Lexie hovorí s TAILS o súkromí, motiváciách a označovaní NSA za extrémistov

Tails je anonymný operačný systém, ktorý môžete prevádzkovať na USB.

Tento blog sa nikdy nepokúsil zakryť našu lásku k TAILS (Amnesic Incognito Live System). TAILS je operačný systém optimalizovaný pre súkromie a bezpečnosť. Je ľahko použiteľný a nezanecháva stopy na žiadnom počítači, na ktorom je spustený.

V našom sprievodcovi anonymnými bitcoinovými platbami, sprievodcom whistleblowingom, sprievodcom pseudonymitou nájdete niekoľko vynikajúcich prípadov použitia TAILS, aby sme vymenovali len niektoré z nich..

Tento mesiac Lexie hovorila u (áno, to je ich používateľské meno!), vášnivý prispievateľ do TAILS. Diskutovali sme o NSA, aké to je pracovať v TAILS a anonymite online.

Lexie na ExpressVPN: NSA vás v jednom zo svojich interných dokumentov označila za „extrémistov“. Aj keď je to taká česť, zdôrazňuje to, že na takejto platforme môžu existovať nebezpečenstvá. Ako vnímate toto nebezpečenstvo??

[u at TAILS]: Nemyslíme si, že je extrémne potrebné chrániť niečí súkromie. Naším cieľom je uľahčiť ľuďom, ktorí nie sú veľmi dôvtipní, používať TAILS a robiť z toho správnu vec.

Najdôležitejšie je, že TAILS umožňuje bezpečné ukladanie údajov a zároveň chráni pred zabavením zariadenia a umožňuje obchádzanie internetového filtrovania cez sieť Tor pre mnoho protokolov - nielen pre prehliadanie webu (napríklad e-mail a zasielanie správ)..

TAILY považujeme za nevyhnutné pre prácu obhajcov ľudských práv a novinárov na celom svete, ako aj pre ľudí, ktorí cestujú alebo ktorí žijú v krajinách, kde je internet čiastočne blokovaný alebo cenzurovaný..

Prečo ste motivovaní pracovať na TAILS?

Sme presvedčení, že súkromie, bezplatná výmena názorov a rovnaký prístup k informáciám sú pre slobodné a otvorené spoločnosti nevyhnutné. Prečítajte si o tom viac v našej sociálnej zmluve.

Dosiahli ste obrovský pokrok, ktorý uľahčuje inštaláciu technológie Tails. Inštalácia je však stále oveľa jednoduchšia, ak niekto použije vašu pracovnú kópiu na klonovanie TAILS pre vás. vy. Koľko môžete dôverovať paličke TAILS, ktorú vám dá niekto iný?

Pravda je: nemôžete. Jediný spôsob, ako zistiť, že vaša inštalácia TAILS je pravá, je, ak ste ju sami prevzali, overili a nainštalovali na nový kľúč USB..

Pokúsili sme sa zjednodušiť verifikačnú časť vytvorením doplnku Firefox, ktorý overí vašu kópiu TAILS. A podrobne sme prepracovali naše pokyny na inštaláciu, ktoré nájdete tu.

Sme si však vedomí, že inštalácia Tails je stále oveľa ťažšia, ako by mala byť, najmä pre ľudí na Windows a Mac. Mechanizmus aktualizácie je stále dosť ťažký, aj keď nie je k dispozícii automatická aktualizácia. Všetky tieto problémy sú v našom zozname priorít pomerne vysoké.

Ak potrebujem pomoc s vytvorením TAILS palice, kde by som to s najväčšou pravdepodobnosťou našiel?

Na celom svete existujú kryptoety a hackerské udalosti, na ktorých vám ľudia pomôžu s inštaláciou TAILS. A vždy hľadáme ľudí, ktorí by vytvorili scenár na vysvetlenie, ako nainštalovať TAILS na náš nástroj na sledovanie chýb - ak máte záujem o túto prácu, skontaktujte sa s nami.!

Ďakujeme za rozhovor!

Lexie hovorí s TAILS o súkromí, motiváciách a označovaní NSA za extrémistov
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.