Vyhlásenie ExpressVPN o vyšetrovaní Andreyho Karlova

Podľa nedávnych správ tureckých médií vyšetrovatelia v Turecku tvrdia, že ešte neznámy jednotlivec použil ExpressVPN v snahe vymazať dôkazy týkajúce sa minuloročnej atentátu na ruského veľvyslanca Andreyho Karlova. Táto osoba sa podľa správ prihlásila na účty vraha v Gmaile a Facebooku (policajný dôstojník mimo služby Mevlüt Mert Altıntaş) a vymazala konverzácie, ktoré by boli relevantné pre vyšetrovanie.

Ako sme uviedli tureckým orgánom v januári 2017, ExpressVPN nemá a nikdy nevlastnil žiadne protokoly o pripojení zákazníkov, ktoré by nám umožnili zistiť, ktorý zákazník používal konkrétne adresy IP citované vyšetrovateľmi. Okrem toho sme v danom čase nevideli, ktorí zákazníci navštívili Gmail alebo Facebook, pretože neuchovávame denníky aktivít. Sme presvedčení, že zabavenie a kontrola vyšetrovateľov predmetného servera VPN tieto body potvrdili.

ExpressVPN sídli na Britských Panenských ostrovoch, v pobrežnej jurisdikcii so silnými právnymi predpismi o ochrane súkromia a bez požiadaviek na uchovávanie údajov. To však neznamená, že ExpressVPN alebo jeho používatelia sú nad zákonom.

Atentát na veľvyslankyňu Andrey Karlov bol tragickým zločinom. Absolútne neodmietame žiadne pokusy zasahovať do vyšetrovania incidentu. Zmluvné podmienky ExpressVPN vyžadujú, aby zákazníci súhlasili s tým, že nepoužijú ExpressVPN na nič iné ako zákonné účely.

VPN sú predovšetkým bezpečnostné nástroje, ktoré pomáhajú chrániť používateľov pred napadnutím, sledovaním, monitorovaním alebo iným ohrozením. Služba ExpressVPN je preto postavená od základov, aby poskytovala najlepšiu možnú ochranu vrátane zabezpečenia, aby naše servery neobsahovali osobné údaje o online aktivite nikoho..

Aj keď je nešťastné, že bezpečnostné nástroje, ako sú VPN, môžu byť zneužité na nezákonné účely, sú kľúčové pre našu bezpečnosť a zachovanie nášho práva na súkromie online. ExpressVPN je zásadne proti akémukoľvek úsiliu o inštaláciu „zadných vrátok“ alebo proti pokusom vlád o iné narušenie takýchto technológií..

Vyhlásenie ExpressVPN o vyšetrovaní Andreyho Karlova
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.