Prečo sa ExpressVPN bojí chatbotov (a určite ich nevyužíva)

[ware_item id=33][/ware_item]

no-chatbots


ExpressVPN nepoužíva chatboty az dobrých dôvodov.

Aj keď sa AI zlepšuje, stále to nie je človek a premeškajú niektoré z jemnejších (a očividnejších) odtieňov ľudskej konverzácie. Nie je nič viac frustrujúce ako klásť otázku a prijímať zásoby, vystrihnúť a vložiť odpoveď z FAQ, ktorú ste už prezreli.

Ľudia komunikujú celkom dobre, je to jeden z dôvodov, prečo sme sa vyvinuli tak úžasne, a spoločnosť ExpressVPN zatiaľ nevidí žiadnu potrebu nahradiť nás strojmi..

Jedného dňa AI prejde Turingovým testom, ale dovtedy je niekedy dobré, keď sa budete držať v ceste. Ľudská sila. Vábiť.

Druhy Chatbot a ako fungujú

Existujú dva typy chatbotu a obidva sú schopné interagovať s ľuďmi.

Chatterbots

Chatterbot (tiež známy ako talkbot, chatbot, bot alebo chatterbox) je počítačový program schopný konverzácie s človekom, buď rečou, alebo textom..

Chatterboty sa častejšie používajú v zákazníckom servise a niektoré z nich využívajú mimoriadne pôsobivé a sofistikované programovanie AI. Väčšina je však jednoduchších systémov, ktoré vyhľadávajú iba kľúčové slová a získavajú odpoveď z databázy.

Roboty na internetové prenosy (IRC)

Robot IRC sa pripája k službe Internet Relay Chat ako klient, a preto sa používateľom IRC javí ako iný užívateľ. Vo všeobecnosti robot IRC vykonáva skôr automatizované funkcie, ako sa zaoberať ľudskou interakciou.

Roboty IRC s najväčšou pravdepodobnosťou vykonávajú chatovacie služby bez kontaktu s ľuďmi, napríklad filtrovanie nevyžiadanej pošty a udržiavanie zoznamov blokovaných osôb.

Keď chatbots idú zle. Veľmi, veľmi zle

V priebehu rokov sa vyskytlo niekoľko škandálov s chatovaním, pravdepodobne najpozoruhodnejšou bola aféra Ashley Madison, kde boli nasadené „femboty“, aby nalákali mužských používateľov. Experiment umelej inteligencie spoločnosti Microsoft, ktorý sa volá Tay, však astronomicky zdvihol priepasť pri dramatickom zlyhaní chatbotu.

Tay bola navrhnutá tak, aby napodobňovala 19-ročné americké dievča a bola takmer okamžite po vytvorení uvoľnená na Twitteri. Dúfala, že Tay bude komunikovať s ľuďmi a učiť sa od nich.

Ale Microsoft zabudol pravidlo jedna: Toto je internet.

Preto Microsoft nenaprogramoval do Tay žiadny koncept nevhodnosti alebo urážky. Keď si uvedomili dohľad, používatelia Twitteru začali „učiť“ Tay antisemitskú, sexistickú, rasistickú a takmer akúkoľvek inú útočnú slabosť, akú si dokážete predstaviť..

O necelý deň neskôr bola Tay prerušená potom, čo zverejnila hroznú sériu rasistických a sexistických tweetov.

Chudák Tay. Robila iba to, čo bola naprogramovaná, a jej zlyhanie veľmi spočíva na nohách ľudstva. Je dosť zatracujúce obvinenie ľudstva, keď sme videli, ako sme ako druh zmenili novorodenca na super nacistu do 24 hodín..

Tay-twitterTay Tweet so všetkými útočnými slovami zmenenými.

Službu ExpressVPN zamestnávajú skutoční ľudia

Podpora live chatu ExpressVPN je 24/7 a 100% ľudská (aký čas je nažive!) Takže ak máte akékoľvek problémy, skontaktujte sa a tím vám pomôže,.

Máte nejaké rozprávky? Nechajte ich v komentároch nižšie!

Hlavná fotografia: marish / Deposit Deposit
Hlavný obrázok: yayayoyo / Deposit Deposit

Prečo sa ExpressVPN bojí chatbotov (a určite ich nevyužíva)
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.