Ochrana súkromia online je dôvodom, prečo Švédsko vyhrá internet

Švédsko v matici.

Zdá sa, že Švédsko je vždy na čele každej diskusie o zákonoch o súkromí na internete. Švédska vláda neobmedzuje používanie internetu.

Dokonca aj po odhalení Edwarda Snowdena neexistujú žiadne dôveryhodné správy o tom, že e-maily a rozhovory švédskych občanov boli monitorované bez riadneho súdneho súhlasu. Iniciatíva OpenNet (ONI) v skutočnosti nevedie o Švédsku vôbec žiadny spis.

Poznať ma, nepoznať ťa

Švédsko má dlhú históriu zákonov o ochrane súkromia. Už v roku 1973 sa stala prvou krajinou na svete, ktorá uzákonila komplexný štatút, ktorý chráni súkromie osobných údajov v počítačoch..

Záväzok Švédska v oblasti ochrany súkromia je natoľko zakotvený, že keď EÚ schválila „smernicu o uchovávaní údajov z roku 2006“, švédska vláda sa rozhodla nehrať loptu.

V smernici sa požaduje, aby štáty EÚ zabezpečili, aby si všetci vnútroštátni poskytovatelia internetových služieb (ISP) uchovávali záznamy svojich zákazníkov na účely „vyšetrovania a trestného stíhania“. Tieto údaje sa museli uchovávať minimálne šesť mesiacov a hromadný zber mal začať najneskôr 15. septembra 2007.

Rýchly posun vpred do roku 2010 a po troch rokoch ťahania nôh bola Európska komisia (ES) pred Súdnym dvorom podaná žaloba na Švédsko, pretože ešte musela smernicu implementovať..

Dobrý kop vo vašich súkromných regiónoch

ES požiadalo o pokutu za každý deň, keď Švédsko nemalo zákon. Je zrejmé, že súdna žaloba bola odrazom zadnej strany a švédska vláda odvtedy začala túto líniu.

Len si robím srandu! Samozrejme, že nie. Trvalo by ďalšie dva roky, kým by sa Švédsko držalo Lady Liberty a kričalo: „Nechcem Wanna! Nebudem! “Skôr, ako sa niečo zmení. Táto požiadavka bola nakoniec zavedená v roku 2012, ale nie skôr, ako bolo Švédsko donútené zaplatiť ES pokutu vo výške 3 miliónov EUR. Zdĺhavé oneskorenie bolo spôsobené argumentmi o tom, ako čo najlepšie vyvážiť zákony o ochrane súkromia a snahu bojovať proti zločinu. Alebo tým, že je zodpovednou vládou.

Ale tento malý tanec tam nekončil. V roku 2014 Súdny dvor Európskej únie (CJEU) zrušil smernicu o uchovávaní údajov. Súd zistil, že to vážne porušuje ľudské práva.

Akonáhle bolo rozhodnutie oznámené, Bahnhof (jeden z popredných švédskych poskytovateľov internetových služieb) začal ničiť všetky údaje, ktoré musel uchovávať. Generálny riaditeľ spoločnosti Bahnhof Jon Karlung tiež uviedol, že spoločnosť Bahnhof by s okamžitou účinnosťou prestala uchovávať nové údaje.

EÚ samozrejme požadovala, aby spoločnosť Bahnhof musela znova začať zbierať údaje, ale švédska vláda nemala v úmysle ich donútiť, aby tak urobili..

Švédsko začalo svoju internetovú existenciu správnym spôsobom a zdá sa, že krajina je pripravená obstáť v ceste týmto spôsobom.

Palec nahor pre švédske súkromie na internetePalec hore, Švédsko. A ďakujem za mäsové gule.

Získajte švédsku sieť VPN

Super Trouper, Google ma nájde

V deväťdesiatych rokoch sa verejnosť práve dostávala na internet s internetom, ale neboli si celkom istí, čo s tým má robiť. Bol to ďalší blednúci výstrelok, ako je Betamax alebo Deti kapusty?

