zdieľajte súbory bezpečne a anonymne s programom OnionShare 2
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.