Konfigurácia servera DNS – Windows XP

prilepené potrebujú pomoc

Uviazol a potrebuje pomoc?

Porozprávajte sa s človekom

Vždy, keď sa pripájate k serveru ExpressVPN, naše servery určia množinu serverov DNS, ktoré by mal váš počítač používať na vyhľadávanie DNS pri pripojení k našej sieti..

Pre niektorých používateľov sa táto zmena nepodarí automaticky a musí ju vykonať nastaviť servery DNS ručne. Postup zmeny serverov DNS v systéme Windows XP:

Ísť do Ovládací panel > Sieťové pripojenia a vyberte vašej miestnej siete.Môže sa tiež nachádzať v nastavenie > Sieťové pripojenia.

xp sieťové pripojenia

Zobrazí sa okno Sieťové pripojenia. vybrať hlavné pripojenie k internetu. (tj: bezdrôtové pripojenie alebo pripojenie k miestnej sieti alebo postupujte podľa týchto krokov)

zoznam sieťových pripojení

Kliknite pravým tlačidlom myši na zvolenú sieť a potom kliknite ľavým tlačidlom myši vlastnosti.

vlastnosti siete

vybrať Internetový protokol, verzia 4 (TCP / IPv4), alebo len Internetový protokol (TCP / IP). Klikni na vlastnosti gombík.

snímka obrazovky s vlastnosťami miestnej siete

vybrať Použite nasledujúce adresy servera DNS a zadajte tieto dva servery Google DNS:

Preferovaný server DNS: 8.8.8.8
Alternatívny server DNS: 8.8.4.4

Ak je služba Google DNS blokovaná, vyskúšajte službu Neustar DNS Advantage (156.154.70.1 alebo 156.154.71.1) alebo DNS úrovne 3 (4.2.2.1, 4.2.2.2, 4.2.2.3, 4.2.2.4, 209.244.0.3, alebo 209.244.0.4).

dns ip

vybrať OK pokým sa nedostanete zo všetkých okien, skúste sa pripojiť znova.

Poznámka: Ak sa pripájate k poskytovateľovi internetových služieb prostredníctvom pripojenia PPPoE, potom nastavte servery DNS na samotné pripojenie PPPoE a reštartujte počítač, aby sa nastavenia DNS prejavili.

Konfigurácia servera DNS - Windows XP
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.