ExpressVPN je pripravený kráčať proti TPP – však?

Je to známa scéna - opálené obočia v tankoch s dvojitým pästím pivom, bzučané skupiny priateľov, ktoré sa zhlukujú okolo selfie palíc, a vzdialené pulzovanie slušnej hudby..

Letná koncertná sezóna je tu.

Mnohé veľké festivaly sú skvelé, pretože nám dávajú príležitosť relaxovať a vyfúknuť trochu pary. Niekedy je však pekné ísť na udalosť, ktorá vyzerá ako zmena, na miesto, kde sa môžeme zaseknúť, keď sa zjednocujeme v bežnej veci. Znie to posilňujúco, správne?

Pre sociálne uvedomelých je tohtoročnou najhorúcejšou vstupenkou Rock Against the TPP. Zostava je chorá - zahŕňa Toma Morella z Rage Against the Machine, stratený kamenec Evangeline Lilly, Jolie Holland, Danbert Nobacon z Chumbawamby a ďalší. Táto prehliadka je zameraná na budovanie povedomia o hroziacej hrozbe, ktorú predstavuje TPP alebo transeacifické partnerstvo. A nie sú to len umelci, ktorí sa starajú - organizácie ako Fight for the Future, Sierra Club a ExpressVPN tiež hádzajú svoju podporu..

Spoločnosť Rock Against TPP už oznámila dátumy turné vo veľkých mestách západného pobrežia, ako sú Seattle a Portland. Najlepšia časť? Vstupenky sú ZDARMA. Jediné, čo musíte urobiť, je RSVP.

Prečo je TPP zlý?

Ako ExpressVPN písal pri viacerých príležitostiach, TPP je katastrofálna obchodná dohoda, ktorú tajne prerokovalo 12 krajín vrátane Spojených štátov. Firemní lobisti mali na dohodu obrovský vplyv. Nie je prekvapením, že existuje niekoľko ustanovení, o ktorých by sme sa všetci mali veľmi obávať.

Najstrašidelnejšia je skupina nových pravidiel duševného vlastníctva, ktoré by mohli obmedziť to, ako stovky miliónov ľudí zdieľajú informácie na internete. Pravidlá zakotvené v zmluve sú omnoho prísnejšie ako akákoľvek existujúca medzinárodná dohoda. Wikipedia sa proti tejto dohode postavila, pretože presadzuje mimoriadne dlhé podmienky týkajúce sa autorských práv.

Týka sa to aj ďalších aktivistických hnutí. Pracovné skupiny pre práva práce sa obávajú potenciálnych stratených pracovných miest pre výrobcov, ochranári životného prostredia tvrdia, že dohoda by mohla viesť k nárastu škrabancov po celom svete a odborníci na bezpečnosť potravín sa obávajú nedostatočnej kontroly dovážaných potravín budú podrobené.

Čo môžete urobiť pre zastavenie TPP?

Hoci vedúci predstavitelia 12 zúčastnených krajín už obchodnú dohodu podpísali, stále ju musia ratifikovať. V prípade USA to znamená získanie súhlasu kongresu. Slovo na kopci je, že Obamova administratíva sa pokúsi využiť výhody zasadnutia Kongresu o chromých kačách po novembrových voľbách..

Povedzte svojmu kongresmanovi, čo si myslíte. Sign Rock proti petícii TPP. Príspevok na sociálnych médiách pomocou značky hashtag #RockAgainstTheTPP vám pomôže šíriť správu a mobilizovať ostatných voličov. A ak je to možné, zúčastnite sa prehliadky Rock Against the TPP, aby ste sa rozbehli a dozvedeli sa viac.

Zúčastníte sa koncertu Rock Against the TPP? Možno nájdete niekoľko rovnako zmýšľajúcich internetových dôvtipných rockerov, ktorí zanechajú komentár nižšie!

ExpressVPN je pripravený kráčať proti TPP - však?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.