Ako úplne zmiznúť online v 4 jednoduchých krokoch

Ako úplne zmiznúť online v 4 jednoduchých krokoch

Bez ochrany sa rýchlo stávame transparentnými online. Agentúry činné v trestnom konaní, spoločnosti, inzerenti a dokonca aj naši kolegovia môžu vidieť každý krok, ktorý urobíme online.

Našťastie, prechod z úplne transparentného na úplne neviditeľný vyžaduje len pár jednoduchých krokov. Áno, bude to vyžadovať úsilie a občasnú obetu, ale nie zručnosti výkonného počítačového sprievodcu.

mobile-voľne žijúcej

Krok 1: Zanechajte svoj mobilný telefón

Najrušivejšie sledovanie, ktoré zažívame, je nepochybne neustále pripojenie našich mobilných zariadení.

  • Telefónni operátori môžu lokalizovať všetko pomocou karty SIM do niekoľkých metrov
  • Keď sa mobilné zariadenie prihlási do telefónnej siete, identifikuje sa sériové číslo samotného prístroja a karta SIM

Údaje zhromaždené z vášho telefónu sa bežne sprístupňujú vládam. Hackerské syndikáty môžu tiež získať prístup prostredníctvom skorumpovaných zamestnancov alebo zabudnutých zadných dverí.

Vybratie karty SIM nemusí stačiť, ak chcete úplne zmiznúť. Váš telefón by sa mohol stále pripojiť k sieti bez vášho vedomia (napríklad v prípade, že potrebujete uskutočniť tiesňové volanie).

Dobrou náhradou za mobilný telefón je tablet bez držiaka karty SIM, napríklad iPad. IPod touch je tiež vynikajúcou náhradou.

Uistite sa, že operačný systém vášho zariadenia randomizuje jeho MAC adresu, aby ste ho nemohli identifikovať pomocou sietí Wi-Fi, ktoré používate (ako to robí iOS).

Nájdenie vhodného mobilného zariadenia je síce ťažké. Mnoho telefónov vyžaduje účty v službách Google alebo Apple, nedostávajú pravidelné aktualizácie ani nespúšťajú kritický softvér, napríklad Tor.

šifrované-maily

Krok 2: Zrušte e-mail a sociálne médiá

Toto nie je ťažké, pretože si vyžaduje technické zručnosti, ale pretože zanechávate ľudí, ktorí vás nebudú nasledovať, do anonymnej temnoty, ktorá leží za bludným svetom reklamných gigantov sociálnych médií podporovaných rizikovým kapitálom..

Bez telefónneho čísla sa nebudete môcť prihlásiť na mnoho služieb. Účty sociálnych médií sledujú každé kliknutie a komentáre, a to aj za vrstvami anonymných sietí, a poskytujú im tak veľkú moc.

Život úplne bez e-mailového účtu alebo telefónneho čísla môže byť nemožný. Môžete zvážiť spustenie vlastného e-mailového servera, aj keď je to bezpečné.

Ak chcete zachovať svoju anonymitu a zachovať používanie e-mailov, nájdite plateného poskytovateľa, ktorý prijíma bitcoíny a toleruje pripojenia prostredníctvom siete Tor, najlepšie prostredníctvom adresy .onion..

Môžete tiež nájsť dodávateľa, ktorý ponúka anonymné telefónne číslo na použitie bitcoínov. Toto by bolo užitočné pre všetky sociálne médiá alebo účty na čet, ktoré sa rozhodnete viesť.

Vyberte komunikačné siete, ktoré sú federované alebo decentralizované a na registráciu sa nevyžadujú e-mailové adresy ani telefónne čísla. Skvelými príkladmi takýchto sú Jabber (s šifrovaním Off-the-Record) a bitmínová sieť inšpirovaná bitcoínmi (stále vo verzii beta).

tor-browser-vpn

Krok 3: Šifrovanie všetkého a smerovanie cez Tor

Tor je pomalá a zdĺhavá, ale vysoko účinná anonymná sieť. Nie je to dokonalé, ale najbližšie vás ukrýva pred vami a vašimi kontaktmi.

Okrem používania Tor musíte šifrovať všetku svoju komunikáciu. Nevymieňajte si nezašifrované e-maily, čety ani neukladajte žiadne nezašifrované údaje online.

Na prehliadanie webu použite prehliadač Tor, ideálne vo vnútri operačného systému ako TAILS.

Nakoniec narazíte na stránky, ktoré nebudú zobrazovať obsah, pokiaľ sa nezaregistrujete alebo neprepnete späť do svojho bežného prehliadača - jasné znamenie, ktorému by ste sa mali týmto webom vyhnúť..

anonymous-platba

Krok 4: Používajte iba bitcoíny a hotovosť

Sledujete vás nielen pri používaní vlastných zariadení alebo účtov, ale aj vždy, keď uskutočňujete elektronický nákup.

Platba debetnou kartou alebo PayPal vás identifikuje a lokalizuje. Je pravdepodobne najlepšie úplne zrušiť váš bankový účet a všetky karty.

Naučte sa, ako používať bitcoiny anonymne

Bonusový krok: Použite sieť VPN

Tor je široko používaný softvér a udržuje milióny ľudí v bezpečí. Mnohé vlády a poskytovatelia internetových služieb však stále čelia podozreniu.

Ak chcete skryť svoju aktivitu na serveri Tor, pri zachovaní funkcií anonymity, zakryte domáci internetový prenos inštaláciou softvéru VPN priamo do smerovača..

V prípade siete VPN váš poskytovateľ internetových služieb neuvidí, že používate Tor alebo dokonca ku ktorým uzlom Tor sa pripájate. Uvidia iba adresu IP vášho servera VPN a pripojenie, ktoré vyzerá ako bežná šifrovaná relácia prehľadávania.

Ako úplne zmiznúť online v 4 jednoduchých krokoch
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.