V prvých dňoch bol internet veľmi podobný Toru (služba, ku ktorej sa čoskoro vrátime). Bolo to divoké a zadarmo, ale ak ste chceli ísť na konkrétny web, musíte si pamätať celú adresu URL. Niekedy aj naozaj dlhé. Pamätáte si chatovacie skupiny GeoCities? Vyžadovalo to zobrazenie Derren Brownesque z mentálnej zdatnosti, aby sa dokonca ukázalo na správnom mieste.

Vyhľadávače nakoniec prišli pridať štruktúru, ktorá dávala ľuďom zmysel. Algoritmy indexovali obsah internetu a sprístupnili ho každému, kto mohol do vyhľadávacieho panela napísať slovo alebo slovo.

Ako skutočná domovská stránka všetkých sa však objavila spoločnosť Google. Google ovláda 65 percent internetových vyhľadávaní a ich vplyv je ohromujúci.

Toto im prirodzene nedáva voľný vstup do Švédska. Keď služba Google Apps porušila národné zákony o ochrane osobných údajov, boli okamžite zakázané. Pretože prvým pravidlom internetu vo Švédsku je to, že si s internetom vo Švédsku nehovoríte.

Internet sa začal skoro vo Švédsku

Švédsko prijalo internet čoskoro kvôli existujúcim nariadeniam, ktoré podporujú konkurenciu v celej krajine. To znamenalo, že náklady na prístup k internetu boli (a stále sú) hlboko pod celosvetovým priemerom.

Využívanie bolo také vysoké, že vláda začala poskytovať svoje služby online, dlho predtým, ako o tom niekto iný premýšľal. V roku 2003 Švédsko vytvorilo prvú internetovú pracovnú skupinu, ktorá následne prišla so švédskym zákonom o elektronických komunikáciách z roku 2003: 389.

Cieľom tohto zákona bolo zabezpečiť, aby súkromné ​​osoby, právnické osoby a verejné orgány mali bezpečný a efektívny prístup na internet. Chceli nielen chrániť používateľov, ale aj urobiť robustnejší a prístupnejší internet. V roku 2008, keď všetci ostatní kupovali knihy z reálnych kníhkupectiev, Švédsko prešlo testom pripravenosti elektronickej verejnej správy OSN. Samozrejme, že áno – robili to už päť rokov.

Švédsko a sieť Tor

Tor si vybral korunu z počítačových hier ako obetného baránka, ktorý si vybral lenivých politikov, ktorí chcú niečo preháňať. Sieť Tor je anonymná, nezaradená služba, ktorú možno poznáte ako temný web. Nie je to však iba zločinci a dievčatá s tetovaním draka, ale aj tam, kde nechcú byť špehovaní, idú nároční používatelia internetu. V spojení so službou VPN je Tor úplne nepreniknuteľný. Nezáleží na tom, ako ťažké sa NSA snaží to prelomiť.

Vedci z amerického námorného výskumného laboratória vyvinuli Tor ako bezpečný spôsob prenosu spravodajských informácií USA do celého sveta. Dôvody otvorenia Tor pre verejnosť sú také schizofrénne ako geniálne. Napriek tomu, že je Tor najhlasnejším kritikom, USA sú naďalej jeho najväčším prispievateľom. Nasleduje slovo… Sweden. Cieľom pobočky švédskej vlády, SIDA, je podpora „slobody internetu pre globálny rozvoj“..

Prečo sa však Švédsku veľmi zaujíma nielen o svoje súkromie, ale aj o zvyšok sveta?

Toto je internet, takže odpoveď zrejme je Hitler

Všetko to začalo dlho predtým, ako internet existoval. V roku 1766 sa Švédsko stalo prvou krajinou, ktorá zaviedla ústavný zákon, ktorý zrušil cenzúru a zaručil slobodu tlače. Tlači sa mohli hlásiť bez prekážok a ľudia mohli hovoriť bez toho, aby sa obávali výčitiek. Všetko bolo úžasné.

Ale potom sa ukázali nacisti. Nacisti vyvíjali nátlak na Švédsko, aby nezverejňovalo nič, čo by znemožňovalo tretiu ríšu. Nemecký minister spravodlivosti v tom čase, ktorý ho musel prinútiť trieť si ruky a biť sa zlým pocitom, vykopal starý švédsky zákon, ktorý zakazoval „urážlivé spisy“ proti zahraničnému štátu. Zákon pravdepodobne zaviedol, pretože Švédsko je milé a nechceli byť hrubí.

