Kto sú Dallas Buyers Club LLC?

Dallas kupujúci klub llc

Spoločnosť Dallas Buyers Club, LLC podala na federálny film Jeana Marca Vallee množstvo federálnych súdnych sporov o porušenie autorských práv..

Spoločnosť, ktorá je zameraná na austrálsky trh, doručila objednávky na vyhľadávanie austrálskym poskytovateľom internetových služieb v snahe odhaliť totožnosť používateľov, o ktorých tvrdí, že stiahli hitový film.

A v utorok austrálsky federálny súd rozhodol, že poskytovatelia internetových služieb musia skutočne odovzdať mená a adresy 4 726 zákazníkov, ktorí údajne zdieľajú pirátske kópie filmu..

Justice Nye Perram schválila žiadosť a poskytla materskej spoločnosti Voltage Pictures prístup k menám a adresám Austrálčanov, ktorých IP adresy boli spojené s nelegálne stiahnutými kópiami filmu. Takáto žiadosť sa nazýva „predbežné odhalenie“ a umožňuje spoločnosti Voltage získať pomoc súdu pri identifikácii osôb, ktoré v súčasnosti nie sú známe, pred ich podaním.

Spoločnosť Voltage Pictures bude mať teraz k dispozícii relevantné informácie, ktoré bude mať k dispozícii, aby mohla obvineným stranám poslať listy.

V tomto prípade by bolo pravdepodobné, že by údajní porušovatelia autorských práv boli fakturovaní za náhradu škody namiesto toho, aby čelili trestnému stíhaniu, ale niektoré skupiny vrátane ISP iiNet majú obavy, ako to bude fungovať..

Steve Dalby, hlavný regulačný úradník siete iiNet, uviedol:

„Obávame sa, že naši zákazníci budú nespravodlivo zacielení na riešenie sporov mimosúdnou cestou pomocou postupu nazývaného„ špekulatívna fakturácia “.“.

Špekulatívna fakturácia samozrejme nie je ničím novým, keďže ju filmové štúdiá na celom svete použili na posielanie zastrašujúcich listov podozrivým páchateľom, čím hrozia právne kroky, pokiaľ sa neodovzdajú veľké sumy peňazí..

Napätie bolo do takýchto krokov zapojené už skôr, podalo žalobu v niekoľkých rôznych krajinách a účinne „testovalo vodu“ z právneho hľadiska, aby zistilo, čo súdy budú a nedovolia robiť.

Doteraz nedošlo k žiadnym odsúdeniam v dôsledku sporu spoločnosti Voltage, ale spoločnosť určite zostáva aktívna, pokiaľ ide o rozposielanie listov..

Takáto komunikácia, ktorú niektorí označujú ako „trolling s autorskými právami“, má veľkú šancu na úspech, pretože listy sú navrhnuté tak, aby vzbudili strach príjemcom, ktorí môžu mať pocit, že relatívne malá náhrada škody by pre nich mohla byť podstatne lacnejšia ako neznáme náklady, ktoré môžu alebo nemusí nastať, ak by sa ich prípad dostal pred sudcu.

Filmové štúdio v Los Angeles ocenilo tento rozsudok a vyhlásilo, že predstavuje „víťazstvo„ malých chlapcov “vrátane nezávislých tvorcov a hudobníkov. Rozhodnutie súdu predstavuje precedens v Austrálii, ale svojou povahou sa podobá na iné prípady. Voltage Pictures sa obrátil na súd v iných krajinách..

Zástupca spoločnosti pre licenčné poplatky Michael Wickstrom spoločnosti Mashable povedal, že spoločnosť Voltage Pictures chce upozorniť spotrebiteľov, ktorí sa domnievajú, že je v poriadku odovzdať a stiahnuť ich obsah. Každý, kto dostane list, by sa mal obrátiť na právneho zástupcu.

Wickstrom tvrdí, že spoločnosť sa nezaoberá špekulatívnou fakturáciou, pričom tvrdí, že „je na trhu vyrábať dobré filmy a získavať licenčné poplatky z týchto filmov.“ Súhlasil, že v minulosti mohli byť niektoré listy zasielané údajným porušovateľom autorských práv príliš agresívny tón:

„V minulosti bolo potrebné upraviť niekoľko písmen a ja som povedal, že musíme zmeniť toto písmeno, pretože tón je príliš agresívny. Musí to byť legálne. V žiadnom z týchto listov neuvádzame vinu, ale uvádzame, že ak porušujete autorské práva, musí existovať výška vyrovnania alebo rozhodnutie o vyrovnaní. “

Tvrdí, že spoločnosť naďalej používa rovnaké metódy, pretože fungujú a súdne spory zastavujú pirátstvo a dodáva, že nie je osobne veľkým fanúšikom vydávania hrozieb..

Uviedol však, že pirátstvo musí byť zastavené alebo aspoň odrádzané a že reputácia spoločnosti v súdnych sporoch má vplyv na pirátske weby, na ktorých členovia varovali ostatných používateľov pred pirátstvom na tituloch spoločnosti..

My tu na ExpressVPN sa nepáči, ako sa veci vyvíjajú v tejto oblasti – taktika navrhnutá tak, aby vystrašila potenciálne nevinných ľudí, aby odovzdali balík peňazí, aby sa nedostali pred súd, nie je tým správnym riešením..

Takže, berte do úvahy všetky veci, ak dostanete list od spoločnosti Voltage Pictures, nezabudnite, že to neznamená, že ste vinní – skôr, ako odpoviete, mali by ste vyhľadať právnu radu a pochopiť svoje možnosti..

Hlavný obrázok: George Hodan / Public Domain Pictures.net

Kto sú Dallas Buyers Club LLC?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.