ExpressVPN vás chráni pred programami, ktoré chránia heslom

ExpressVPN vás chráni pred programami, ktoré chránia heslom

Ako si niektorí z vás možno spomínajú, koncom roka 2010 bolo vydané nové rozšírenie Firefoxu, ktoré umožnilo jednotlivcovi uniesť početné účty používateľov pripojených k verejným prístupovým bodom WiFi - všetko od Facebooku, cez Amazon, cez e-mail a ďalšie. Únos takýchto údajov sa dosiahne rozšírením, ktoré čuchá nezašifrované údaje, ktoré prechádzajú verejným prístupovým bodom WiFi, a potom umožňuje únoscovi dočasne predstavovať používateľov prihlásených do ľubovoľného počtu služieb. Odtiaľ by únosca mohol robiť čokoľvek od zverejnenia toho, čo chceli, na vašej stene alebo na Twitteri, po zmene hesla, čím by sa úplne prevzala kontrola nad vaším účtom a uzamknutie vás..

Toto rozšírenie, Firesheep, je stále nesmierne populárne medzi tými, ktorí chcú čuchať verejné prístupové body WiFi; teraz však existujú varianty vo forme aplikácií pre mobilné telefóny, ktoré poskytujú podobnú funkčnosť, čo umožňuje únoscom dokončiť svoje nekalé úlohy pomocou jednoduchého faktora mobilného telefónu. Faceniff je jedna takáto mobilná aplikácia, ktorá bola vydaná na mobilnej platforme Android od spoločnosti Google. Aj keď jeho názov naznačuje primárne spojenie s únosmi na účtoch Facebook, Faceniff je v skutočnosti schopný zachytiť užívateľské údaje z množstva sociálnych sietí, blogovacích platforiem a ďalších. A zatiaľ čo Facebook teraz núti všetkých používateľov prihlásiť sa cez HTTPS (čím ich chráni pred aplikáciami, ako je Faceniff), existuje príliš veľa stránok, ktoré ich nemajú.

Vzhľadom na to si vážnosť situácie vyžaduje riešenie, ktoré vás ochráni pred takýmito pokusmi. Tam prichádza do úvahy výhoda technológie VPN. Je to jediné riešenie, ktoré musíte použiť, aby ste sa ochránili pred takýmto únoscom. To znamená, že ste už chránení, ak používate ExpressVPN, čím zabezpečíte, že vaše údaje, účty a heslá sú úplne zabezpečené pri akomkoľvek type pripojenia - či už ide o súkromné ​​alebo verejné prístupové body WiFi alebo inak. Áno, dokonca aj pripojenia v šifrovaných sieťach Wi-Fi je možné uniesť takýmito doplnkami a aplikáciami, ako sú uvedené vyššie, takže sa uistite, že využívate všetky naše služby!

Poslednú poznámku, pretože väčšina z nás používa na pripojenie k internetu rôzne zariadenia (notebooky, tablety, mobilné telefóny atď.), Uistite sa, že využívate službu ExpressVPN na zabezpečenie svojich údajov. Či už ste v systéme Windows, Mac, Linux, iOS, Android alebo Routers, dostali sme vás na pokrytie. Neexistuje žiadny dôvod, prečo by ste sa nemali chrániť pred zvedavými očami a únoscami na každom zariadení, ktoré môžete.

ExpressVPN vás chráni pred programami, ktoré chránia heslom
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.