Obnoviť alebo zrušiť? Na vrchole Capitol sa vyhrieva boj špionážneho práva

[ware_item id=33][/ware_item]

vlastenecký čin


1. júna končí platnosť jednej kontroverznej časti Patriot Act - § 215. NSA aj FBI tvrdo bojujú o to, aby sa táto legislatíva a jej sprievodné právomoci rozšírili, zatiaľ čo obhajcovia súkromia tvrdia, že je čas panovať v oboch špionážnych agentúrach. Aj keď sa bitka zahreje, vlády iných krajín presadzujú svoje vlastné verzie tohto zákona o dohľade; čo to všetko znamená pre priemerného používateľa?

Oddiel 215, Zjednodušené

Táto časť zákona o vlastenectve upozornila, keď informátor Edward Snowden tvrdil, že sa používa na zhromažďovanie telefónnych záznamov občanov z celej krajiny. Guardian prvýkrát prelomil tento príbeh v roku 2013 - NSA tvrdil, že oddiel 215, ktorý umožňuje orgánom činným v trestnom konaní a dozorným orgánom USA zhromažďovať obchodné záznamy, im umožnil hromadný zber, uchovávanie a preskúmanie telefónnych záznamov..

Ako dátum uplynutia platnosti tejto časti Patriot Act sa obhajuje, obhajcovia súkromia tvrdia, že je čas obmedziť tieto právomoci a dostať špionážne agentúry späť pod kontrolu. Obhajcovia FBI a NSA však boli zaneprázdnení tajnými informáciami o Capitol Hill, tvrdiac, že ​​bez právomocí spojených s oddielom 215 stratia cenné vedenie v prípadoch terorizmu a špionáže, pretože nebudú môcť zhromažďovať informácie, ako sú údaje o kreditných kartách. alebo hotelové záznamy bez záruky. Podľa RT zákonodarcovia, ktorí sa zúčastnili týchto brífingov, tvrdia, že ich otázky týkajúce sa zákonnosti boli splnené so zárukou efektívnosti. Ako uvádza zástupca Thomasa Maffieho, „povedali sme:„ Ako to môže byť legálne? “A povedali by:„ tento program funguje skvele, takto nám pomáha chytiť teroristov. ““

Napriek tomu, že sa špionážne agentúry v snahe získať lepšie informácie obídili základné práva na ochranu súkromia, boli do značnej miery imúnne voči vetru zmien v tejto otázke. Napríklad v roku 2014 sa vláda pokúsila zaviesť reformy patriotského zákona prostredníctvom zákona USA o slobode, ale tento návrh zákona neprošiel senátom - a to aj napriek tomu, že 1. jún označuje koniec oddielu 215 ďalšími právomocami, ako je napríklad „roving wiretap“ “V oddiele 206 zostanú nedotknuté.

Pomoc a prekážka

Aby sa zvýšila pravdepodobnosť získania potrebných informácií, aj keď sa zrušia niektoré právomoci, špionážne agentúry sa dvierajú nad americkými spoločnosťami. Ako uvádza Intercept, v súčasnosti existuje šanca, že veľké podniky môžu mať úžitok tým, že pomôžu vláde a poskytnú dôverné spotrebiteľské informácie..

Funguje to takto: Podľa nového zákona o zdieľaní informácií o kybernetickom zabezpečení (CISA), ak sú spoločnosti ochotné zdieľať informácie s vládou, časť zodpovednosti za prijatie primeraných opatrení proti škodlivým škodlivým kybernetickým útokom na federálne agentúry. Ešte lepšie? Zdieľaním požadovaných údajov so špionážnymi organizáciami sa spoločnostiam poskytuje rozsiahla imunita voči súdnym sporom o ochranu spotrebiteľa - aj keď tieto spoločnosti predtým sľúbili ochranu týchto osobných údajov. NSA, FBI, CIA a ďalšie špionážne agentúry sa v skutočnosti snažia o novú taktiku: Namiesto toho, aby sa podniky snažili vzdať svojich tajomstiev, ponúkajú krytie akýchkoľvek zlyhaní, súčasných alebo budúcich. Je to lákavá ponuka.

Za hranicami

Zatiaľ čo Spojené štáty sú ľahkým cieľom obáv z dohľadu vďaka očividnému zneužívaniu dôvery verejnosti neštátnymi subjektmi, pokiaľ ide o špionážne právne predpisy, krajina nie je sama. Napríklad v Turecku parlament nedávno udelil polícii možnosť vykonávať online dohľad nad podozrivými militantmi až na 48 hodín na základe súdnych príkazov. Vo Francúzsku sa medzitým návrh protiteroristického zákona práve dostáva do vládnych komôr. Medzi najdôležitejšie body patrí federálne monitorovanie e-mailov a telefonických hovorov bez súhlasu sudcu, ako aj presvedčivé poskytovatelia telekomunikačných a internetových služieb (ISP) filtrovať, analyzovať a voľne šíriť užívateľské metaúdaje vládnym agentúram na požiadanie. Verge opisuje navrhovaný zákon ako Francúzsko, ktoré sa snaží „bojovať proti terorizmu špehovaním všetkých.“

Čo sa teda stane 1. júna? Hádam je niekto. Zatiaľ čo občania čoraz viac chránia svoje právo na súkromie online - a podnikajú kroky na ochranu svojich krokov, napríklad využívanie sietí založených na TOR a služieb VPN - vlády na celom svete zavádzajú právne predpisy, ktoré obsahujú širšie právomoci pre špionážne agentúry a menej obhajoby pre používateľov. , Dúfajme, že zrušenie oddielu 215 bude začiatkom zmeny k lepšiemu americkým internetovým zákonom, ale medzitým by používatelia nemali brať nič za samozrejmosť; teraz zákon nie je na ich strane.

Hlavný obrázok: K Whiteford / Public Domain Pictures.net

Obnoviť alebo zrušiť? Na vrchole Capitol sa vyhrieva boj špionážneho práva
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.