AT&T s potešením pomôže NSA špehovať milióny

[ware_item id=33][/ware_item]

at & t pomáha nsa


Keď Edward Snowden povedal svetu, že NSA má priateľov v americkom telekomunikačnom priemysle, nezmenoval mená. Dokumenty, ktoré zverejnil, nespomínali konkrétne spoločnosti. Ale vďaka nedávnemu vyšetrovaniu spoločností ProPublica a New York Times sa odhalila identita najvýznamnejšieho partnera NSA v tejto oblasti: AT&T.

„Mimoriadna ochota pomôcť“

Vyšetrovanie odhaľuje AT&T nielenže vyhoveli požiadavkám NSA na údaje, ale boli „vysoko kolaboratívne“ a preukázali „mimoriadnu ochotu pomôcť“ pri hromadnom sledovaní americkej komunikácie špionážnou agentúrou. Dokumenty ukazujú, že toto partnerstvo je jedným z najstarších v histórii NSA, počnúc rokom 1985 krátko po AT&T sa stala jej vlastnou spoločnosťou.

Správa je pre mnohých AT nepochybne šokujúca&T milióny zákazníkov. Avšak pre tých, ktorí si pamätajú určitú správu z roku 2006, sú tieto nedávne odhalenia iba potvrdením dlhodobého podozrenia.

Táto správa, ktorú v roku 2006 uverejnili Salon and Wired, pochádza z bývalého AT&Technik Mark Klein, ktorý sa pokúsil odpáliť píšťalku na sérii „tajných miestností“ inštalovaných NSA v AT&Zariadenia T. V správe sa tvrdilo, že tieto miestnosti obsahovali zariadenie, ktoré sa napojilo na vysokorýchlostné optické vláknové obvody, cez ktoré prešla „každá jednotlivá správa na internete“ a ich obsah poslal priamo NSA..

Údaje nikoho nie sú bezpečné

„Každá jednotlivá správa na internete“ môže znieť ako brutálne preháňanie, ale pravdepodobne je bližšie k pravde, než si myslíte. Klein tiež tvrdil, AT&Firemné vzťahy spoločnosti T s ostatnými poskytovateľmi bežne filtrujú svoju komunikáciu cez rovnaké okruhy, ktoré využíva NSA vo svojich tajných miestnostiach, čo znamená len preto, že nie ste AT&Odberateľ neznamená, že vaše e-maily neprešli ich rukami.

Na Kleina sa do veľkej miery zabudlo už takmer 10 rokov od jeho prvého verejného vyhlásenia. Táto nová analýza dokumentov NSA ho však viac-menej úplne ospravedlnila.

Staré dôkazy, nová analýza

Prečo teda trvalo niekoľko rokov, kým Snowdenove dokumenty odhalili AT&T ako hlavný spojenec NSA? Uniknuté dokumenty nikdy neuvádzajú AT&T podľa mena, namiesto toho pomocou kódového názvu „Fairview“ opíšte svoju partnerskú organizáciu.

Autori vyšetrovania tiež uverejnili priechod svojej cesty cez „strúhanku“ na stope dôkazov, ktorá ich viedla k založeniu AT&T ako skutočný partner. Medzi tieto drobky patria:

  • ? Dátum 5. augusta 2011. V bulletine NSA sa tvrdilo, že zber údajov bol obnovený v tento deň po výpadku spôsobenom zemetrasením. Podľa japonskej stanice obsluhujúcej túto oblasť bol v ten deň uvedený do prevádzky iba jeden kábel a podľa FCC je tento kábel prevádzkovaný spoločnosťou AT&T.
  • ? Vlastnícke skratky. V popisoch programov Fairview v dokumentoch NSA sa používajú výrazy „SNRC“ a CBB “, ktoré boli predtým AT&Potvrdení zamestnanci T sú žargónom špecifickým pre AT&T.
  • ? U.N. zmluvy. Interné dokumenty odhalili, že NSA využil údaje z optických vlákien z ústredia Spojených štátov pomocou Fairview. Samostatné záznamy označujú AT&Spoločnosť T v tom čase prevádzkovala optickú sieť U.N..

AT&Odpoveď T

V reakcii na zistenia Reuters citovala zástupcu AT&T:

Neposkytujeme dobrovoľne žiadne informácie žiadnym vyšetrovacím orgánom, okrem prípadu, keď je život osoby ohrozený a podstatný je čas. Napríklad v prípade únosu by sme mohli poskytnúť pomoc pri zisťovaní volaných čísel, aby sme pomohli pri vymáhaní práva.

„Nie dobrovoľne“ je ťažké zosúladiť s „extrémnou ochotou pomôcť“. Je zrejmé, že niekto nehovorí pravdu, alebo možno je zástupca skutočne bezradný. Človek sa musí pýtať, koľko AT&Zamestnanci T sú si dokonca vedomí tajného partnerstva. V každom prípade je to určite v AT&Najlepšie záujmy spoločnosti T znižovať relevantnosť tohto príbehu.

Sme dokonca prekvapení?

Je ťažké šokovať verejnosť, pokiaľ ide o rozsah pôsobnosti NBÚ. Skutočným príbehom o novinkách tu nie je to, že by vám boli odposielané e-maily alebo že AT&T je vinníkom. Je to aspoň pár AT&Zamestnanci to robili s úsmevom na tvári.

Z praktického hľadiska by ste mali predpokladať, že každú správu, ktorú odošlete cez internet, môžu zachytiť vyznávači spoločností alebo vlády bez ohľadu na to, či ste v AT&Zákazník. Preto je šifrovanie dôležité. Zhromažďovanie údajov nemôžete zastaviť, ale čítanie môže byť veľmi ťažké.

Hlavný obrázok: iko / Dollar Photo Club

AT&T s potešením pomôže NSA špehovať milióny
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.