Softvér na výmenu tváre je teraz otvorený

[ware_item id=33][/ware_item]

Dve skrížené ruky držia inú tvár. Je to trochu podivné, aby som bol úplne úprimný.


Technológia vid2vid, ktorú vyvinuli odborníci z Massachusetts Institute of Technology a NVIDIA, umožňuje každému zamieňať obrázky z povrchu videa vo videu..

Väčšina z nás pozná tento spôsob syntézy videa na video z „výmeny tváre“, kde algoritmus detekuje tvár a na ňu použije ďalšiu tvár. Táto technológia by sa však mohla vzťahovať aj na iné objekty, napríklad automobily alebo predné časti obchodov.

Problémy s autorskými právami a krádežami identity

Technológia výmeny tváre, podobná akejkoľvek inej technike pozmeňovania videa a fotografií, sa obáva veľkého obáv z jej použitia pri vytváraní hanlivého obsahu a obsahu chráneného autorskými právami. Koniec koncov, umožňuje komukoľvek používať tváre slávnych hercov v domácich filmoch (nazývaných Deepfake), alebo možno pripísať dôkazy o zločine nesprávnemu podozrivému.

Vedci z MIT za vid2vid navyše tento kód zverejnili na základe licencie Creative Commons, čo znamená, že ktokoľvek môže kód používať alebo upravovať podľa vlastného uváženia (pokiaľ autorovi dá náležitý kredit).

Hromadné osvojenie je obmedzením poškodenia

Vytvorenie open-source technológie výmeny snímok je však dôležitým krokom pri znižovaní škôd, pretože vyrovnáva podmienky medzi dobre financovanými škodlivými aktérmi a verejnosťou..

Môže to tiež pomôcť odradiť ľudí od škodlivého používania takejto technológie, pretože každé video je pod prísnejšou kontrolou, keď tí, ktorí ho sledujú, vedia, aké ľahké môže byť „falošné“ takéto materiály..

Vo svojom príspevku autori vysvetľujú matematiku za svojimi modelmi a demonštrujú schopnosť svojho kódu výmenou tvárí, stromov a budov..

Softvér na výmenu obrázkov v akcii

V dokumente z februára 2018 iný tím výskumníkov pracujúcich na softvéri na výmenu obrázkov demonštruje svoje schopnosti nahradením dekorácie na stene útočnými symbolmi a tvárou herca tvárou prezidenta Trumpa..

"Neverte všetkému, čo vidíte na internete."
- Abrahám Lincoln

Budúcnosť doktorovaných obrázkov a videí

Dôveryhodnosť online informácií je už dosť nízka - nástroje ako Photoshop môžu falošne pripisovať obrázky a úmyselne manipulovať s udalosťami, čo skresľuje náš dojem zo sveta.

S presným pokrokom v technológii bude čoraz ťažšie overovať online zdroje a môžeme vidieť deň, keď digitálne obrázky už nie sú prípustné na súde..

Technológia, ako je decentralizované časové označovanie, by mohla sťažiť priraďovanie falošných záberov k udalostiam v minulosti, ale stále umožnia komukoľvek úmyselne manipulovať s obsahom za behu.

Softvér na výmenu tváre je teraz otvorený
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.