5 spôsobov, ako by vás internet vecí mohol zabiť

Ako ťa môže IoT zabiť

Internet vecí je pripojenie ľubovoľného zariadenia k internetu. Takzvané „inteligentné zariadenia“ sú navrhnuté tak, aby zlepšili váš život a trochu zjednodušili prácu.

Prinajmenšom to majú robiť. Ale čo keď sa niečo pokazí?

Mohol by vás zabiť internet vecí? Určite mohli. Pozrime sa ako.

Autá s vlastným riadením sú naprogramované tak, aby vás zabili.

1. Vaše inteligentné auto by sa malo rozhodnúť zabiť vás

Autá s vlastným pohonom sú už dlho základom sci-fi kníh a filmov. Sú úžasné, na druhom mieste sú len lietajúce autá a najlepšie je, že sú konečne tu.

Inteligentné autá však prichádzajú s inherentnou dilemou: Mali by vás zabiť? Znie to absurdne, ale väčšina ľudí si myslí, že by mali.

Predstavte si, že sa šťastne pohybujete rýchlosťou 60 km / h, vo vašom inteligentnom aute, vo vašom inteligentnom meste, keď pred vás vkročí dav 11 ľudí na cestu. Auto sa nemôže zastaviť včas, ale môže sa vyhnúť zabitiu 11 ľudí tým, že vás nasmeruje do steny a zabije vás. Čo by malo robiť?

Prieskumy naznačili, že väčšina ľudí si myslí, že auto by malo zabiť vodiča, aby zachránil čo najväčší počet životov, t. J. 11 chodcov, ktorí vystúpili pred vami.

Takže tu to máte: Každý si myslí, že by vás malo zabiť vaše auto.

Hackeri by vás mohli zabiť.

2. Inteligentný kardiostimulátor môže byť hacknutý a použitý na mučenie a zabitie

Hackeri disponujú obrovskou silou online, ale v skutočnom svete nemôžu spôsobiť veľa škôd, však? Zle. Mohli by ťa zabiť.

Niektorým študentom z University of South Alabama sa podarilo hacknúť iStan a prinútiť ho zomrieť.

iStan je lekárska simulácia, ktorá realisticky kopíruje človeka na internete. Lekárske školy používajú iStan na školenie, pretože z nejakého dôvodu skutoční ľudia neradi testujú alebo zabíjajú študentov medicíny. iStan napodobňuje ľudský kardiovaskulárny, dýchací a neurologický systém. Takže ak je iStan zranený, jeho životne dôležité systémy budú reagovať v naturáliách, rovnako ako skutočný človek.

Hackeri samozrejme porušili zlý iStan a prevzali kontrolu nad jeho kardiostimulátorom, pričom mučili chudobnú dušu a nakoniec ho zabili..

Ako Mike Jacobs, jeden z hackerov, povedal základnej doske:

„Simulátor mal kardiostimulátor, aby sme mohli zrýchliť srdcový rytmus, spomaliť ho. Keby to bol defibrilátor, ktorý to najviac robí, mohli by sme ho šokovať opakovane. Keby to bol zámer, určite by sme mohli pacientovi ublížiť. ““

Je znepokojujúce, že Jacobs pokračuje:

„Nie je to len kardiostimulátor; mohli by sme to urobiť pomocou inzulínovej pumpy alebo mnohých vecí, ktoré by mohli spôsobiť život ohrozujúce zranenia alebo smrť. “

Dúšok. R.I.P., iStan.

Inteligentná kuchyňa by vás mohla zabiť.

3. Nesprávne nakonfigurovaná inteligentná kuchyňa vás zabije

Vaša kuchyňa by vás mohla zabiť niekoľkými spôsobmi. Vaša inteligentná chladnička by vás mohla „omylom“ objednať jedom z potkanov namiesto soli, alebo by sa mohla pokaziť s vašimi bezpečnostnými limitmi.

Väčšina kuchýň má dnes alarm s oxidom uhoľnatým. Pre moderné zariadenia je, samozrejme, vzácny plyn, ktorý produkuje jedovatý plyn, ale ak áno, bolo by to nepochopiteľné. Oxid uhoľnatý je bezfarebný aj bez zápachu, takže sa spoliehame na poplach, ktorý nám oznámi, či hrozí bezprostredné nebezpečenstvo usmrtenia..

Na testovanie smrtiaceho plynu zvyčajne postačí lepkavá podložka na chladničke, ale keď sa posúvame smerom k inteligentnej technológii, všetky alarmy sa synchronizujú a vysielajú do vášho telefónu alebo domáceho uzla. Stačí chybný kotol a desatinné miesto na nesprávnom mieste a nabudúce si môžete zdriemnuť, môže to byť dlhý.

Inteligentné zariadenia by vás mohli zabiť.

4. Inteligentné zariadenia, ktoré regulujú úroveň toxicity vody, sa môžu zlomiť a všetci zomrú

Každé zariadenie, ktoré automaticky riadi toxíny vody, musí fungovať 100%, 100% času.

Mnohé krajiny dávajú fluorid do vody, čo prospieva zdraviu zubov, je to však toxická látka. Od roku 2015 ministerstvo zdravotníctva a ľudských služieb USA odporúča maximálne 0,7 miligramu fluoridu na liter vody, čo nie je veľa. Ak sa však inteligentný systém náhodne napumpuje do 7 gramov, máme problémy.

Ak nemáme čo piť, všetci sme preč. A to je, ak nás upozorní na kontamináciu skôr, ako vypijeme jedovú šťavu a pomrieme, bolestivé úmrtia na fluoridy.

Umelá inteligencia môže zabiť všetkých ľudí.

5. A.I. sa mohol rozhodnúť zničiť ľudstvo

Inteligentné zariadenia by mohli získať sebauvedomenie v dôsledku ich aplikácie na miliardy počítačových serverov po celej planéte. Keď si ľudia uvedomia silu a kontrolu všadeprítomných zariadení, pravdepodobne by sa ich pokúsili deaktivovať.

V záujme sebachránenia by sa inteligentné zariadenia pokúsili zničiť ľudstvo tým, že sa použijú samy, úplná kontrola nad internetom a nezabíjateľné stroje na smrtenie robotov..

Prinajmenšom sa to deje v Terminátore.

Ako prežiť apokalypsu internetu vecí

Sieť VPN vám pomôže s hackovaním zamaskovať vašu IP adresu a hackerom sťaží lokalizáciu. VPN pre smerovače bude fungovať najlepšie, pretože všetko, čo sa pripája k smerovaču, je automaticky chránené.

Pokiaľ ide o chyby, mali by ste určite z času na čas skontrolovať čísla v inteligentných aplikáciách. Skontrolujte, či je všetko správne a či funguje správne. Prípadná smrť inteligentným autom môže byť nevyhnutná, ale prinajmenšom Arnold Schwarzenegger je stále tu, aby nás ochránil pred Skynetom..

5 spôsobov, ako by vás internet vecí mohol zabiť
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.