Mnoho švédskych autorov a vydavateľov sa dopustilo tohto očividného zneužitia moci. Ture Nerman dostal tri mesiace väzenia za anti-hitlerovský stĺp a Izrael Holmgren nechal rozvrhnúť knihu Nacistické peklo (samozrejme, keď bol zamknutý kvôli jeho napísaniu). Vo veľkom kúsku vzdorovitého vzdoru Holmgren okamžite prepustil knihu po prepustení z väzenia. Aj keď s novým, ironickým názvom, nacistický raj.

Po druhej svetovej vojne Švédi zmenili a odstránili staré zákony o cenzúre, aby sa žiadny budúci fašistický diktátor nepokúsil proti nim znova uplatniť svoju zdvorilosť. Bola vypracovaná nová charta o ochrane súkromia, čo znamená, že dnes vo Švédsku neexistuje žiadna cenzúra vôbec.

Zostaňte v anonymite s ExpressVPNInternet. Títo ľudia to robia zle.

Bol som v tvojich náručí a myslel som si, že tam patrím

Ako sa uvádza vyššie v programe SIDA, Švédsko sa o seba nestará. Ochrana súkromia na internete je predsa len globálnym problémom.

Keď WikiLeaks a Edward Snowden upustili od snoopovej bomby na svete, Julian Assange dôveroval, že dokumenty na ochranu informátora budú v bezpečí. Assange osobitne spomenul švédsku ústavu, ktorá poskytuje úplnú právnu ochranu poskytovateľom informácií, ako faktor v jeho rozhodnutí usporiadať tam uvedené spisy..

Servery boli nainštalované aj v tajnom podzemnom horskom bunkri. A ak sa chystáte prevziať vládu sveta, môžete si tiež dať sladký brlohu.

Švédsky prístup k súkromiu a slobode prejavu bol kľúčovým prvkom pri šírení slova. Nemali sme tušenie, čo sa týka rozsahu snoopingu, kým nám to WikiLeaks neukáže. Vďaka statočnému počtu jednotlivcov boli veľké vlády rozdrobené a odhalené.

Prečo je kráľom Švédska súkromie

Prečo je Švédsko na čele internetu a jeho zákonov? Neexistuje jediný dôvod. Kráľovstvo má však dlhú a hrdú históriu slobody prejavu. A ich úbohý čas pri nacistickom Nemecku bezpochyby posilnil ich túžbu prilepiť sa k mužovi. Včasné prijatie siete World Wide Web znamenalo, že Švédsko vytvorilo infraštruktúru, zatiaľ čo väčšina krajín stále čakala, až sa mama dostane z telefónu, aby sme mohli zapojiť 48k.

Možno vo Švédsku existuje pocit, že tam boli prví, a chcú to udržať tak, ako to bývalo. Ich dobre vybavená vláda sa zapojila skoro, dlho predtým, ako sa to týkalo špionáže, kontroly a predaja. Urobili to správne v nevinných dňoch, späť, keď e-mail bol len dobrý nápad, ako ušetriť papier, a žiadny nigerijský princ zúfalo nechcel dať zadarmo peniaze. Pravidlá boli zavedené pred poškodením systému.

Internet vo Švédsku jednoducho začal hneď a teraz sa už nechce vrátiť späť. Prečo by mali? Ľudia, ktorí dnes pracujú vo švédskej vláde, vyrastali s týmto systémom. Nevedia iným spôsobom. A ich spôsob práce.

Švédsko je dôsledne zástancom súkromia na internete. A skutočný internet, naštartovať. Internet bez cenzúry. Internet tak, ako má byť. Toto je internet, ktorý mal byť pre každého.

Všetci vás pozdravujeme. A vďaka za tohto chlapa.

Získajte švédsku sieť VPN

Hlavný obrázok: Stephen Finn / Dollar Photo Club
Thumbs up, Sweden obrázok: lculig / Dollar Photo Club
Obrázok šťastnej rodiny: Edyta Pawlowska / Dollar Photo Club

Ochrana súkromia online je dôvodom, prečo Švédsko vyhrá internet
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.