ExpressVPN a EFF sa zjednocujú, aby boli proti pozmeňujúcim a doplňujúcim návrhom k článku 41

expressvpn-eff-zjednotiť

Predstavte si svet, v ktorom by vláda mohla nabourať tisíce počítačov jediným príkazom, počítače umiestnené kdekoľvek na svete. Znie to strašidelne? Mohlo by sa to stať. Z tohto dôvodu ExpressVPN stojí pri Nadácii Electronic Frontier Foundation pri naliehaní na americký kongres, aby prijal právne predpisy blokujúce zmenu a doplnenie článku 41.

Čo je pravidlo 41?

Pravidlo 41 upravuje, ako federálni sudcovia poskytujú príkazy orgánom činným v trestnom konaní, ktoré vykonávajú prehliadky a zaistenia. V súčasnosti je zákon ustanovený tak, že polícia alebo FBI, ktoré chcú začať pátranie, musia získať rozkaz od sudcu v jurisdikcii, kde sa má pátranie uskutočniť..

Ministerstvo spravodlivosti navrhlo zmiernenie pravidla o súdnej právomoci za týchto podmienok:

  • Ak niekto zakryje umiestnenie svojho počítača „technologickými prostriedkami“ (t. J. Tor alebo službou VPN)
  • Ak vyšetrovanie zahŕňa botnet, ktorý infikoval počítače vo viac ako piatich federálnych súdnych okresoch

Prečo sú tieto zmeny a doplnenia článku 41 zlé

Úpravy by mohli pripraviť cestu pre niektoré nebezpečné právne postupy. Prvým je nakupovanie na fóre; v rámci ktorého presadzovanie práva žiada federálneho sudcu, o ktorom sa domnievajú, že by v danom prípade mohol byť viac stíhateľný. Spravidla sa zamračuje v právnickom povolaní, ale to nebráni ľuďom - vrátane federálnych orgánov činných v trestnom konaní - vyskúšať si to. Umožnenie vyšetrovateľom vybrať si z ktorejkoľvek federálnej jurisdikcie v krajine by to uľahčilo ako kedykoľvek predtým.

Znepokojujúce je aj to, že orgánom činným v trestnom konaní by sa mala venovať osobitná výnimka pri rokovaniach s ľuďmi, ktorí ukrývajú polohu svojho počítača. Znamená to, že osoby, ktoré sa zaoberajú ochranou súkromia na internete, by mohli byť nespravodlivo ovplyvnené, pretože akékoľvek opatrenia, ktoré podniknú na ochranu svojej digitálnej stopy, by poskytli vládnemu opodstatneniu použitie rôznych prostriedkov na získanie príkazu..

Nakoniec by sudcovia mali náhle schopnosť písať rozkazy oprávňujúce zásah vlády do stoviek alebo dokonca tisícov počítačov. Niektoré z týchto počítačov by sa mohli nachádzať za hranicami USA. Posilnené pravidlo 41 by však prehliadalo akúkoľvek miestnu ochranu, ktorú by tieto počítače mohli mať v prospech presadzovania záujmov USA.

Môžete pomôcť zastaviť zmeny

Podpíšte petíciu EFF! Zákonodarcovia musia vedieť, že ľudia chcú, aby konali. Nechajte svoj hlas počuť a ​​šírte správy svojim priateľom.

Máte myšlienky, ktoré chcete zdieľať? Odpovedzte na komentáre nižšie!

ExpressVPN a EFF sa zjednocujú, aby boli proti pozmeňujúcim a doplňujúcim návrhom k článku 41
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.